reklama

Trasa Praha - ČB

Přátelé a kolegové, plánuji absolvovat trasu Praha - ČB s časovým limitem (nejspíš 12 hodin). Trasa vede podél Vltavy. Chtěl bych poprosit znalce místních silnic o případné nápady na korekci. Pojedu to na lehokolové silničce, kterou momentálně dodělávám, takže bych poprosil o korekci po silnicích.Pokud byste navrhovali korekci, napište mi i proč. Děkuji
Zatím mám trasu plánovanou zhruba takto
http://www.trekview.cz/trekview/index.php?agpx...

v té trase si pro leoší přehlednost, vlevo dole vypněte "Body trasy"

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2011
Autor: Holfi
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Pokud si pamatuji, jel jsem ůsek Vrané n/Vlt - Březová - Davle asi před šesti lety. Nevím, jak je to dnes, ale v té době byl sjezd z Oleška do Davle v dost dezolátním stavu a vlastně tam vůbec nebyl asfalt. byla to jen obyčejná lesní cesta. Navíc je to dost velké převýšení. Asi bych se raději tomuto úseku vyhnul a vzal to po rovině podle řeky. I za cenu, že se budeš pohybovat na silnici s vyšším provozem. Stejně na ní v Davli musíš najet a jet po ní až do Slap. Pokud pojedeš přes Březovou, bude Ti to trvat dvakrát tak dlouho. Jinou trasu z Prahy tímto směrem asi nemá cenu hledat. Držel bych se na levém břehu Vltavy.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2011
    Autor: cyklo-mz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Dík, tam jsem to už upravil jel bych to jak píšeš.
      Jinak zrovna nějak nefunguje trekview, sakra :o(

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2011
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Vltavu bych osobně eliminovala. Spíš bych se držela přes Brdy na Příbram - Písek.
    Vltava je zařízlá - cesta vede do Skochovic a tam silnice končí. Komplet (tedy myslím pravou stranu bez provozu, ne levou, kde vede silnice). Musíš se stejně na ty Brdy vysápnout.

    Anebo se držet po druhé odnoži Greenways přes Benešov a Tábor.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Já vím Radko, ale já to chci schválně kolem Vltavy, je to taková výzva, jestli to zvládnu a za jak dlouho a zároveň je to i tréning na 24hodinovku.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2011
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trasa Praha - ČB

             

        Tak v tom případě ti asi nezbude než jet po hlavní... Jinak netuším, kudy by jsi se chtěl prodírat přes ta skaliska...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Úsek Zvíkovské podhradí - Kostelec n. Vltavou:
    pokud netrváš na Varvažově a Nevězicích (nebo Orlíku)tak doporučuju jet zprava.

    Křižovatka Zvíkovské Podhradí odbočit vpravo na č. 121 (směr Milevsko) dále odbočit vlevo směr Sobědraž, projet Sobědraž až k silnici č. 19. Dále vpravo na 19. a hned vlevo na Přílepov. Dále pokračovat podle původní trasy.

    Plus: Vyhneš se poměrně velkému stoupání od Žďákovského mostu a frekventované silnici č.19

    Mínus: Z důvodu omezení na Žďákovském mostě je provoz vozidel nad 13t převeden na silnici č.121 (ale po té bys jel stejně)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2011
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Já to pojedu ale obráceně z Prahy do ČB, to co mi popisuješ je směrem na Prahu, ne ??

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2011
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trasa Praha - ČB

             

        Ajo. Sem blbej :-) je to v nadpisu :-))) Sorry.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2011
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Mně ti to člověče nejde načíst, napíše po chvíli že je to moc velký, že může načíst jenom dvě mega a zůstane jen mapa bez čáry.

    Takže jenom upozorňuju, že most mezi Týnem a Neznašovem je pořád ve stavbě, nejde rozumně obejít a objíždí se přes Bohunice a Všemyslice.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Dík, ale teoreticky tam tudy již nepojedu, trasuji to z Albrechtic na Temelín, kolem elektrárny a až na Hlubokou po hlavní.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2011
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trasa Praha - ČB

             

        Ta hlavní co píšeš (JETE - Hluboká) je dost rozbitá a trochu s autama co jezdí rychle, ale má asi metr širokou krajnici, takže nebezpečná není. Zahoří - Albrechtice - Všeteč - JETE v pohodě, ale rovina to není, vlnky pořád nahoru dolů. Jedinej trochu větší kopec z Albrechtic do Všeteče, ale dá se v pohodě.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2011
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trasa Praha - ČB

               

