reklama

cyklopojisteni.cz

zrovna jsem narazil na docela zajímavý produkt: http://www.cyklopojisteni.cz/

Je to relativně drahé (přibližně 20% z ceny kola za rok), ale platit za každý urvaný šaltr jen 500kč není vůbec k zahození.

Škoda je, že pojistka pro ukradení nezohledňuje způsob zabezpečení kola.

[ Zpět ]
Datum: 16.01.2011
Autor: Hrabosh
 • Re: cyklopojisteni.cz

       

  No, s ohledem na tuto podmínku

  Pojistit lze pouze jízdní kolo vybavené:
  a. zapouzdřenými mikročipy RFID,
  b. mikrotečkami s PIN kódem,
  c. výstražnou etiketou,
  d. zaevidované do Centrálního registru (např. KRIMI-STOP), přičemž podmínky uvedené pod písm. 2a) - 2d) tohoto článku musí být splněny současně.

  bych řekla, že okruh zájemců to dost sníží...
  Mimochodem, je tu vůbec někdo, kdo má kolo něčím z výše uvedeného vybavené?

  Ftipný je i tento bod:
  Pojistné plnění v pojištění ztráty mobility jízdního kola podle odst.1, písm.c) čl. 6 těchto ZPP může být pojištěnému pojištěnému zaplaceno pouze jednou za jeden pojistný rok. Limit pojistného plnění činí 2 000 Kč.

  A pak by mne zajímala tato věc - na úvodní stránce se píše
  Pro účely tohoto pojištění se odchylně od čl. 9 odst. 1ZPPJK 2 MO 1/07 pojištění vztahuje i na škody vzniklé při závodech a soutěžích všeho druhu, včetně přípravných jízd k nim.
  Předmětný předpis jsou ZVLÁŠTNÍ POJISTNÉ PODMÍNKY PRO POJIŠTĚNÍ JÍZDNÍCH KOL ZPPJK 1 MO 1/06 a uvedený bod jsou podmínky, kdy se neplní, tzn.
  Pojištění se nevztahuje na škody:
  ...
  m. vzniklé při závodech a soutěžích všeho druhu, včetně přípravných jízd k nim, nebylo-li v pojistné smlouvě dohodnuto jinak.

  Nikde se mi ale nepodařilo najít, jakým způsobem je příslib plnění škod vzniklých pří závodech právně zakotven. Možná to bude v pojistné smlouvě, ale je to zvláštní. Pokud to v rámci pojištění slibují, pak mi přijde bod m) v článku 9. poněkud nadbytečný.

  Zkrátka, já si nechám kolo pojištěné v rámci pojištění domácnosti - myslím, že je to pro mne plně vyhovující.

  [ Zpět ]
  Datum: 17.01.2011
  Autor: radka
  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklopojisteni.cz

        

   Já se ke čtení nějakých dalších podmínek ani nedostal. Když je něco "výhodné", tak to vždy není pro mne. Toto výhodné je. Pro pojišťovnu.

   Platit pojistku 20% z ceny kola ročně je zlodějina. Už jenom tím, že za pět let si z ušetřených peněž můžu koupit zcela nové kolo a díky trvale klesajícím cenám "všeho" o třídu lepší. Navíc jak ocenit kolo, jehož komponenty taknějak "průběžně" měním (případně vylepšuji). Z "původního" bike mi za 4 roky zůstal rám, kliky, přesmyk, představec, sedlovka a sedlo. Z "původní" silničky/cyklokrosky rám, vidlice a sedlovka. No a protože jsem "našetřil" neplacením zbytečného pojištění 20% ročně, tak mi zbylo relativně dost peněz, abych letos (příp. "až" příští rok) vyměnil na bajkovi i ten zbytek :-))

   [ Zpět ]
   Datum: 17.01.2011
   Autor: hekynen
   Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklopojisteni.cz

        

   Oni spoléhají na to, že většina Čechů nečte pojistný smlouvy a pak se diví. Já se řídím tím, co píše heky - výhodné věci nebrat.

   [ Zpět ]
   Datum: 17.01.2011
   Autor: abernathy
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: cyklopojisteni.cz

         

    Stačí se kouknout do těch "Zvláštních podmínek" :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklopojisteni.cz

          

     Aneb čím menší písmo a nepřehlednější text, tím pozorněji to číst...

     [ Zpět ]
     Datum: 17.01.2011
     Autor: hekynen
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklopojisteni.cz

        

   Když kliknete na sekci pojijstné podmínky, tak hned pod nimi jsou velkými písmeny uvedeny odchylná ujednání, která vysvětlují Vaše připomínky...

