reklama

Opravdu funkční světlo

Ahojte,

ráda bych se poradila se zkušenějšími o problematice jménem skutečně dobré světlo na kolo. Sháním už delší dobu nějaké světlo, které by vrhalo skutečně intenzivní světelný kužel a bylo s ním při noční jízdě (nejen za šera, ale v úplné tmě) velmi dobře vidět - rozhodně lépe než s mým stávajícím, které je velmi slabé, třebaže stálo téměř 600 Kč. V obchodech se snaží prodat a hrají na strategii - čím dražší, tím lepší, ale jakmile světlo odzkouší, nejsem spokojena, protože ve srovnání se stávajícím je sice dražší, ale svítí o maličko líp. Teď mám na kole modré Led-diodové světlo Smart v ceně asi 550 Kč, ale svítí průměrně. Mám brýle 8 dioptrií. Budu vděčna, když mi někdo odpoví a dá nějaký typ.
Ali.

[ Zpět ]
Datum: 04.02.2011
Autor: Aluška
  • Re: Opravdu funkční světlo

         

    http://www.dealextreme.com/p/eastward-yj-j01...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Opravdu funkční světlo

         

    pokud chceš kupovat v české republice a kvalitní výrobek-žádná čína z Dealextreme a ještě na jiný typ tužkových baterek, kup rovnou Sigma powerled black. Kupoval jsem ji nedávno. Taky jsem nechtěl dělat kompromisy mezi světlama a šel jsem rovnou do ní..sice stála 1590kč, ale ted už vím, že kdybych si koupil třebas tu Sigma Pava, nedej bože Smilux, tak jsem tam kde jsem byl nedávno. Tady ti dávám srovnání s mojím starším, ale jakoby dobrým světlem, včetně dobře svítící ruční svítilny Black & Decker. Na minimální výkon powerledka svítí 4x víc než moje bývalé světlo:) A když to hodíš na druhý výkon, už to stačí..Ale když to dáš na nejvyšší, tak máš světla víc než dostatek a to mi vyhovuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2011
    Autor: dalinv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Opravdu funkční světlo

           

      ,,

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2011
      Autor: dalinv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Opravdu funkční světlo

             

        moje bývalé světlo a powerledka

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2011
        Autor: dalinv
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Opravdu funkční světlo

               

          ještě jsem chtěl dodat, že za ty peníze lepší světlo nesežeš. Pak se prodávají ještě lepší, ale to už jsou ceny za 3tis a víc. Pozor, nepíšu tu o světlách z Dealextreme, protože jsou to čínské hračky, které se mohou kdykoliv pokazit, jsou na atypické tužkovky, těžko se reklamují, vydrží velmi krátkou dobu svítit, v reálu cenově taky nic moc a pokud máš dva účty-jeden pouze na objednávání z těchto podobných zahraničních eshopů, tak nic pro tebe.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.02.2011
          Autor: dalinv
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Opravdu funkční světlo

                 

            Jeden nesmysl za druhým.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Opravdu funkční světlo

                   

              nojo, to jsou holt ty světla z DX..samý nesmysl. Nebo jsem napsal něco nesprávně? oprav mě prosím..

              [ Zpět ]
              Datum: 19.02.2011
              Autor: dalinv
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Opravdu funkční světlo

                     

                Já bych řekl, že si napsal špatně úplně všechno. Měl si někdy něco z DX v ruce, objednával si tam něco, víš jak to funguje? Reklamoval si tam někdy něco?

                [ Zpět ]
                Datum: 19.02.2011
                Autor: Mlok
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Opravdu funkční světlo

                     

                Vždyť si nemusíš hned kupovat něco z DX, kup si na fóru x-krát zmiňovaného Fenixe z českýho eshopu na AA akumulátory ( klasický tužkovky ) a hned uvidíš, že ti to tvé světlo moc dobře nesvítí.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.02.2011
                Autor: baron
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Opravdu funkční světlo

