reklama

jazda na trojkolke po hlavnych cestach

zaujimalo by ma od majitelov trojkoliek, ako sa na nej jazdi v po hlavnych cestach v case velkej premavky ? .. nie je trojkolka na uzkej ceste prilis siroka ? neviem si velmi dobre predstavit jazdu na trike po velmi frekventovanej ceste .. zaujimaju ma vase nazory a skusenosti..

[ Zpět ]
Datum: 08.04.2011
Autor: otaznik
  • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

         

    Najel jsem po hlavních cestách už 2000 km a myslím si, že už můžu zodpovědně říct, že je tříkolka na hlavních cestách mnohem bezpečnější než kolo. Mám nepřehlednutelný větší praporek a auta mne předjíždějí s minimálním odstupem 1,5m. A když jim jede něco do protisměru, tak nepředjíždí, tak jako by to udělali u kola. Zatím jsem se setkával jen s kladným přístupem řidičů. Velká většina se jich usmívá a je dost i těch, co mávají. Ale taky jsem se dozvěděl, že mne dost často považují za invalidu a Ti se přeci ohrožovat nesmí. Cha cha. Jednou mne pobavilo i to, že jsem jel v pravém jízdním pruhu směrem do města a v zrcátku jsem viděl, že pruh ve kterém jsem jel byl za mnou úplně prázdný. Řadili se do něho až mne předjeli.
    Ale nepříjemný pocit na tříkolce je, když mne předjíždí kamion a ty kola jsou větší než já, jinak všechno OK.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2011
    Autor: rostac
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      Mám tříkolku asi 2 měsíce a zatim až na jeden problém dobrý.Při výjezdu z parkovište kde sem nebyl za autem vidět a při výjezdu asi metr odemně zastavilo auto tak jsem se dost lekl a i on.Naštěstí to byl kámoš a vše dobře dopadlo.Od té doby jsem namontoval 2 metrovou anténu, s oraanžovím praporkem,abych byl viditelnej i za skupinou aut nebo v parkovišti a při výjezdech.Jinak souhlasím s kolegou kamioni a jiné obludy v ůrovni tříkolky jsou velmi děsivé.Ale jiné řidiči zase koukají jestli mám nohy jiní zase koukají jak kdyby to v životě neviděli.Tak asi tak no :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2011
      Autor: Alban
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      Zdar, o tříkolce už taky delší dobu medituju a občas nad nějakou zdařilou i slina ukápne, ale ještě jedna věc mě v rozhodnutí brzdí - při pohledu na tankodrom českejch silnic, kdy má člověk často co dělat aby na klasice díru buď minul, nebo skočil, na tříkolce ji nejspíš alespoň jedním kolem vymete co? Jak se ti drncá, coby už zkušenému uživateli?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2011
      Autor: Slavek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Protože Alban má trojkolku dva měsíce (já na ní jezdím pátým rokem), dovolím si též odpovědět - drncá se mně dobře. Teoreticky je sice díky třem stopám každá díra nad průměr třicet pět centimetrů "tvoje" ale pokud tě netísní předjíždějící vozidlo, je tu možnost najet trochu zešikma tak, aby alespoň dvě kola (z toho vždy jedno přední) měla čistou stopu, a to druhé přední nad dírou "nadhodit". Jde to docela dobře, objíždím tak i zpomalovací prahy (když nejsou až do kraje) udělám vlnku tak, abyh zpětná zatáčka doleva měla tečnu na konec prahu a odstředivka mně pomůže vnitřní kolo nadzvednout. Když za mnou někdo jede blízko, musím jet rovně a rvát to silou, ale jde to.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Autor: drak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          Je to přesně jak píšeš a když už díru jedním kolem trefíš, není to taková rána, protože je váha rozložená na tři kola. Navíc máš stabilitu a nerozhodí tě to tolik jako na jednostopém kole.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2011
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          No když už teda trefim díru tak se snažím jí vzít zadkem.Ale i tak tomu se člověk neubrání dnešní silnice jsou na ...
          A navíc u nás nějaké cyklo stezky nejsou :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2011
          Autor: Alban
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Mám odpružené všechny tři kola, tak na díry je to perfekt, ale zase víc plave při vyšších rychlostech

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2011
        Autor: rostac
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          Jak to máš udělané?Pošli mě foto nějak nevím a nedokážu si představit trike jako Full.Mě to plave zase když pustim řídítka :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2011
          Autor: Alban
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            ujogoogle.cz ,,skorpion fs,, ;))
            alebo proste; http://rostac.rajce.idnes.cz/Lehokolo...

