reklama

Výběr crosového kola

Chtěla bych si koupit crossové kolo do 8 000 (max.9000:o)). Počítám o najetí cca 5000km za rok. Jsem docela v koncích výběr je tak velký,že.....
Hlavně nějaké neporuchové,spolehlivé,...
Možná by mohlo být i levnější fakt nevím :o(
Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 22.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (morrma)
  • Re: Výběr crosového kola

         

    Pro základní orientaci o modelech doporučuju recenze na www.nakole.cz/recenze/category.php3?catg=12. Kola jsou tu uvedena i s cenami. Bohužel, většina je dražší než 8-9 tis.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Redakce)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr crosového kola

         

    Pokud máš v plánu najezdit okolo 5000km/rok, tak bych vřele doporučoval investovat o trochu více než 8000kč...určitě to dříve či později oceníš. Ale jinak bych tě nechtěl odrazovat od nákupu "levnějšího" kola, třeba ti poslouží stejně dobře jako kolo za dvacet tisíc..:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fantomas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr crosového kola

           

      No ono ani tak nejde o to kolik, spíš v jakým terénu, jak rychle, jak razantně, s jakým nákladem (tzn. i hmotnost jezdce).

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr crosového kola

             

        tak jezdit chci po silnici i po upravených lesních cestičkách.vážím asi 68kg a rychlost nedokážu odhadnout.Teď se mi do mého výběru mezi 2 Meridami vlažilo ještě Ravo Paramount.
        Díky za rady

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Morrma)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr crosového kola

               

          Sorry, v konkrétních typech kol se vůbec nevyznám. Jen jsem reagoval na Fantomase ve zcela obecném duchu. Snad jen bych doporučil zadní náboj s kazetovým x-kolečkem a ne se šroubovacím. Je menší riziko praskání osky (zvláště při zatěžování zadního nosiče). Ale 68 kg jen tak snad unese i šrobovací.
          Jinak se dá samozřejmě jezdit na čemkoliv. Lepší kolo asi snese hrubší zacházení a více vydrží. Při jemném zacházení se i s podprůměrným kolem dají najezdit tisíce kilometrů bez jakékoliv údržby. Akorát to kolo třeba pak nebude ve 100% stavu (ale hlavně že to jezdí, ne?:-) )

          [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výběr crosového kola

                 

            Díky :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Morrma)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výběr crosového kola

                 

            Já jsem lámal zadní osy ve šroubovacích pastorkách i při 58kg, praskla vždycky když jsem ve stoje zabral do kopca proti řídítkům.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výběr crosového kola

                   

              Právě čtu knihu "Putování pro nic za nic aneb Na kole i v mačkách v pohodě i v sr..kách (Pavel Knebl z Tiché)" -- cesta do Indie a zpět za 1 a půl roku. Jeli na šroubovacích zadních nábách (kazety se na východě prej neseženou). S plnýma nosičema v horách, taky jsem celkem koukal. Plná oska bez rychloupínáku vydrží víc, ale ne o tolik.. ale taky jen sestikolecko, je to mensi nez sedmikolecko asi..

              [ Zpět ]
              Datum: 03.05.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výběr crosového kola

                     

                Dutá oska v kazetě vydrží víc kvůli tomu, že obě ložiska jsou na krajích u vidlice, takže je namáhaná spíš na střih, zatímco u šrobovacích nábojů je jedno ložísko uprostřed a jedno na kraji, takže to jde snáz zlomit. Navíc nosné jsou u kulatiny vždy především okraje, odvrtání středu ji moc nezeslabí. Proto je kolo z dutých trubek, plné by mohly být o něco menšího průměru, ale ne o moc, takže by se vozilo daleko víc železa.

                [ Zpět ]
                Datum: 04.05.2004
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výběr crosového kola

                       

                  Jasně že kazetový náboje vydrží víc přesně z tohoto důvodu. Ale já měl na mysli šroubovací náboje s rychloupínákem a bez. Trubka samo vydrží skoro stejně jako tyčka, ale možná přece jen trochu víc (oni měli šroubovací náby bez rychloupínáku). .... teda abysme si rozuměli: šroubovací/kazetové=mám na mysli způsob uchycení x-kolečka.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.05.2004
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výběr crosového kola

                         

                    Aha, tak já jsem ještě neviděl šroubovací s rychloupínákem. Právě z toho důvodu, co jsem tady psal (nepodezírám zrovna tebe že bys to nevěděl) se mi to zdá dost špatný nápad:-)).

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.05.2004
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Výběr crosového kola

                           

                      Co špatný nápad? Teď trochu nerozumím... každopádně šroubovací s rychloupínákem existují, mám i jeden doma. A myslím že existují i kazetové na matku (nebo aspoň když si tu osku někdo vymění, třeba kvůli obavě z krádeže nebo tak)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 04.05.2004
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Výběr crosového kola

                             

                        Připadlo mi logické, že uspořádáme-li ložiska tak, že je osa namáhaná míň, můžeme do ní vyvrtat díru na rychloupínák. Jestliže je uspořádáme tak, že je namáhaná víc, vrtat bychom ji neměli. Zvlášť když jsem lámal i plnou. Proto mě překvapilo, že existujou šroubovací pastorky spolu s rychloupínákem dohromady.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 05.05.2004
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr crosového kola

         

    Díky za Vaše rady.Rozhoduji se nyní mezi 2 typy, jeden bohužel dražší než jsem předpokládala.Jedná se o Merida Crossway 8300 (za 9990 Kc)a Merida Cross 5800 SX (8990 Kc).Nevím zda mi bude stačit ten levnější nebo si mám těch 1000 připlatit. Nevíte zda tato značka bude zdražší po vstupu do EU? to bych ho musela rychle koupit :o).Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (morrma)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024