reklama

Odpružení croozeru DOGY?

Chtěli bysme odpružit croozera a zaujalo nás odpružení značky DOGY. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za radu.

[ Zpět ]
Datum: 27.02.2011
Autor: katuzka
  • Re: Odpružení croozeru DOGY?

         

    Myslím,že je to podobný system jako mám já od Velo - Fiala jen atraktivnější design a možnost deaktivace odpružení (což nevím k čemu je dobré??? - snad při použití jako kočárek???). Já jsem s tímto odpružením více méně spokojen, i když byly zde jisté karamboly, za něž jsem si asi mohl sám špatným nastavením. Problémem těchto odpružení je zvětšení rozchodu kol, což v mém případě znamená obtížnější manipulaci při projíždění dveřmi a rovněž i v obchodě apod.....Pruží to dobře a dá se to po vhodném nastavení i pořádně naložit.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružení croozeru DOGY?

         

    Odpružení DOGY používáme druhým rokem a jsme z nej nadšeni.
    Pracuje úžasne jak na silnici, tak v terenu, naucili jsme se presne nastavovat míru pružení a tak je nase prďola ve vozíku jako v houpačce (i napanelove ceste!!). Deaktivaci vyuzivame pri chuzi s vozikem, lepe se pak s vozikem zataci.
    DOGY nezbyva nez doporučit a upozornit majitele neodpruzenych voziku, ze bez odpruženeho voziku neradno vyjizdet z duvodů zdravotních. Kdyz s Croozerem, tak jedine s odpruženým.
    Jeste musim pochvalit jednání výrobce, dlouho jsem nebyl tak spokojeny s prodejem pres internet.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2011
    Autor: bigdinos
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružení croozeru DOGY?

           

      Za majitele neodpružených vozíků děkuji za upozornění a odkazuji na spoustu starších diskusí na dané téma, které jsou tu snadno k dohledání a není nezbytné je stále opakovat. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2011
      Autor: k.vl
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružení croozeru DOGY?

         

    Perfektní odpružení,jednoduchá montáž.Na váze lze trošičku ušetřit že nenamontuješ brzdy.Já jsem je nikdy nevyužil,tak je nemáme namontované.Chce si trošku pohrát s nastavením tlumení a pak se jede jako po másle.Akorát musíme sundávat jedno kolečko přes futra,jinak by jsme se do dveří nevlezli.Croozer bez odpružení je tak maximálně dobrý na asfalt.Za nás bez odpružení Dogy ani ránu!

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2011
    Autor: tomaskupka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružení croozeru DOGY?

         

    Chtěl bych upozornit majitele vozíků (pro děti) za kola, aby si prohlédli dnešní zpravodajství ČT1 (a ČT24). Souhrn - tyto vozíky jsou homologovány pouze pro provoz na cyklostezkách nikoliv na ježdění v běžném provozu.
    Jak znám naši "aktivní" policii, byl tím vlastně dán pokyn k trestání cyklistů, kteří tento způsob přepravy pro své děti používají. Byla sdělena i sazba - až 2 500,- Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2011
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružení croozeru DOGY?

           

      Zpravodajství bylo jako obyčejně krajně odfláknuté. Výrobců je více - mají snad všichni stejný problém s homologací? To nezní příliš pravděpodobně.
      Mimoto zákon o silničním provozu nerozlišuje použití přípojného vozidla pouze na určitých komunikacích.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2011
      Autor: ViktorA
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružení croozeru DOGY?

             

        Sděluji pouze to, co bylo řečeno. Jakákoliv homologace mě osobně nezajímá - vozík nepoužívám a používat nebudu. A rovněž tam padla věta "v zákoně použití není výslovně zakázáno", ovšem oni to směřují právě na homologaci - není homologováno, nesmí do provozu.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2011
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružení croozeru DOGY?

               

          Hmmm.... otázka je, zda vůbec ta kola, na kterých většina z nás jezdí, je homologována. A pokud ano, kolik cyklistů ten papír o homologaci má při jízdě v provozu u sebe. Tak hlavně že už víme sazbu.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.07.2011
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odpružení croozeru DOGY?

                 

            Právě proto jsem se zmiňoval o té "aktivitě". Něco prezentují, udělají z toho dočasnou priorotu zaměřenou na určitou část obyvatel. Vždy k tomu dochází, když něco veřejně proklamují.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.07.2011
            Autor: jinec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odpružení croozeru DOGY?

                   

              Mě to ale fakt zaujalo. Vztahuje se vůbec povinnost homologace na nemotorová vozidla? A je někde zakotvena povinnost mít o tom osvědčení u sebe?
              U motorových vozidel je to jasné - bez techničáku na silnici nemůže. TP mají i jejich přípojná vozidla. Ale kola? Koloběžky?

              [ Zpět ]
              Datum: 05.07.2011
              Autor: Ifča
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Odpružení croozeru DOGY?

                     

                Neměla jsi se tak tázat - sám teď začínám uvažovat jako Ty. A to nemám rád nezodpovězené otázky. Asi si na to nechám vypracovat odborné stanovisko - to bude mít zase někdo nateklou hlavu....

                [ Zpět ]
                Datum: 05.07.2011
                Autor: jinec
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Odpružení croozeru DOGY?