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2011
            Autor: PolloK
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                   

              Tak to je parádní.Fakt super odkud jsi ? Toto bych chtěl vidět to musí bejt pastva pro oči.Kolik to váží a kolik ti to jede a dojezd?
              Tady je moje,ale oproti Tvé se to nedá vůbec srovnávat :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 19.04.2011
              Autor: Alban
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                     

                Sry kamo..ale ja som Pollok ;p..ten link je z profilu rostac:)) ..proste by si to nasiel aj ty keby si klikol na meno ,,Autor: rostac,, :D

                ale teraz k jeho masinke, nadherny skorpik, a za tie paradne brasne by sa nemusel hambit ani shooperak ;)

                [ Zpět ]
                Datum: 19.04.2011
                Autor: PolloK
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                     

                S bateriemi to váží 60kg. Včera jsem po prve měřil dojezdovou vzdálenost a naměřil jsem 83km a ještě měřím i max pokles baterií při max. A ukazovalo mi to na 44,6V a baterie zůstaly ještě nabity na 49v. Myslím si, že těch 10km bych v pohodě ještě ujel. Šlapu jen rekreačně, zdraví mi víc nedovolí.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.04.2011
                Autor: rostac
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

         

    Rostac to tu už napsal, hlavně je bezpečnější než jednostopé kolo-lehokolo. V nejširším místě, to jest pravé a levé zrcátko je moje tříkolka široká 90cm. Takže jenom o nějakých 30cm širší než řidítka na treku, na víc na tříkolce jedu pravým kolem po krajnici, na klasice sem si musel nechat aspoň půl metru odstup kvůli lízačům zrcátkem a že jich bylo. Takže zabírám zhruba stejně místa jako před tím na klasice, jen tím že je tříkolka nižší, opticky se zdá mnohem širší než ve skutečnosti je, což je jenom výhoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2011
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      Chlapci, nechci se vám do toho míchat, ale jak víte, že je to "bezpečnější než lehokolo" ??? Pokud vím, jezdíte jen na tříkolce, já jsem na lehu žádný větší problém neměl a to ani s kamionama, naopak mě až překvapuje ohleduplnost řidičů. Přičítám to tedy tomu, že nevědí co to před nima jede, protože nevidí šlapající nohy a za druhé si myslím, že se přeci jenom chování řidičů v česku zlepšuje (i když blb se najde vždycky, zrovna tak jako mezi námi ;o)) .

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2011
      Autor: Holfi
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Máš pravdu, nemůžu soudit protože leho nemám, ale usuzuju tak kvůli rovnováze ještě z klasiky, kdy mě prudčí poryv větru nebo kamion docela rozhodil. Přeci jen tři kola jsou tři kola. ;-) Ale je jasné že k lehokolu budou řidiči ohleduplnější než ke klasice, protože to neznají a většinou si to spojují z invalidou, tříkolku ale ještě více.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2011
        Autor: Juras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        No a pak je tu ještě trik s opileckou kličkou, který je velice účinný v některých typech situací, ale na tříkolce ho nemáš moc jak udělat.
        Podle mě jsou rizika pro jednostopá a vícestopá hpvčka různá, ale jejich celkový součet bude dost podobný.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2011
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          Jen jsou pak i hovada, kterym by nevadila ani opilecka klicka az pod auto - teda nejspis by jim vadil az odreny lak. A dokonce se najdou i taci, kterym nevadi ani auto v ceste ve stylu - ja jsem silnejsi, tak uhni.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            Jo, kličkovat se musí správně, když se to udělá pozdě, je to nebezpečný. Člověk musí být zpět na kraji, srovnaný do směru a připravený na průvan od většího auta přesně v momentěk kdy ho to auto dojede. Zrcátko je proto nutnou (nikoli postačující) podmínkou.
            Není to zrovna blbuvzdorný manévr, nebo i jen odolný proti chybám. Ale jsou situace, kdy je lepší ho použít než nepoužít. Podle mých zkušeností správně provedená klička zabere asi na 90% řidičů. Do těch zbylých deseti se schovají jednak ti, kteří řídí tak mizerně, že na to prostě nezvládají zareagovat, protože mají mozek zcela vytížený držením volantu rovně, a potom i pár úplných debilů, kteří se vědomě rozhodnou projet blízko. Těch ale není tak moc, většinou je to fakt neschopnost, spíš než úmysl.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2011
            Autor: Jirka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                   

