reklama

Opět hydrauliky

Dnes se mi naskytla možnost koupě zánovních hydraulik JULIA Magura.
Cena je i s novými nábami Deore 3 900 Kč.
Nikde netečou, kotouče jsou zadní 180 a přední 160 mm. Brzdové destičky mají obložení asi 1,5 mm vysoké.
Má s nimi někdo zkušenost? Mám do nich jít?

[ Zpět ]
Datum: 20.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
  • Re: Opět hydrauliky

         

    Magury jsou skvělé,s možností tuningu,i dostupnosti dílů,ale záleží jaké "julče"to jsou,už se jich udělalo pár řad,takže si zjisti jaký to je model,rok!Ty náby Deore moc nevnímej jako bonus,nejsou žaden zázrak,ale službu udělají.Pohlídej si stav těch brzd.Pokud je kupuješ demontované z kola a jsou z druhé ruky je celkem chyba.Domluv se na odskoušení,těsnost a účinnost se projeví při plném zatížení-zahřatí,pak se samozřejmě chová jinak těsnění i desky.Co když jsou zanesené,nebo kotouč?Pak tě čeka 500 za desky a litr za kotouč!Tohle okem neodhalíš,jen vyzkoušením to poznáš podle brzdného efektu.Jinak já jsem vystřídal asi troje různé Magury během svého ježdění i jiné značky a zatím jsem se vždycky k Maguram vracel.Byť jsou Julie základní model,tak by měly mít skvělou účinnost i ergonomii.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Opět hydrauliky

           

      No ty brzdy se chlapec ani nenamáhal vyčistit, takže je vidět, že těsní dobře.
      Nevím jak mají být vysoké destičky, proto jsem psal, že jsou 1,5 mm. A co ta rozdílná velikost kotoučů? To je normálka?
      Tohle bych ještě potřeboval vědět.
      Jo a mám slíbeno, že když nebudou vyhovovat, tak je můžu vrátit. Oni jsou u toho mého prodejce v komisi a slíbil, že je zaplatí, až když mu řeknu. V tomhle je na něj spoleh.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Opět hydrauliky

             

        Bejbísi, o Jůlii jsem na několika místech četl, že u STARŠÍHO modelu bývala nějaká vada s netěsností. Nicméně ty současné jsou vpořádku, už to prý mají vychytané. Navíc u Magury očekávám klasickou německou spolehlivost a preciznost. Já bych je na Tvém místě vzal, jestli tu je ta možnost vrácení. A Jůlie je navíc vzhledově hezká.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Opět hydrauliky

             

        Julie se normalne prodavaly s 180mm kotoucem vpredu a 160 vzadu - je to normalni.Desticky jsou jety ale jeste neco vydrzi - podle me jsou tak v polovine zivotnosti.I s nabama (pokud teda nemaji vydreny loziska) to asi neni spatna koupe,i kdyz za stejnou cenu koupis novy kotouce Shimano Deore,samozrejme ale bez nab.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Opět hydrauliky

               

          Ty náby jsou funglovky, ty vlastně kupuju já k tomu. Přední 345 Kč a zadní 575 Kč a jsou to Deore. Jen jsem je připočítal k ceně aby byla vidět celková investice. Za ty brzdy chce 3 000 kč včetně kotoučů, a ty jsou rovné (za studena). Měl jsem je na skle a nehoupaly ani maliko.
          Jak jsou tyhle staré, to nevím, ale skutečně není nikde vidět ani mastnej flíček a nejsou očištěné a je na nich vidět, že špína je starší.
          Jsi mě překvapil, že větší je dopředu. Mě říkal, že dozadu.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Opět hydrauliky

                 

            na předku je vždy větší kotouč než vzadu, to je ok. Alespoň běžně se to tak montuje.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (newman)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Opět hydrauliky

                 

            No vyrobce to myslel jako vetsi dopredu.Dat to obracene by slo ale clovek by asi musel koupit jiny adaptery.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Opět hydrauliky

                   

              No dneska si pro ně jdu a v neděli je vyzkouším. Alespoň teď vím, kam který kotouč.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024