reklama

Author Reflex 2009

Ahoj.
Mohli byste mi doporučit (nebo nedoporučit) kolo Author Reflex 2009? Bude pro velkého chlapa 100+ a delší dovolené „na těžko”. Speciálně mne zajímá jestli bude spoleh na vidlici RST Vita TnL. Děkuji za každou zkušenost.
Jindra K.

[ Zpět ]
Datum: 24.02.2011
  • Re: Author Reflex 2009

         

    mám Reflexe zhruba 10 let a jedinou špatnou zkušeností byly výplety ( tehdá jsem měl 115+)
    Takže špice praskaly a praskaly... nakonec jsem si nechal poradit 36 špic a vypletli mě to ve Skořepce... a od té doby jsem na tom neměnil nic krom běžné výměny lanek, řetězu,jo a dvakrát kazetu protože jsem byl prase co křížilo.

    Speciálně vidle z tý doby vydržela až do dneska, ale popravdě je to taková vidlička spíš pro ozdobu. vlastně ani nevím jestli tam po 10 letech nedávají jinou...

    Takže bych zvážil rovnou ten lepší/hustší výplet.

    Jinak to je takovej tažnej kůň,nenadchne, neurazí, když ti ho ukradnou tak to není žádná velká škoda a tak, prostě samá pozitiva všechno to vydrží :D

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Reflex 2009

           

      Výborně! To je dobrá zpráva. Na tu vidlici jsem koukal na stránkách výrobce. Tvrdí že je to olej a péro. To mi zní důvěryhodně.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Reflex 2009

         

    Mám Reflexe r.2003, taky nejsem zadne ořezavatko, dva metry a doporucuju, super kolo! Za tu dobu odešlo jen spoustu duší, plášťů nejaky ten retez a kazeta, lanka takze normalni spotrebni veci ale hlavně cca po jedné sezoně naboje! Montovali tam nejake čínské no-name šmejdy co se totalne rozsypaly pak uz jsem ale na Reflexech videl standardní Deore takže na to pozor. Jinak vidlice je lowend model a tak je treba k ní přistupovat, ta moje drží ale funkce je jenom tak aby se neřeklo.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2011
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Reflex 2009

           

      Prima.
      Dnes zajdu do obchodu a obhlednu ty naby. Kolo je pro kamarada, ktery si jeste nikdy zadne nekupoval. Kdyz vidim jakemu natlaku je vystaveny v kazdem cykloobchodu, musim mu pomoci alespon pruzkumem trhu.
      J.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Reflex 2009

             

        Náboje by měly být zn. Quando.
        Takže asi nic moc.
        Asi nejlepší by bylo pro ježdění na těžko nechat naplést jiná kola s kvalitnějšímy nábami a vypletem 36 špic.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Reflex 2009

               

          Nemám zkušenost s těmito náboji,ale vážím také přes 100 kg a jezdím většinou na těžko.Na kole jsem měl přední náboj "no name" 28 drátů a v pohodě, nepraskl ani jeden drát.Zadní náboj mám LX 36 drátů a také spokojenost, tam jsem pár drátů sice vyměnil,ale ne moc.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2011
          Autor: rambousek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Reflex 2009

               

          jj to jsou ty bláta! Normalně se rozsypou...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2011
          Autor: Mig-all
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Reflex 2009

         

    Podle mne je vidle RST hazard se životem a vidle s nohama 28,6mm na 100kg chlapa taky hazard se životem.
    Nedávno Mlok odkazoval na nějakou Meridu TFS XC 600 za 15 s použitelnýma hydrokotoučovkama a Raidonem (32mm nohy, tu vidli mám a spokojenost).

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Reflex 2009

           

      Na neštěstí většina prodejců vůbec nemá kolo s pevnou vidlicí. V cenové kategorii do 15000,- mají většinou odpruženou vidlici se zámkem. Merida má něco jménem S-PRESSO, ale to už jsem po vystrojení nad limitem.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Reflex 2009

             

        Přece není problém koupit pevnou ocelovou vidli a odpružení poslat přes aukro do p*e...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Reflex 2009

             

        A co Felt qx95 nebo nižší o řádek QX85 na mojekolo.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: jabrd
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Reflex 2009

           

      Nabízíme modely vidlic označených, jako verze Tuning-test

      V nabídce jsou vybrané typy vidlic značek Suntour a RST u kterých jsou provedeny ověřené úpravy a výběr je proveden tak, že zajišťuje vždy ten nejlepší poměr výkon ve všech sektorech nabídky vidlic od XC po Cross. Nabídka se snaží přinést to nejlepší z vlastností drahých vidlic do cenově velmi dostupných hladin.