              Asi mas pravdu, obcas taky zavlnim. Ale na ty uplne idioty clovek neni nikdy dost pripraven... 8-(

              [ Zpět ]
              Datum: 11.04.2011
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                   

              souhlasím. Moje zkušenosti jsou velmi podobné a používám to asi stejným způsobem...

              [ Zpět ]
              Datum: 11.04.2011
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                     

                ja teda jazdiim zatial klasiku ale tych debilou je dost to musiim uznat dufam ze ked prejdem na leho tak sa to o kusok zlepsi ale ako vravite ty korunovany sa najdu vzdy.(tie terenne bavoraky a podobne by mali davat az na zaklade zbrojneho preukazu a po 5 rocnom psichologickom skumani)
                PS: Dnes ma skoro jeden zobral tak preto cca 10 centy max a este ako ma predbehol vyjel na krajnicu. Som zastavil a kontroloval obsah mojich spodarou ci nieco nepribudlo :-D

                [ Zpět ]
                Datum: 19.05.2011
                Autor: colombo.ii
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        zrovna jednoho takovýho blba v autě jsem potkal v sobotu
        jel v protisměru, předjížděl autobus - určitě né předpisovou rychlostí
        a buďto mě vůbec neviděl, nebo slušně ignoroval
        měl jsem co dělat, abych se mu vyhnul
        jakoby nestačil ten vichr, co vanul z hor, ještě takovej blbeček na cestě ...

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2011
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Nevím jak ohleduplnost řidičů vůči cyklistům jestli se zlepšuje, bych řekl že moc lepší to není.
        Ale jet na lehokole = boční odstup se zvětší na 1,5m nebo i druhým pruhem, nepředjíždí když něco jede doprotivky, jet na lehokole je bezpečnější než jako obyčejný cyklista.
        Jet s přilbou a v reflexní vestě je prej dokonce nebezpečnější , řidiči si řeknou ten má přilbu toho když sejmu tak se mu nic nestane.
        A jet na tříkolce je ještě bezpečnější- stabilita necloumá s člověkem vychr a větrné víry a každý řidič si dvakrát rozmyslí převálcovat invalidu (i lehokolista je pro řidiče "divnej" invalidní bez noh a proto si na něj dávají větší pozor a odstup.
        Takže dalším vývojovým krokem k bezpečnosti je jet ve čtyřkolce - obrněným autě maskovaným za velorex :)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2011
        Autor: šmudla
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          Na leho si nekteri daji pozor a nekteri Te klidne 90 kmh predjedou, kdyz uz odbocujes doleva. Muzes mit cokoliv, idiot Ti klidne naboura i do tamku. 8-(

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            Jj, tak to je, jenom lehokolo nebo tříkolku většina řidičů nezná a dává si pozor. Klasiku neřeší i někteří slušní řidiči, protože na kole nejezdí a ani je nenapadne že cyklistu můžou těsným průjezdem ohrozit. Lidi mají plnou hlavu starostí a nad nějakým cyklistou nepřemýšlí, několikrát ověřeno co by spolujezdec jinak slušných řidičů.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2011
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      Jsou situace, kde jedu po krajnici tak, že mám pravou půlku řídítek nad příkopem, ať už na klasice nebo na lehu. Je to tam, kde jezdím často a vím, že krajnice není rozbitá. A jezdí tam i kamiony. Předpokládám, že to by na tříkolce nešlo, takže zřejmě "občas" trochu víc místa zabere.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2011
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Tak v tomto případě ano, ale u nás silničáři kosí bankety až má tráva metr, takže po většinu sezony to nejde, o silničkách třetí třídy ani nemluvím. To už je zase lepší tříkolka, je lepší šmírat trávu pravým kolem než aby se ti na lehu zamotala do řízení. Ale nemá cenu tu řešit co je lepší, oboje má své výhody a nevýhody, záleží na člověku co preferuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2011
        Autor: Juras
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

         

    Není to úplně totéž (neb nejezdím na lehotříkolce, ba dokonce ani na lehokole), ale dneska jsem zkusil na cestě do práce jet po "své" nechutné hlavní (cca 2 km Kutnohorské mezi Kolovraty a Říčany, kdo neznáte, tak š. 7m bez krajnic, 80 km/h a v protisměru ráno téměř souvislý tok aut směrem na Prahu), s (nákladním) vozíkem šířky cca 60cm - a musím si to pochválit.