                       

                  Tak jsem se ještě v noci díval na něco dostupného (obecně) a navíc podotýkám, že i zde NaKole se to řešilo. Dvě citace:
                  "Vyhláška o provozu na pozemních komunikacích nepočítá s existencí přívěsných vozíků pro děti. Paragraf, který hovoří o vozících, se podle Ministerstva dopravy nevztahuje na přepravu osob..."
                  "Zákon.....nijak neřeší přepravu dětí v přívěsných vozících..."
                  V NaKole se k tomu poměrně obsáhle vyjádřil Honza Galla.
                  K homologacím (pro vše, co se pohybuje na komunikacích) se vyjádřím po vyjádření zodpovědných.
                  Jinak souhlasím s ViktoremA, který poukazuje na skutečnost (rozpor) = proč na silnici ne a na cyklostezku ano?
                  Dodám pouze, že to vše ve mně vzbuzuje (jako již obvykle) dojem, že k problému přistupujeme (laikové) zodpovědněji než příslušné orgány (ty už zase žvaní pouze o represích).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.07.2011
                  Autor: jinec
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Odpružení croozeru DOGY?

                         

                    Překvapuje mě tvoje (nezlob se (-8 ) naivita:
                    "... to vše ve mně vzbuzuje (jako již obvykle) dojem ..."

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.07.2011
                    Autor: AV
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružení croozeru DOGY?

           

      http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani...

      a teď přemýšlím, jestli je mé lehokolo homologované k provozu na pozemních komunikacích ...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2011
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružení croozeru DOGY?

             

        Toto se tu řešilo už kdysi-vesměs myslím z toho vyšlo to, že co není výslovně zakázáno, je dovoleno a to je prostě fakt..

        Reportáž jsem také nepochopila-akorát zmateční a řeči o ničem...jak povolen pouze po cyklostezkách-u nás jsou většinou cyklostezky vedeny po silnicích 2. a 3.tí třídy, takže tam jako s vozíkem můžu? Na slnici 1. třídy bych si s vozíkem stejně netroufla, už z druhé třídy je mi šoufl, pokud není zbytí a musím po ní jet, abych se dostala opět na klidnější cyklostezku...
        Stále kocourkov. Vozíky se zde prodávají už asi 7-8 let (sami s ním jezdíme 6 let), docela dlouhá doba na to, aby se s tím něco udělalo, bud´se teda určila jasná pravidla, která by mi byla jasně zřejmá a byla jsem na ně upozorněná už při koupi vozíku nebo se zde prostě zakázal jejich prodej, jinak jsme totiž stále v právu my-s vozíky.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2011
        Autor: kosicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružení croozeru DOGY?

               

          Cykostezka je samostatná komunikace, kam v drtivé většině případů auta nesmí vůbec vjet ;-) To, co popisuješ, si zase pleteš s cyklotrasou...

          Ale neboj, ony v tom mají občas bordel i úřady :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2011
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odpružení croozeru DOGY?

                 

            Aha-to jsem si ani neuvědomila ten rozdíl (cyklostezka je totiž tak mizivý a řídko viditelný pojem..), no tak to se bojím..

            [ Zpět ]
            Datum: 06.07.2011
            Autor: kosicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružení croozeru DOGY?

           

      Ale houbeles, tam to vyznělo tak, že to není homologované k převážení osob v silničním provozu... Proto ty cyklostezky povolené jsou, ale na silnici by se s tím, podle nich, už nemělo.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2011
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružení croozeru DOGY?

             

        Vždyť píši "..kteří tento způsob přepravy pro své děti používají."...
        To ovšem nemá nic společného s mým zájmem (nejen mým) o homologaci všeho, co se pohybuje v silničním provozu.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2011
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružení croozeru DOGY?

               

          Je fakt, že i ta cyklostezka je nějakou tou veřejnou, a dopravní, komunikací... Přesto se v tom MD snaží dělat rozdíly, aniž by to ale jakkoli měli podchycené v zákoně :-/

          No, hlavně že už vědí kolik za to budou kasírovat aktivní policajti :-( Místo toho aby si vzali příklad třeba zrovna z toho Německa, kde to pro provoz na silnicích povolené je...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2011
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružení croozeru DOGY?

             

        V tom pořadu padla dvě tvrzení - bohužel obě s mizivou informační hodnotou:

        Moderátor: Ministerstvo dopravy tvrdí, že používání vozíků odporuje zákonům.
        > Zákonům? Použití vozíku pro dítě jako takového odporuje více zákonům?

        "policejní odborník" Tržil: Tato zařízení jsou jakýmsi způsobem homologována .. ale dle MD není schválen na veřejných komunikacích pro přepravu dětí.
        > Co je to "homologace jakýmsi způsobem"? Buď jsou anebo nejsou homologována. Nebo jen pro nějaké použití. Ale pro jaké? Cyklostezka je přeci také veřejná komunikace, smí-li tam, proč ne jinam?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2011
        Autor: ViktorA
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružení croozeru DOGY?

         

    My toto odpružení máme druhým rokem a super! Prave po internetu shanim odpružení DOGY pro sestru. Klidne starsi typ, nez je nabizen na www.odpruzeni.cz . Neprodavate nekdo? DEKUJI!

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2012
    Autor: srekova
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

246 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024