      Předpokládám, že by Milan nějakou "sebevraždu" neupravoval a posléze ani nenabízel.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Reflex 2009

             

        Zajímavý odkaz ke čtení. Bohužel není tam o těch levných vidlicích. Například RST-VITA nebo SUNTOUR-NEX. Hledám jak mohu, abych našel slušné kolo s velkým rámem a hlavně s pevnou vidlí.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Reflex 2009

               

          ahoj jen pro ilustraci, já mám 104-107kg a mám Authora Mission 2009, 22 velikost.. měřím 190cm, je to přesně na míru. mám taky vidlici RST VitaNL a k tomu hydraulické kotoučové brzdy a po 2500km vše šlape naprosto v pohodě, ,lehké kolo s 27 rychlostma a opravdu účinné brzdy. naprostá spokojenosta a sehnal jsem ho samotné místo 20000kč něco pod 14tisíc.. model 2009

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2011
          Autor: Ovecka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Author Reflex 2009

                 

            Moc děkuju za info. Já se modlím aby už bylo vybráno. A abychom všichni byli v sedle.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2011
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Reflex 2009

                 

            Někdy si nech natočit co ta vidlice dělá při ostřejším brždění.
            Bude se kroutit do vrtule o několik centimetrů.

            Je to prostě úplný nesmysl vozit kotoučovky + takovou vidlici při takové váze.
            A ještě s tím nabádat další, že je to ok, to už je fakt moc.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author Reflex 2009

                   

              Jeden kamarád taky jezdí crosse s vidlicí, co má 28mm nohy (nějaká nejlevnější Suntourka) a má přes 100kg.
              Aspoň je to jen na v-čkách. Když vidím, co ta vidlice pod ním dělá, tak bych to označil jako hazardování se zdravím.
              Ona ta vidlice může vydržet, zvlášť při v-čkách a hodně opatrné jízdě. Až ale jednou dojde na nějakou krizovější trošku extrémnější situaci a špatně to skončí...

              Při výběru kola si nenechal poradit (radili jsme více lidí, že to kolo nemá z více důvodů kupovat), po delší době uznal, že si to koupil úplě blbě (bylo to ale až po tom, co měl možnost vyzkoušit si něco pro něj mnohem vhodnějšího).

              Kupujte si ale každý samozřejmě co chcete, jezdit na tom budete vy.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2011
              Autor: Mlok
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Reflex 2009

               

          Zeptej se přímo Milana ...

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2011
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Reflex 2009

             

        Jenže Milan nikdy RST toho typu co má ten cross nenabízel.
        V postatě nabízel jedinou RST a to M29 Air, což je 29tková biková vidlice a má 32mm nohy.
        A vnitřek naprosto odlišný od těch levných RST.

        A momentálně už RST 29tkové nenabízí zase vůbec žádné. Jediná RST vidlice, co nabízí v tuhle chvíli je 26tková First Platinum.

        Tedy Milan by opravdu žádnou "sebevraždu" nenabízel.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Reflex 2009

               

          Z crossových vidlic nabízí v současné době Suntour XCR LO 29" a Suntour NRX S.
          Obě mají aspoň 30mm nohy (32mm nohy jsou jedině pro 29 bikové vidlice).
          Ta první je zcela nevhodná pro těžší jezdci kvůli příliš měkké pružině. A ta vidlice je s prominutím těžká jako prase (2,5kg je už fakt extrém).

          Navíc ještě ta RST VITA TNL je pružinovka, takže opět bude i kvůli měkké pružině naprosto nevhodná pro někoho 100kg+.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Reflex 2009

               

          Pro 100kg+ jezdce bych volil buď 29tkového Epicona nebo pevnou pokud se bude jezdit převážně asfalt.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

669 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024