                       

                  a jaká je výdrž toho fenixe a za jakou cenu je v eshopu? to "moje" světlo mi svítí víc než potřebuju-to je málo?? nerozumím.. Jako to objednávání z DX přes paypal..hodně jsem četl o těch, kteří si to obejdnávají a to mi stačilo. Riskovat svůj vlastní účet k nakupování kdesi z DX nikdo riskovat nejspíš nebude, takže 2 účty jsou potřeba. Navíc se jedná o čínu, kde se občas stane-neříkám že nijak často, ale občas vybuchují ty atypické tužkovy do těch světel. Myslím že pro paní, která tyhle světla nechce nabíjet každý den, nebo několikrát denně, pokud si teda nekoupí víc těch atypických tužkovek, že by si je měnila v baterce každou chvilku. Tyhle světla jsou spíš pro ty, kteří jezděj v terénu a potřebujou těch světel i tak víc..takže to že stojí míň, i když kvalita nic moc, pořád se jim to vyplatí. Kdežto my, kteří potřebujem světla jen hlavně na silnice, kvalitní aby vydržely několik i roků a byly stále k mání normální AA baterie a nemusel je nabíjet každý den, jsou nejlepší a nakonec nejlevnější klasika světla od kvalitních a prověřených značek, které jdou snadno reklamovat. Víc k tomu nemám co dodat a ať si ostatní vyberou sami, co chtějí a hlavně na co to chtějí. Jinak by ta diskuze byla stále pořád dokola. Paní at tedy dobře vybere:)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 19.02.2011
                  Autor: dalinv
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Opravdu funkční světlo

                         

                    Máš naprosto zkreslené představy o nakupování v zahraničí. Nechápu proč někdo, kdo nemá žádné praktické zkušenosti s něčím se k tomu vůbec vyjadřuje.
                    Potřeba 2 účtů, naprostý nesmysl. Metod jak to mít 100% zabecpečené i s jedním účtem je mnoho.
                    A to tu navíc do hry vstupuje Paypal, který zabezpečení hodně zvýší.

                    Pokud chceš ne moc výkoné světlo a málo častým nabíjením, tak 2-mod Aurora s ponechaným originál low režimem.
                    To vydrží svítit 15 hodin a bude to jen o málo méně svítit než ta Sigma.
                    A pořád tu zůstává možnost když je třeba přepnout na high režim, který je někde úplně jinde.

                    Jinak svítivostí bude o chlup lepší než ta Sigma i tohle:
                    http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx...
                    A to stojí 200Kč, takže si můžeš koupit klidně rovnou ty světla 3 + nabíječku + několik 18650 baterií + držák na kolo. Cenově budeš i se třemi kusy + příslušenství na polovině cen té Sigmy. 3 kousky budou mnohem spolehlivější než jeden kousek té Sigmy :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.02.2011
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Opravdu funkční světlo

                           

                      Teď je škoda, že zatím nejsou běžně dostupné 2-mode světla s XM-L ledkou.
                      Brzo snad už budou a pak to bude lepší volba než P7.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 19.02.2011
                      Autor: Mlok
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Opravdu funkční světlo

                         

                    Ceny a výdrž Fenixů je dle typů, najdeš např. tady http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/cat_5... , napájení různé od 1AA až 8AA, pak i různé Li-ion akumulátory opět dle typu.

                    Výhodou je, že Fénix tak jako ostatní renomovaní výrobci jdou s dobou a do svých svítilen dávají nejmodernější LED - stejná spotřeba, ale vyšší výkon.

                    Pokud ti svítilna svítí víc než potřebuješ, tak samozřejmě nemusíš nic kupovat. Ber to jen jako další alternativu ke svítilnám Sigma a Dx.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.02.2011
                    Autor: baron
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Opravdu funkční světlo

                         

                    Atypické tužkovky? Tužkovky jsou jedna jediná velikost baterek, tak jak můžou být atypické?
                    Jestli myslíš různé LiIon, LiFePo články, tak to nejsou tužkovky.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.02.2011
                    Autor: snilard
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Opravdu funkční světlo

                         

                    Nehadajte sa s nim. Nema to cenu. Vcera si kupil v obchode nove svetlo a dnes uz rozdava rozumy akoby zjedol celu mudrost sveta. Chlapec nema ziadne skusenosti a hadanim sa s nim mu ich nepridate.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.02.2011
                    Autor: mmm
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Opravdu funkční světlo

                 

            Takže nejdříve ta Sigma powerled black. Dnes zcela nesmyslná koupě. Zastaralá ledka s malou účinností. 4x AA je asi úplně nejhorší napájení jaké může být. Spousta tužkovek, co se vyrovná dohromady pouze jedné 18650.
            A ještě za tu cenu, co to stojí...