    Dokonce i ten nákladní vozík s malým rozchodem, díky tomu, že má dvě kola, zajistil, že:
    - jsem neměl strach se posunout cca o 20 cm dál od rozmlácené krajnice, což jednak velmi prospělo mým úzkým plášťům (a ráfkům ;-) ), jednak mi dalo dalo ten nouzový vyhýbací prostor, který na téhle silnici prostě není, neb auta jedou v balíkách a reagovat na každé zvlášť je obtížné.
    - naprosto všechna nákladní auta při předjíždění zpomalila, jedno nebo dvě dokonce chvíli čekala (vyhodnocovali, jestli se vejdou, nebo přemýšleli, co je to za blázna? ;-) )
    - osobáci občas také zpomalili (o tom si můžu jinak nechat jedině tak zdát), a většinou si dali o cca půl metru větší boční odstup.
    - Výše v obci bylo respektováno i to, že jsem objížděl zleva propadlé kanály.

    Rozhodně to, pokud jde o vynucení odstupu, funguje daleko líp než vestička.

    Přitom, jak zmíněno výše, ten vozík je úzký, v zásadě je jen o pár čísel širší než řidítka.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2011
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      A o tom to je, je nízko a opticky se to zdá hrozně široký i když není. Klasické kolo prostě většina řidičů nerespektuje, dokonce si ani neuvědomují že tím jak cyklistu míjí v těsném odstupu že ho ohrožují. Pokud sem za sebou cítil auto a v protisměru jelo auto, najel sem si trochu více od kraje, to bylo fakáčů a kropení od stěračů, takové hovádka vás budou předjíždět v jedné rovině a smát se jak se poroučíte do příkopu. Ale jak si vynutíte trochu prostoru, samozřejmě s dostatkem času na to aby řidič zareagoval, jste pro ně cyklozmrdi. Tak si říkám co jsou oni když vás pomalu naberou zrcátkem?

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2011
      Autor: Juras
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Kvůli tomuhle úseku pořád přemýšlím o způsobu, jak běžné kolo směrem doleva opticky co nejvíc rozšířit. Když jedu normálně (bez vozíku), tak věším brašnu vlevo. Uvažuju o "závoře" na nosič (asi 30 cm široká tyčka s blikačkou na konci vystrčená z nosiče vlevo, viděno ve Vídni i jinde). Jezdím tam ve vestě a i za světla blikám, ale pro získání pocitu bezpečí od předjížděných aut to stejně nestačí.
        (a ovšem nejhorší je, že to mohu objet, ale bylo by to +1km a to prostě na ranní cestě do práce nepřipadá v úvahu :-) )

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Autor: Vratislav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          U lehocyklistů jsou nejpoužívanější reflexní praporky na pružném prutu, jak se to kýve, řidiči mají strach že se za to zaklesnou zrcátkem a průser je na světě. Samozřejmě je to blbost, ale pro nás je to jenom dobře, udržují si odstup, má to podobný efekt jako opticky široké kolo/tříkolka. Takové ty terčíky vystrčené na pevno v levo určitě nemají takový efekt.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2011
          Autor: Juras
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            Ja sice jezdim jen na silnicce, ale co je to vsechno platne, kdyz je ted v mode na krajnice ta, jak ja rikam, "anticyklisticka barva" ;-(

            Kde driv jeden mohl jet alespon po bile care, anebo dokonce za ni (pokud tam nebyly natlucene zbytecne spinave zbytky odrazek), tak ted to po care nejde a za ni je to same sklo a kaminky a vedle cary vlevo ted take nekde jezdim ve strachu, kdy mne nejaky blb smete :-( ...

            Mno ony se ted delaji same "bezpecne veci pro cyklisty", jako zpomalovaci prahy, kde se nekde da lepe projet alespon v protismeru, ostruvky uprostred silnice, kde musi plechovka na posledni chvili predjet a vybrzdit atd., takze vasi odvahu na trikolkach opravdu obdivuju ...