          Minulý týden jsem jel od Tábora přes Týn do ČB a bylo to v pohodě, jak silnice tak provoz i když jsem se vracel kolem 16 hodiny.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.03.2011
          Autor: Holfi
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Jak píše Radka, Benešov - Tábor.. ale není to tím zapeklitým kaňonem Vltavy jak chceš ty, ale já bych to asi neviděl schůdně.. ty Skochovice tam je konec světa.. Na horském kole jo ale leho silniční neee Já jezdím na chalupu do Jižních Čech.. Praha - Jílové u Prahy, Neveklov, Sedlec - Prčice, Jistebnice, Opařany.. je to 95km a čistý čas jízdy 4,5 - 5hod. Po E 55 jsem jel jen jednou a už nikdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2011
    Autor: Ovecka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Ze Skochovic se prostě nedá dostat jinak než přes železniční most...
      Teda pokud nepočítám ty lesní stezky nahoru do toho krpálu :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Kaňony, Stochovice, E55, člověče nevím jestli si to s tím dobrodružstvím moc nepřehnal, bude to asi dost drsný a chce to přípravu.
    Kdybys to dokázal a natáhl to ještě k nám do vidlákova (pozor - šíleně náročná cyklostezka z CB na 20km nastoupe dobrých 200 m) tak bychom Tě uvítali chlebem a solí a připravili nějakou besedu o tom dobrodružství v domově důchodců nebo tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Jasně, chápu, u vás ve vidlákově byste chtěli slyšet něco o cyklistice a ježdění na kole. Tam se vyskytují zřejmě jen lidé spíše než cyklisté, tak se zabývající taháním břemen po horách ve tvaru kola (veř že i tady, na cyklistickém fóru, bys našel spoustu rad, že batoh se nosí na zádech lépe) a tak by se měli nazývat šerpové, než bikeři. Jen pro usnandění hledání, malá nápověda.
      Jízdní kolo se používá k ježdění a dokonce jsme dnes i tak daleko, že můžeme jezdit po různých površích, jako je asfalt, hlína, tráva a dokonce i udusaný písek. Někteří jedinci to zkoušeli i v neudusaném písku, ale dopadlo to stejně jako v těch horách, tahali zase nějaké břemeno ve tvaru kola na zádech (prý jim zase neříkali bikeři , ale mleli něco o dromedárech).
      Jinak je zde i spousta cestovatelů, nebo dokonce i sportovci, na "jízdních" kolech, kteří vám ve vidlákově udělají rádi přednášku o sportování a cestování, jen mám obavy, že to nebude zdarma. Možná by šlo ale využít evropské dotace na rozvoj vidlákova. ;o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2011
      Autor: Holfi
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      "Kdybys to dokázal a natáhl to ještě k nám do vidlákova, tak bychom Tě uvítali chlebem a solí v domově důchodců."

      Proč to, prosím Tě, neřekneš takhle stručně a jasně, bez zbytečného patosu a balastu ...
      ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2011
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Ten trekview nějak furt nefunguje, tak jsem tu trasu dal na bikemap

    http://www.bikemap.net/route/859192#lat=49.6374...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2011
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Ráno jsem se na trekview díval a šlo to, a teď před okamžikem to jede taky.

      S trasou ti nepomůžu, nejsem místní nikde podél trasy, ale ten nápad s takovou trasou mě zaujal.
      Držím palce a doufám, že se potom podělíš zde o zážitky.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2011
      Autor: ekim
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trasa Praha - ČB

             

        No tahle trasa vůbec není jednoduchá, to si dal Holfi zajímavej úkol. Podél Vltavy nikdy nešla souvislá silnice z Budějovic do Prahy, jenom koňský pěšiny pro vlečení lodí proti proudu a ty zmizely s přehradama vltavský kaskády (pokud v tý době ještě vůbec byly). A terén kolem hodně zvlněnej a roklovitej. Bude to mít náročný. Tohle není Labe, Morava nebo Bečva v širokým údolí. Jsem taky zvědav, Holfi.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2011
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trasa Praha - ČB

               

          Jo, radši Labe až do Hamburku a zpátky, než z Prahy do Budějc.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.03.2011
          Autor: HonzaK
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trasa Praha - ČB

               

          Já to říkal, ale na vobyčejnýho vidláka tady nedaj, ještě se pošklebujou. Podle mě je to selbstmord, skoro.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.03.2011
          Autor: mirekbik
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Trasa Praha - ČB

               

          Taky jestli jsi se na tu Holfiho trasu díval, tak to tam má po hlavní do Štěchovic a pak Štěchovičákem nahoru.
          Já osobně se teda přiznám, že tudy bych nejela, i kdyby mi platili zlotem...
          Je tu hnusná úzká silnice s poměrně značným provozem.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.03.2011
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Hele Holfi pojedeš to sólo nebo ti bude někdo dělat doprovod? Případně krýt autem záda?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasa Praha - ČB

           

      Sólo i když jsem už nalomil jednoho kolegu zábradlíře z práce. Pokud prý něco natrénuje, jel by se mnou.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2011
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasa Praha - ČB

         

    Neděláte z té cesty příliš velké drama? :-)
    Nějakých 155 km a asi 2000 nastoupaných metrů, není to sice moc podél Vltavy, ale celkem přímo, je možné trasu ještě trochu zkrátil, ale znamená to jet víc po silnicích 2 tř.
    http://www.bikemap.net/route/860396...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2011
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024