reklama

piskajici brzdy

ahoj,snazil sem se najit radu ve starsich prispevcich ale marne.Zkousel sem co se dalo a nevim co dal a s takovou prkotinou jako je piskajici brzda se mi do servisu nechce.
Měnil sem brzdove špaliky,čistil špaliky i ráfek jarem.Spalik sem vzal smirkem a píská porad.Myslim ze brzda je take nastavena dobre.Cim to muze byt?

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2011
Autor: alexandr
  • Re: piskajici brzdy

         

    http://www.nakole.cz/diskuse/12895-piskajici...

    Jen ten první příspěvek bych přeskočil....

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: piskajici brzdy

           

      muze mi prispevky v tomto odkazu nekdo shrnout?Radu kterou bych mohl pouzit sem tam nenasel.Mozna proto ze sem tam lidi dohadovaly o jinych vecech nez o piskajicich brzdach.Jinak mam brzdy kde je jedno lanko co spojuje spaliky,a dalsi lanko,ktere je vedene od riditek a taha za to druhe.Toto myslím nejsou ty V brzdy ale nevím.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2011
      Autor: alexandr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: piskajici brzdy

             

        Ať už máš jakékoliv brzdy, tak příčinou pískajících špalků jsou pískající špalky. Na odstranění pískání tam máš dostatek odkazů. Ten od Michala je asi nejlepší: Nastav špalky do šípu. Když se dotknou v přední části ráfku, tak vzadu nech ještě cca milimetr mezeru.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Autor: crow75
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: piskajici brzdy

             

        Co tam máš za špalky? zkus si koupit nový, tříbarevný a moc na nich nešetři.
        Už mám třetí sadu a ani jedny nepískaly.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: piskajici brzdy

               

          ja do toho nechci vic investovat,mam tam uplne nove spalky.Jinak na povrchu treci ploch spalku se vzdy vytvari takova jakoby kovova hladsi vrstva ktera podle meho zpusobi piskani.Co si o tom myslite?

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2011
          Autor: alexandr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: piskajici brzdy

                 

            Spalky s "kovovou" vrstvou mi piskaly. Prestaly jen na chvili, kdyz jsem to odrhl smirglem. Zahod je, kup ty vicebarevne, nemusi byt ani extra drahe. http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty...
            I ty nejlevnejsi za 29,- budou pravdepodobne lepsi.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: piskajici brzdy

                 

            Tak to jsi koupil asi nejake šunty :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2011
            Autor: Mig-all
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: piskajici brzdy

                 

            Ať tě stály kolik chtěly, tak jsou to nějaké šmejdy, když vytváří lesklou plochu, ta nebrzdí a jen píská. To nejde vyřešit, je to špatný materiál. Pořiď si nové, stačí tříbarevné BBB a budeš mít po pískání a budou brzdit.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2011
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: piskajici brzdy

                   

              A hlavně brzdy jsou od toho, aby brzdily a ne aby hrály. Zrovna na špalkách bych taky nešetřil....

              [ Zpět ]
              Datum: 15.04.2011
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: piskajici brzdy

         

    Já mám ještě trošku jinou zkušenost - když jsem měl na kole original brzdy (nějaké no name s logem Meridy), tak kvičely i se špalkama Acor ABS 2301. Pak jsem tam dal Sh XT se stejnejma špalkama a je ticho po pěšině. A že teda předtím to byl koncert...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: piskajici brzdy

           

      Je fakt, ze krom zvyseni brzdneho ucinku mi osazeni Shimano Deore "V" na kolobezku prineslo i tissi chod (oproti predchozim Tectro). To jsem zapomnel...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: piskajici brzdy

         

    Ahoj, nemám čas pročítat ostatní příspěvky, takže rovnou moje několikaleté zkušenosti. Nevím jaké máš ráfky, já vždycky používal "broušené" REMERX a maximální spokojenost.Špalky jsem vystřídal různé, ale nakonec jsem dával KOOLSTOP, jsou sice dražší, ale těch cca 3-5 tisíc vydržely, za jakýchkoliv podmínek relativně stejné nebo o něco málo horší brzdné vlastnosti.Měly tu vlastnost, že plochu ráfku "nedrážkovaly", ale vyhlazovaly !Samozřejmě musely být bez zadřených kamínků a podobně a už vůbec ne mastné. Mastnota se dostávala pryč velice špatně, v podstatě nepomáhalo nic a muselo se pak počkat až se "vypálí" brzděnín při jízdě-pak přestaly pískat! Nevím jakou "hmotnost" brzdíš, ale na seřizování špalíků byly různé názory a systémy. Nejdříve na předním a zadním kole proti sobě včetně klasického "šípu". Pak stejným směrem včetně šípu a nakonec stejným směrem a hlavně ne do šípu, ale rovnoběžně s ráfkem.Také záleží, jestli máš klasická véčka nebo véčka s paralelogramem.U těch jsem špalky seřídil na začátku sezóny a celý rok jsem na to nemusel šáhnout. Dneska už jsem ale na kotoučovkách a v podstatě nemusím "vůbec nic"!Hodně štěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2011
    Autor: peci
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024