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2011
            Autor: VladaS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                   

              No zrovna třeba ten druh šalinové zastávky s ostrůvkem uprostřed a kolejema přisunutýma doprava k chodníku je na tříkolce výrazně snazší. Jednak eliminuješ riziko pádu na těch kolejnicích a jednak vypadáš, že se tam kolem tebe vůbec nedá projet, tak to nikdo nezkouší.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2011
              Autor: Jirka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          +1 km, na jak dlouhé trase to je a kolik to přidá času navíc? Po rovině jsou to 2-3 minuty? Tuším, že jezdíš do Ondřejova, myslím, že se tam ten km navíc ztratí.

          Já mohu jezdit do práce 10 km, nebo 16. Vybral jsem si 16. Nikoli z důvodu aut, ale protože se mi lépe jede lesem, polem, kolem potoka apod. Ta čtvrthodina navíc mi za to ranní vstávání stojí.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2011
          Autor: pro_pa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            Ono záleží na tom jestli vstáváš ráno ve čtyři nebo v osm.

            Taky můžu jet do práce po hlavní, ale uzké silnici (8,5 km), lesem (asi 10 km) nebo oklikou po polních a lesních asfaltkách (15km).
            Po hlavní jezdím jen brzo ráno nebo pozdě v noci, kdy je provoz minimální. Třeba včera při cestě z práce o půl jedné v noci (vlasně už dneska), jsem na té hlavní potkal jen jedno auto.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2011
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            Zajížďka je 700 metrů, ztracený spád cca 10 metrů. Otrava je, že na státní je to hezky mírně nahoru, kdežto zmíněná okreska vede po rovině a pak je tam strmější stoupák. No, možná to někdy zkusím. Trapné je, že pak po té silnici stejně jedu dalšího 4,5 kilometru, částečně opět mimo obec.

            Nevím čím to je, ale ta státní prostě vede pro mne v optimální stopě, zatímco kličkování po okreskách mi z řady důvodů nevyhovuje. Jestli to není tím, že to tehdy ti císařští inženýři tak dobře vytrasovali...

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2011
            Autor: Vratislav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                   

              Přijde mi, že Nedvězí, Pacov, Březí, Strašín, Tehovec, Svojetice není takový problém. Je tam ztráta výšky snad jenom v tom Nedvězí, ale nijak extrémní. Zase musíš po té nejfrektovanější jenom cca 200 metrů

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2011
              Autor: pro_pa
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                     

                Dneska jsem zkusil tu zajížďku, a je to OK, kopeček minimální, dokonce překvapivě hladký asfalt. Dík, žes mě ukecal.

                Jo a trhnul mě tam pán, co si jel z Nedvězí do říčanské Billy nakoupit ;-) (na svou omluvu, táhl jsem vozík).

                Březí - Strašín jsem jezdíval, když jsem bydlel v Počernicích, a mohu říct jediné: Ten kopec kolem hřbitova a pak přes Strašín prostě nemám rád. Ono to přes obec jde po té silnici v pohodě a za Říčanama je to o něco širší.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.04.2011
                Autor: Vratislav
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                       

                  Také mám kopce, které nemám rád a přitom nejsou nijak extrémní.

                  Já nemám rád třeba z Březí na Babice.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.04.2011
                  Autor: pro_pa
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Nic z toho, co popisuješ v 99,9 % případů míjení autem se mi nestává.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2011
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          Nevím, jezdil sem na klasice do práce a ze 30 aut co mě potkávalo, tak mě minimálně 3 zprasily. Ale možná že to byli pořád ti stejní kreténi, jak sem byl rozhozenej, tak sem poznal akorát barvu auta. Asi máš štěstí, u nás jsme hmyz a tak sem rači zalehnul, teď sem taky hmyz ale "invalidní". :-) U nás by plno lidí na cestu nepouštěli nikoho, komu to nejede minimálně 90 km/hod, takže "inteligentní" názor s kterým souhlasí většina lidí které znám. Potom k nám mají mít respekt, neexistuje, jejich cílem je nám to co nejvíc znechutit a daří se jim to. Aut přibývá a cyklistů už nejezdí do práce ani polovina jak před 5-ti lety.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2011
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            Píši jenom protiváhu. Mně se zdá, že se chování ke mně jako cyklistovi postupně zlepšuje, než že by tomu bylo naopak.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2011
            Autor: pro_pa
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            V Praze je to s počtem cyklistů přesně naopak, stále jich přibývá.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2011
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