            A teď k DX. Na DX (a i jiných shopech) se prodává lecos, od úplných šmejdů po velmi dobře zpracovaná světla.
            Takže věta o hračkách je hodně mimo. Co se týk pokažení, tak 2-mode světla bez elektroniky, tak se nemá moc co pokazit. A běžně se rohozdně nekazí.
            18650 nejsou tužkovky a pro světla jsou mnohem vhodnější než AA.

            Krátká výdrž je už totální nesmysl. Naopak z DX pořídíš světlo, které při stejné svítivosti co ta Sigma vydrží mnohem déle.
            Právě ta Sigma na danou svítivost má výdrž mizernou.

            A cenově nic moc? Za téměř polovinu ceny té Sigmy pořídím na DX světlo co vydrží svítit při stejné intenzitě déle, na high svítí mnohem více. A do té ceny se mi vejde i nabíječka 18650 a 2x 18650 baterka. Pořád to bude do 1000Kč.

            A co se týká reklamací, tak ty jsou naopak celkem v pohodě. Hodně záleží co konkrétně se reklamuje. Někdy stačí jen poslat fotky a popis problému a oni pošlou nové světlo nebo dají slevu v odpovídající hodnotě na další nákup. Někdy je nutné to tam poslat a pak je jediná nevýhoda, že to trvá déle.

            A to o dvou účtech, to už jsem vůbec nepochopil (mám jeden účet a už tak cca 200-300 nákupů z různých zahraničních eshopů včetně pár desítek z DX - a riziko díky použitému typu karty s možností zamykání je nulové).

            A více k alternativám k Sigmě Power led tady http://www.bike-forum.cz/forum/predni-svetlo-ne...

            A jen zopakuju jednu větu z toho vlákna:
            "AA tužkovky a pořádný světlo to nejde dohromady."

            Jediné trošku slušné světlo na tužkovky je tohle
            http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led...
            Cena ovšem šílená a 8 AA baterek je taky naprostá šílenost. A i přes tolik baterek výdrž nic moc (světla na 3x 18650 budou někde jinde).

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Opravdu funkční světlo

                   

              S těmi 8xAA to je navíc i zbytečně těžké. 2x 18650 (odpovídající kapacita) váží půlku a dobře svítící světla s delší výdrží, co se dělají na 3x18650 budou mít pořád baterky lehčí, ještě rozumný počet kusů a výdrž mnohem delší.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.02.2011
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Opravdu funkční světlo

                     

                Obdivuju to obrovské množství informací co se ti vejde do hlavy, já si kolikrát nemůžu vzpomenout ani kdy mám narozeniny :o)

                [ Zpět ]
                Datum: 19.02.2011
                Autor: heras
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Opravdu funkční světlo

                 

            Přidám se k Mlokovi.
            To je špatně od začátku do konce, včetně toho následujícího. :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2011
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Opravdu funkční světlo

                 

            Mám tyto světla dvě a kupoval sem je ještě v době kdy Fénixi neměly tak výkoné ledky jako teď. Dnes bych do nich určitě nešel, zpracování těch Fénixů a Sigem je srovnatelná, svítivost a žravost baterek je ale nesrovnatelná. Hádej kdo vyhraje, samozřejmě Fénix a že je to hračka?, tak to jsi úplně mimo.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.02.2011
            Autor: Juras
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Opravdu funkční světlo

                 

            POZOR !!!

            DALINV nema ziadne skusenosti s dobrymi svetlami, takze jeho nazor neber moc do uvahy. Navyse pise vela nezmyslov. Ber do uvahay radsej nazory ludi co toho vyskusali viac a vedia lepsie porovnat.

            Na tych jeho fotkach je tiez vidiet ako slabo svieti sigma powerled. Nie je vidiet skoro ziaden rozdiel voci staremu svetlu co mal. Jeho investicia 1590kc za slabo svietiace svetlo je velmi velmi zla .....

            [ Zpět ]
            Datum: 20.02.2011
            Autor: mmm
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

404 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024