reklama

Jeden vysílač + 2 počítače ?

Ahoj. Mám na kole bezdrátový VDO Cytec 15+. Protože to ale neměří výškoměrné údaje, které bych moc rád, tak bych třeba v řidítkové brašně vozil ještě něco, co by ty nastoupané metry naměřilo (mám vyzkoušené, že přes brašnu ten signál proniká bez problémů). Dokáže mi jeden - už instalovaný VDOčkový vysílač - "pohánět" oba přístroje? Nebo by to dokázal jen v případě, že oba počítače budou od stejného výrobce? Anebo ani to ne a na každý počítač musí být sólo vysílač? Nevyznám se v tom, prosím, poraďďte, díky.

[ Zpět ]
Datum: 22.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

         

    nevím jak VDO, ale u Ciclosport vysilač může pohánět víc než dva computery, přenos není nijak kódovaný pro jistý přijímač. A vzhledem k tomu, že minimálně vzhledově vysílač u VDO a Cisclosport jsou totožné, tak by to možná šlo i u VDO a i u VDO a Ciclosport vzájemně.možná

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

         

    Možná by to šlo zkusit než ho koupíš. Stejně ti ho musí předvést, takže když budeš mít s sebou kolo s nainstalovaným tím původním, múžeš rovnou zkusit, jestli reaguje na signál i ten druhý. Jak psal kovar, je nepravděpodobné, že by to bylo nějakým způsobem kódované, aby spolupracovala vždy jen dvojice vysílač-přijímač. Aby se cyklisti jedoucí spolu nerušili se nejspíš zařizuje malým dosahem vysílače (kvůli baterkám bude stejně muset mít maličký výkon, po dvou metrech je ten signál nečitelný).
    Navíc je klidně možné, že computery dvou značek mají vnitřnosti od stejné Tchajwanské fabriky, a v tom případě by to fungovalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

         

    Z principu může být signál jednoho vysílače přijímán větším počtem přijímačů pracujících na stejné frekvenci. To nemusí být u aparátů různých výrobců splněno. Další otázka je, proč dva různé přístroje. Cyklokomputer s výškoměrem, který zaznamenává výškový profil v závislosti na ujetých kilometrech funguje samozřejmě i jako obyčejný tachometr, může být tedy normálně na řidítkách. Jinak výškoměr vřele doporučuji. Je to sice trošku dražší špás, ale jinak skvělý aparát. Ze zkušenosti jsou unesení zejména mapožrouti k nimž patřím i já. Pár výstupních profilů viz http://album.olympus.cz/PhotoGallery/public...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

           

      Dva přístroje z toho důvodu, že já mám k tomu VDOčku už určitý citový vztah a nechci ho opustit. Jinak bych klidně sáhnul třeba po nějakém současném VDO už s výškoměrnými údaji nebo po tom, co tam má drwatson - to se snad dá i napojit na počítač, takže to vyjíždí profil trasy (myslín Novaline? nebo ták nějak).

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

             

        Jmenuje se to Naviion, ale potřebuješ k tomu počítač jinak je ten Naviion jen poloviční. Ale mě jako hračičkovi se mi to hodí, jak budem dělat napřesrok sraz u nás v Beskydech tak udělám trasy a hned vás seznámím s výškovým profilem, ať víte do čeho jdete.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (drwatson)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

               

          Dopředu raději žádné výškové metry nehlaš, mohlo by to někoho odradit...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

             

        zdravim do říčan
        musim se usmát, když čtu o citovym vztahu k...:) nemyslim to posměšně. a co rukavice? vyprals je?:)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

         

    A ty výškoměrné computery potřebují současně i signál ze snímače ? Ten snímač je snad potřeba jen pro měření rychlosti... Na tu výšku je to čidlo už přímo v něm.

    Toto je defakto i otázka, tak mně to kdyžtak někdo vysvětlete...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

           

      výškoněry zároveň fungují jako tachometry, takže signál od snímače od kola potřebují, i pro výpočet stoupání resp klesání. Ale je fakt že pro změření výšky a převýšení signál netřeba, tak jak říkáš - barometrické čidlo je v compu.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

             

        Já jsem si to hned myslel, že to nebude tak jednoduchý...;-)

        Pokud by ale ty přístroje byly od stejného výrobce, tak by to možná s jedním vysílačem fungovat mohlo...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

             

        No, ale mohlo by to možná fungovat i bez meření rychlosti...
        Pokud by ten "výškoměr" měřil v daných, rozumných, intervalech, tak by si to taky pak mohl přepočítat a získat z toho to stoupání nebo klesání. Možná...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

               

          Některé výškoměry (CICLOMASTER) a snad i další mají i režim měření profilu pro pěšáky v závislosti na čase. Pak snímají výšku nikoliv po úsecích vzdálenosti, ale po časových intervalech. Funguje to třeba i v autě nebo metru. Testoval jsem to i v jeskyních. Nevyhodou je určitá závislost na změnách tlaku vzduchu při změnách počasí.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

         

    Včera jsem popátral po "výškoměrech"na kolo, ale přístroje pouze s výškovými údaji prý nejsou, vždy to má současně i ta "normální" funkce. Ty od VDO vypadají velice hezky, cena cca 3000,-.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

           

      Při koupi doporučuji velmi podrobně zvážit typ. Přimlouvám se, aby byl připojitelný k počítači. Je to úplně jiná kategorie. Tisk profilů vyjížděk, statistiky měsíční, roční. Je možné i vložit mapu a vytvořit kompletní dokumentaci vyjížďky. Dá se s tím krásně vyhrát, když se nedá vyjet kvůli počasí.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

             

        no taky jsem si kdysi tak hrál s Ciclosportem, teď už přenos do počítače => evidenci, profily, statistiky atd. nepoužívám vůbec. Odradil mě hlavně silně nepovedený software Ciclotour.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jeden vysílač + 2 počítače ?

           

      Delaji se i hodinky s vyskomerem normalne na ruku,dela to treba Suunto,ale videl jsem i lacinejsi,bohuzel uz nevim kde...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024