         

    Dost hlavních cest má hodně široké krajnice, třeba na Benešov téměř stejně širokou, jako je jízdní pruh, na Kolín kolem metru třiceti, je jízda po většinu cesty bezpečná. Problém nastane v místě odbočovacích pruhů - to vždycky už dlouho dopředu koukám, zda za mnou něco nejede, s čím bych se tam potkal a buď přidám, abych projel dřív nebo zpomalím a auto mne mohlo ještě před místem minout. Když jich jede víc, zajedu pravým předním kolem až na trávu, protože vím, že z devadesáti kvůli mně nikdo brzdit nebude.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2011
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

         

    ..co som si prezrel nejake videa na youtube, tak vacsinou s trike jazdia po vedlajsich cestach, ci cyklostezkach ..

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2011
    Autor: otaznik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      na to bych nesázel. Já mám u sebe na trubce X videí z jízd na lehokole a moc záběrů z frekventovaných silnic tam nenajdeš. Nejspíš ani jeden. Důvody jsou dva. Jednak se tma chci víc věnovat řízení a za druhý nevím co a proč tam točit. Auta???

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      Většinou ty videa nejsou od nás, takže chápeš tu odlišnost? Prostě jinde mají cyklostezky po kterých se dá jet dokonce i na kole a lidé jsou tam k sobě ohleduplní, u nás je to jenom o sobeckosti a permanentním nasrání na všechny kolem. Dokonce i na té tříkolce(jel sem bez motoru po cyklostezce) jsem byl terčem nadávek od nějakého sportovně nadaného cyklisty že mu zavazím, jak to pak má vypadat na silnici, že?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2011
      Autor: Juras
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      Zde jsem jedno natočil po cestě, ale jinak jak říká Juras, točím v přírodě, auta ty znám, jezdí mi doma pod oknem. http://www.youtube.com/watch?v=YrqVosI-pGk

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2011
      Autor: rostac
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

         

    Není to je n o tříkolkách ale obecně o tzv cyklozmrdech. Je to názor jednoho z častých diskutérů na DFensovi. A zdaleka tam není jediný takový. Názor o příčetnosti autora si udělejte sami. Řešit s takovými lidmi bezpečnost jízdy na kole je opravdu házení perel sviním.

    "cyklistu na silnici si nemá co stěžovat, neb je tam pouze trpěným hostem. jeho přítomnost lze tolerovat. pokud není sražen, je tolerován. nic víc nic míň..

    - sám a dobrovolně si ocyklenec vybral prostředek, který je mimo obec o 70 kmh pomalejší než zbytek provozu
    - sám a dobrovolně se pohybuje po komunikaci, kde ho není možné objet s bezpečným odstupem (nikdy jsem neslyšel, že by cykloun řešil, že tudy a tudy nepojede, protože je tam úzká silnice, ba spíše naopak)
    - nemůže proto očekávat, že se jeho volbě nějak krvavě přizpůsobí ti, kteří za pohyb po stejné komunikaci platí dlouhé peníze, zatímco on tam zavazí zdarma."

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      To se opravdu nedá komentovat

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        Jo jo, opravdu nevim, proc si nekteri plechovkari delaji na silnice "vetsi narok", i kdyz i plno cyklistu obcas (bohuzel) do te plechovky musi sednout take a mozna (nejen oni) tedy plati za tu silnici uplne stejne...

        Uplne nejvic vydeseny jsem (at uz prave jedu na kole, anebo autem), kdyz nekde narazim na neco, co v dobe, kdy ja uz jsem mel ridicak, jeste ani nebylo na svete, "vydesene se to diva pres volant plechovky" a nikdy nevim, jaka blbost (anebo dokonce prasarna) se tomu v te makovici vylihne ...
        Na kole mi to uz i troubilo za zady, kdyz jsem odmital "skakat pres kanaly" a pak jsem se alespon mohl uklidnit, kdyz mne to na nasledujicim kruhaci vybrzdilo, ja si alespon mohl bouchnout do strechy a jeste mne pak (opet) bolelo v krku (z nadavek).
        Grrrr, to jsem ale ostuda "stara agresivita" ;-) ...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2011
        Autor: VladaS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

