reklama

Válečky na odpruženou sedlovku

díval jsem se jak jsem mohl, ale nikde neviděl náhradní díly na tuhle sedlovku Suntour NCX-jde mi o ty válečky co jsou ve vnitř toho ohybu sedlovky. Nevíte někdo, jestli se někde prodávají? časem se sedřou a sedlovka je pak vyvyklaná. Jeden ten nejhorší jsem vyměnil-dal jsem tam kus zohlého plechu a už je to lepší, ale přece stejný díl to nenahradí. V domácích potřebách jsem koukal různě možně, ale nic podobného jsem nenašel. foto-viz ten váleček..je už ale hodně zšoupaný..

[ Zpět ]
Datum: 19.02.2011
Autor: dalinv
  • Re: Válečky na odpruženou sedlovku

         

    Odpruženou sedlovku používám už pár let a některý díly jsem na ní měnil. podle tvých obrázků se ale nějak nemůžu zorientovat. To jsi vyfotil ten tebou vyrobený díl ?
    Mohou se tam ochodit jednak plastová pouzdra (já jsem si ale za to mohl sám, na druhé sedlovce furt drží). Ty mají vliv na vakl sedlovky. - A pak je tam ještě ten gumový váleček, který se opírá o trubku a při každém zhoupnutí tlumí doraz. A to je průšvih, slabé místo. V tom bodě dotyku se brzo prostřihne a musí se nahradit. A vymejšlím čím...
    Pokud máš teda vychozený ty pouzdra, tak je nejjednodušší si je nechat vytočit u nějakého soustružníka ze silonu. Nebude to sice za korunu, ale bude to mít za chvilku, takže to tak drahý nebude. Kdo ví, kolik by chtěli za originály...
    A tu gumku jsem zkoušel nahradit kouskem hadice, kyslíková od autogenu mi přišla pod ruku. Je to řešení tak na půl sezóny a pak další kousek. Furt lepší, než kupovat novou sedlovku.
    A nebo je ještě jedna možnost, že máš nějaký nový model (koukal jsem na netu, že s něčím vypluli) a je to jinak řešený - hoď sem odkaz, nebo fotku sedlovky.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Válečky na odpruženou sedlovku

           

      http://shop.bike4u.cz/index.php?pid=200&sid... tohle je odkaz na tu gumu. Vnitřek sedlovky jako takový mám vpořádku. Tento váleček je originál, ale už sešoupaný. Foto naznačuje, kde jsou ty válečky..a ostatně dost těch válečků bude asi v tahu. Ono je to jaksi dělané tak, aby se to co nejdřív sešoupalo se mě zdá:)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2011
      Autor: dalinv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Válečky na odpruženou sedlovku

             

        Dík za tip na ty náhradní gumky, hned na to jdu :-)
        I když máš ten novější model (jiný uchycení sedla), tak spodek je nejspíš stejnej. Jedná se ti teda o ty pouzdra. Mě se pod neoprenovým fusakem vyklepla jedna segrovka a vysunula jedna z osiček. Tím došlo k vymačkání toho pouzdra. Brácha má sedlovku stejně dlouho a stejně používanou a bez problémů. Je možný, že na ty novější použili fujtajblovější materiál, tomu se dá ale pomoct tak, jak jsem popsal výše. Kdejaký domácí řemeslník ti na soustruhu ty pouzdra vytočí ze silonu za pár korun a máš na hodně dlouho pokoj. Oměří si akorát průměry díry a tyčky a podle starých pouzder zbylé rozměry.
        Jo a pokud na tý selovce nevozíš to neoprenový pouzdro, doporučuju dokoupit. Vypadá to dobře a neleze do toho tolik čurbes, takže se to nevydírá.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Válečky na odpruženou sedlovku

             

        Mám tu samou a po asi dvou letech už měla dost velký vakl. Sice to vlastně ničemu nevadilo, při jízdě jsem to nijak nepoznal, ale přesto jsem nechal vyměnit pouzdra čepů, všechny 4. Původní (vypadaly jako mosazný) byly vymačkaný, ocelový osičky bez opotřebení. Nechal jsem si udělat nový z hliníkového bronzu (co měli zrovna u nás v nástrojárně), silonový podle rondy bych asi ani nezkoušel. Po půl roce žádný náznak vůle. Ale stejně si asi pořídim ten neoprénový futrál, nemám blatníky a i přes brašničku (jako máš ty) se do mechnismu dostává spousta bordelu a písku.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2011
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Válečky na odpruženou sedlovku

               

          Bronz asi taky dobrý, ale čeho se bát u silonu ? Kluznej je víc než dost a houžev je to taky veliká. Mám je v sedlovce snad už dva roky a drží a drží... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.02.2011
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Válečky na odpruženou sedlovku

                 

            Tak jestli to máš vyzkoušený, potom asi jo. Já bych, čistě teoreticky, bál že to nevydrží.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2011
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Válečky na odpruženou sedlovku

                   

              Vyzkoušený jsem to neměl, ale vím, že se pouzdra ze silonu dělají a zrovna se tam kousek válel. A kolegovi na soustruhu to z toho taky pěkně šlo :-) Zatím drží

              [ Zpět ]
              Datum: 19.02.2011
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024