reklama

Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

Ani po odjezdu ze Stockholmu jsem ještě nebyl rozhodnutý, kudy povede moje zpáteční cesta. Vracet se po stejné trase mě nikdy moc netěšilo, tak jsem v mapě hledal něco, co by zafungovalo jako magnet. Göta Kanal a hluboké lesy s jezery táhnoucími se přes celý Småland se takovým lákadlem staly.

Datum: 21.02.2011
Autor: Redakce
  • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

         

    Hezké, moc hezké.
    Jen drobná výtka - postrádám fotku suvenýru :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

           

      To je pravda, nějak jsem na fotku zvonku zapomněl. Tak jsem ho dneska na řídítkách vyfotil a přikládám ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2011
      Autor: Václav
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

             

        Hezký, lesklý. U nás se taky dřív dělaly pěkné a zvonivé zvonky.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

               

          Myslim se, že se dělají pořád, akorát ne takhle velký. Tenhle má v průměru asi 10 cm.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2011
          Autor: Václav
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

         

    Tak malá mořská víla byla v Šanghaji.... ještě že jsem loni nejel se na ni podívat. Snad už teď bude zpátky. Moje víla ji chce vidět, ale ještě furt je na vahách jestli autem nebo jinak.
    Krásné chlape píšeš čím dál lépe. Skvělý.
    Jo a v tom lese v Ostergotlandu tam víly určitě byly, lesní i vodní. Měl ses lépe dívat nebo jsi kolem sebe moc cákal :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

           

      Jj, víla byla fuč a ta obrazovka mě teda dostala ;-) Teď už by měla bejt zpátky: http://www.expo2010.dk/english/news-events/news...
      Jinde už jsem víly nepotkal. Ani v Östergötlandu. Asi si dávaly bacha, abych je nezmerčil. Ale místo to bylo kouzelný. Tady je pár ranních fotek. Jo a díky za pochvalu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2011
      Autor: Václav
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

             

        Pěkné povídání, i ta předcházející. Také přidám pár ranních fotek; byli jsme ale vloni v červnu trochu západněji, v jižním Norsku.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2011
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

               

          …že je na tom severu ale pěkně, co?

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2011
          Autor: Václav
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

         

    Díky za další část povídání. Moc pěkný.
    Čte se to samo a úplně to prožívám :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2011
    Autor: pan_eL
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

           

      Taky děkuju, to mě těší.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2011
      Autor: Václav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

         

    Skládám veliký obdiv Tvému fyzickému výkonu. V průměru 110 km za den je pro mě něco naprosto nepředstavitelného.Poznat severské země blíže je můj dávný dětský sen ( všichni jistě znáte Děti z Bullerbynu nebo filmovou pohádku Ronja dcera loupežníka a tak ;-))) ).Veliké díky za tento seriál, který mě hodně poučil i inspiroval. Koukal jsem, že se Ti naprosto vydařilo počasí..zmoknul si taky nebo ne?;-)Pokud ne, tak tomu říkám dítě štěstěny - nezmoknout na severu....;-) Holky si to musely taky řádně užít, co?To musí bejt pro ně zážitek na celý život!!!;-)Fotky jak ze zájezdového katalogu - kouknu na ně a už cítím moře i vůni lesa nebo jezera. Hned bych vyrazil taky! Prostě nádhera!!!Jaká byla průměrná teplota tam ve dne a v noci při takto slunečném počasí? Musel si vézt nějaký special spacák? Koukal jsem na to kolo...co to je za značku a model? Vypadá to slabonce ten rám.... na tom si jel schválně nebo je to Tvé oblíbené kolo??? Vím, že pan Šesták tady od nás vždy jezdí také na obyč. kolech Galaxy a testuje ty nejběžnější modely výrobci a i to mu, myslím, ukradli v Bruselu... Pokud pamatuji na Štafetě 2007 si měl již tehdy něco fajnovějšího ;-).....

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

           

      ..já už volím radši lepší, ne moc ojeté kolo, u kterýho není předpoklad poruchy...už ani nevozím náhradní dráty, při kvalitě těch moderních. Samozžejmě že kolo napajcuju škaredou šedohnědou barvou, aby vypadalo lacině / staře..

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2011
      Autor: Howgh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

           

      Díky! Počasí bylo naprosto mňamkový. Větší déšť mě chytnul akorát jednou, a to jenom asi na 3 hodiny. Ne, že by ve Švédsku nepršelo, ale zkrátka mi to vždycky tak nějak vyšlo, že jsem se tomu vyhnul. Když řádily bouřky ad jihu až po Gotland, byl jsem zrovna na Ålandech a pak zase naopak. Většinu dní bylo azuro s letníma teplotama, ale lesy příjemně stínily. Pár dní bylo i zataženo, ale vždycky z toho bylo jen krátké slabé mrholení.
      Výbavu jsem si chtěl nechat na konec, ale když už jsi to nakousnul… Cestu jsem absolvoval na kole, který jsem kupoval, tušim v roce '97. Z původního kola zbyl akorát ocelový rám s pevnou vidlí. Týden před cestou jsem si nechal nově vyplést kola + nový středy, ráfky, pláště. Mám k tomu kolu trochu nostalgickej vztah, tak jsem ho vzal s sebou :-) Jinak je to běžný starší kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2011
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

             

        A co ty teploty během dne a v noci? Spacák stačil obyč? Je takovéhle počasí tam spíše výjimkou či pravidlem, nemáš nějaké neobvyklé info od hostitelů - nějaký bonbonek;-)))?

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

               

          ...bejvá tam chladnějc než u nás...

          [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2011
          Autor: Howgh
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

         

    dobrej čundr...taky asocijuju.
    Jináč - ten supr most přes Óre sund je teda nepoužitelný?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2011
    Autor: Howgh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

           

      Použít ten most můžeš, ale neprojedeš se po něm na kole, protože po něm vede dálnice. Leda naložit kolo do vlaku a přejet most po kolejích :-( Ale potrobnějc jsem to nezkoumal.
      Jinak neni to celý jako most. Z Dánska vede dálnice nejdřív podmořskym tunelem na umělý ostrov a odsud teprve po mostě do Malmö.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2011
      Autor: Václav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

             

        dnes ráno o něm dávali film na ČT2 -- fakt úža dílo...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2011
        Autor: Howgh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za sluníčkem na sever (4.) – Přes Göta Kanal do Dánska

             

        Přes most jede vlak, který stopro přepravuje kola. Kdysi jsme jeli mezi ostrovy Sjaelland a Fyn v Dánsku a měli jsme na výběr vlak a autobus s vlekem. Cena byla stejná. Jeli jsme autobusem, který byl přistaven, dvě rodiny s dětmi - 8 kol a bez čekání.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2011
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024