               

          Já v tom vidím kombinaci několika pocitů a vlastností - omezenost, netolerance a pocit vlastní důležitosti. Je fakt, že někteří cyklisté se chovají jak dobytci, ale myslím si, že je jich menšina. Ovšem házet všechny cyklisty do jednoho pytle je známka duševní zakrnělosti.
          Platí to samozřejmě i na druhou stranu cyklistů vůči řidičům.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2011
          Autor: Zden42
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

                 

            Pravda, ti dobytci se opravdu najdou na obou stranach a asi by to chtelo vic te tolerance alespon v situacich, kdy je jasne, ze ten druhy neco nedela umyslne.
            Nebyt ale toho pocitu "vlastni dulezitosti" a nekdy k tomu i (nevedome) blbosti, tak by mozna ubylo dost uplne zbytecnych stresovych, anebo dokonce nebezpecnych situaci ...

            Treba ted jsem jel vklidu 110 km, ale asi 10 km pred domovem jsem chtel stihnout zelenou, takze jsem jeste kus za krizovatkou jel skoro 50 km/h.
            No jestli tesne predemne nevyjel nejaky blb v drahe plechovce zprava a hned zastavil pred prechodem, u ktereho byl navic nalevo ostruvek.
            Ja sice videl zenskou u prechodu, ale vypadala, ze mne vidi a ze tam tedy nevleze (popr. jsem pocital, ze ji bezpecne projedu uz za zady...), ale s plechovkou jsem opravdu nepocital, takze brzit uz jsem nestacil, jen jsem stacil proletet vlevo tesne podle ostruvku a pred tou zenskou ...
            Samozrejme "ze same radosti" jsem se neudrzel, za jizdy otocil a klepu si na celo.
            Treba mne mohl prehlednout, ale ja byl jeste nalevo, nabirem znovu rychlost a myslel jsem, ze mne normalne predjizdi (mel vedle mne cumak a nemohl jsem doprava hned...), tak uz naklanim kolo doprava, abych se za nim zase vratil k pravemu kraji.
            No jestli ten debil nedupl na brzdu, stocil plechovku doleva a zacal otevirat okenko, aby mi sdelil nejaka "moudra" a jeste se prible tlemil.
            At uz chtel vysvetlovat, ze daval prednost chodcum, nebo ze mne prehledl, kazdopadne mne ohrozil znovu a priznavam, ze jsem byl tak vytoceny, ze jsem jej ani nepustil ke slovu a "trochu stavnate jej okomentoval" - mno bodejd by ne, kdyz uz jsem o jedno kolo prisel tim, ze mne predjelo auto a od praveho kraje zacalo bez blinku odbocovat doleva a o nove kolo prijit, anebo dopadnout jeste hur bych opravdu nechtel a v takovem vzteku je potom obtizne byt "tolerantni", kdyz nejaky blb udela jednu nebezpecnou situaci (mozna neumyslne) a hned nato uplne zbytecne dalsi ;-( ...

            (ze jsem alespon nezkusil, jestli se z te nejspis drahe plechovky neda "nechtene" urazit zrcatko, kdyz mne natlacil k ostruvku, ale jeden nevi, jestli nahodou nedrzelo moc pevne, aby ho to priste preslo, ohrozovat cyklisty ;-) ...

            [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2011
            Autor: VladaS
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

           

      ..minule mi mamca vravela, ze niekde v europe zrazili nejakeho slovenskeho cykloturistu, na nasledky zomrel ... aj minule na nete som cital, ze smrtelne zrazili jednu cyklistku .. dost mi to vrta hlavou, ved ked okolo mna prejde za sezonu stovky aut, staci, ze len jeden zlyha a moze ma zrazit .. su vodici, ktory cyklistu respektuju a idu okolo neho s rezervou, su vsak aj taki, ktori vobec neberu ohlad na cyklistu .. je to proste risk, jazdit na hlavnych cestach

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2011
      Autor: pilif
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jazda na trojkolke po hlavnych cestach

             

        tak ten ciklista sa vola Peter Patsh a je teda bol z Malaciek a bol predseda tamojsieho cyklo klubu . A zrazil ho bezohladny vodic ktory mu nedal prednost a este aj usiel.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2011
        Autor: colombo.ii
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (18 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024