reklama

Author cross - velikost rámu

Výška cca 191 (no jo, ponožky hrajou roli :-)), pravděpodobně žádná z proporcí excentricky veliká nebo malá, chystám se koupit Airlina. Po studiu geometrií ze stránek Authora jsem zjistil, že se rozměry rámů (jsou celkem dva) od Stratose výš téměř neliší, čiliže by mě zajímaly názory vlastně všech...

Jakou velikost rámu pro sportovní jízdu především po silnicích? Na čem jezdíte vy (a při jaké výšce) a jak jste spokojení? Třeba pan kolega Airline? Rada typu "něco na tom najezděte a zjistíte" je fakt fajn, ale vzhledem k tomu, že se na každém kole sedí tak trochu jinak a je třeba si zvyknout, dříve než po pár stech kilometrech to stejně nepoznám. Dík

[ Zpět ]
Datum: 23.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
  • Re: Author cross - velikost rámu

         

    Mno ja jezdim na Reflexu SX ma vyska 2m velikost ramu 24" dostacujici :-) zbytek reguluji sedlovkou crossy od authora jsou fakt solidi a kvalitni jsem nadmiru spokojen! Taky jezdim hodne spotrovne 99% silnici aby sis tu jizdu uzil dej si pozor na prevodniky negdy tam montujou MTBckove shimano LX se 44 nebo 42 zuby an nejveci placce stim si moc na silnici nezajezdis! Ja pouzivam prevodnik 48-38-28zubu a taky uz to obcas nestaci......

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author cross - velikost rámu

         

    Ahoj Martine. na Tvou výšku to vidím dost jednoznačně - 24" (a možná i vyměníš sedlovku z 35 cm na 40 cm).
    Já mám o dost míň než Ty (cca plus mínus 175 cm podle toho, jestli je ráno nebo večer), mám 20" a i když mi někteří uř říkali, že by mi stačila 18" - mně to takhle plně vyhovuje. Až to koupíš, dej vědět, airlinisti přece jen patřej k elitě tohodle světa...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author cross - velikost rámu

           

      Hmm. Docela zajímavé téma. Měřím 182 a koupil jsem kolo Author, vel. 21". Jezdí se mi v pohodě, akorát jsem v poslední době viděl spoustu lidí na menších kolech. Nezdálo se mi že by byli nějak menší než já. Tak mě to trochu zviklalo, jestli jsem si nekoupil moc velké kolo. Do té doby mě to nenapadlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Paja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author cross - velikost rámu

             

        Ale Pajo, jestli se Ti na tom Tvém jezdí OK, tak Tě nemá vůbec co napadat nebo viklat. Ty se musíš cítit vpohodě.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author cross - velikost rámu

             

        Svědí mě ruce, ale budu zticha. Ne nebudu.
        Nechci Ti kazit radost, ale půjč si od kámoše 22" nebo raději 24". Možná budeš překvapený.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author cross - velikost rámu

               

          Nevim v jakem slova smyslu to myslis ale verte mi ja mam vazne 2metry a 24" mi bohate staci! Martin je tener o deset centimetru mensi 22" je pro nej maximum! Myslim ze muj ram by ani neobkrocil aniz by ho horni ramova trubka netlacila do kouli :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author cross - velikost rámu

         

    Děkuji za rady, ale...

    Nakonec se všechno odvinulo lehce jinak. Pořád mi bylo líto té mojí staré rozvrzané, "načaté" herky (Amulet Sherpa, cca 7 let, navíc 21") a řešil jsem otázku "o kolik líp se mi na tom airlinovi bude jezdit".

    Za poslední týden jsem ujel cca 200km střídavě na tomhle kole a na nepříliš starém Stratosovi 22", sám i s kolegy. A subjektivně řečeno se mi na tom starším kole jelo i lépe (menší talíře - 38! mě navíc přirozeně nutily ke správné frekvenční jízdě).

    A názor jsem přehodnotil - Airline ano, ale až přestane sloužit stávající kolo - komponenty už na něm měnit nebudu, ale zatím všechny fungují. Takže ještě nejaký ten měsíc, počkám.

    Stejně díky.

    PS: do elity se snad dá zařadit i jízdou samotnou ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author cross - velikost rámu

           

      Do elity automaticky patří každý z tohodle webu...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author cross - velikost rámu

             

        Nooo, jak myslíš ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author cross - velikost rámu

               

          Zastav se v lepsi prodejne , tam ti vemou miru vod podlahhy ke koulim a podle toho si vyberes bicycle . Na bicycle pro mesto 2a pul cm misto mezi koulema a stredem stangle , na MTB aspon 3 a pul az 5 , (zalezi jestli skaces na sjezdech prez parezy ), na Touring 1 cm , a na treka (sport touring bike ) bez slope frame geometry 2 az 2apul cm . Na kolo se nezvyka , mozna jen prvnich deset km a kolo ti musi sednout a musis se na nem cejtit pohodlne .

          [ Zpět ]
          Datum: 01.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024