   [ Zpět ]
   Datum: 22.11.2011
   Autor: vilik
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: cyklopojisteni.cz

       

  20% neni az tak pravda. Uz u kola za 30.000 se plati mene nez 20% a napr u kola za 100.000 je rocni pojistne ani ne 8% z ceny kola. To uz mi neprijde tak hrozny.

  Pojistne podminky jsem ale necetl.

  Jinak teda kdysi jsem o tom uvazoval, dokonce jsem mel i potrebne oznaceni kola, ale k pojisteni nikdy nedostlo, na to jsem byl moc linej :)

  [ Zpět ]
  Datum: 17.01.2011
  Autor: pb
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: cyklopojisteni.cz

       

  Na pojištění má hlavně vydělat pojišt´ovna jako subjekt podnikající v pojištění. Objekt - tedy pojíštěnec - ten musí být natolik dobře obelhán již při podpisu smlouvy, aby důvěřivě podepsal hlavičku slibující mu "stáááášně výhodné" pojištění a další už raději nechtěl ani vědět. Pročpak si myslíte, že pojistné podmínky jsou vždy u všech pojištoven psané blechami na fomátu A4 ve velikosti a délce školního sešitu a takovou právnickou hatmatilkou, že jí sami ani pojištováci často nerozumí. Pojištění je jen klamnou iluzí o pocitu jakési jistoty. Pojištovny mají rády bezproblémové klienty, co od nich nic nechtějí, sami si vše důkladně zabezbečí a pohlídají a do pojištovny akorát nosí peníze.;-)Nebo už jste potkali pojištovacího agenta, který by vám řekl: "Hele máme moooc výhodné pojištění, nechceš si ho uzavřít?" a stačí se ho zeptat: "A ty to pojištění máš již uzavřené?"....každému je jasné,co vám odpoví...;-)))))))))

  [ Zpět ]
  Datum: 22.11.2011
  Autor: Martis
  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklopojisteni.cz

        

   Ahoj jsem David Velek, jsem pojištovací makléř a ten podukt jsem připravoval a vytvářel ve spolupráci s pojišťovnou. Máte pravdu pojišťovna chce vydělat, ale to celkem chápu, málo kdo podniká s tím, že by chtěl prodělat. S tím obelháváním ale nesouhlasím, na webu máte vše jasně napsáno. Pojistné podmínky sice malým písmem, ale jsou tam a hlavně jsou tam odchylná ujednání celkem velkým písmem..tzn cyklopojištění funguje i na závodech, z krimistopu stačí samolepa (zasíláme), není třeba zámek kotoučové brzdy, odpovědnost se vztahje na jízdu na pojištěném kole atd...! Nejsme podomní prodejci pojistek, produkt jsme původně připravovali pro nás a naše biky a po té nabídli i trhu...Když se mě zeptáte jestli mám kolo pojištěné, tak rozhodně mám, stejně tak náš tým a další...Do pojištění nikoho nenutíme a nikoho neobelháváme! Mějte se fajn David

   [ Zpět ]
   Datum: 25.11.2011
   Autor: vilik
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: cyklopojisteni.cz

         

    Dobrý den pane Velku, s pojištovnami a jejich plněním jsem měl již - bohužel - tu čest mít co do činění a když vám někdo zničí kompletně kuchyni tím, že vás vytopí a sousedova pojištovna vám následně pošle 2100 Kč na opravy ( což stačilo tak na revizi elektriky, přičemž jen částečná rekonstrukce mě pak stála 90 000 Kč ,-), kdy pojiśtovací ohledací technik vše předtím prohlédl, pečlivě zdokumentoval a já ještě přímo po vytopení vše rozebral a vyfotil ( soused mi do bytu vypustil kompletně asi 6 praček a v klidu spal) ..tak vše změřil, znovu vyfotil a před odchodem prohlásil, že pojištovna to uhradí, že to znovu pěkně opravíme a ještě nám zbyde a pak pošlou tohle?!?! To je, nezlobte se na mě, prostý výsměch. Takže mi ještě chvilku povídejte o pojištění.;-))) A víte co? Třeba vy opravdu máte nový a jiný přístup, zkuste nám zde lehce nastínit vaše pojistění kol - tedy podmínky, plnění a tak. Stačí jen kostra v hrubém obryse, at´ víme, o čem mluvíte. Děkuji.Martis

    [ Zpět ]
    Datum: 25.11.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklopojisteni.cz

          

     Jo, a to jsem ještě zapomněl, soused mi dal číslo jeho pojištovny, at´ tam zavolám okamžítě, že to se mnou vyřídí, že on jde něco udělat s tou pračkou. Prý bezplatná linka.hohohoho.. Operátor mi pak naúčtoval za tento zhruba 10 minutový hovor 250 Kč ,-!!!!

     [ Zpět ]
     Datum: 25.11.2011
     Autor: Martis
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: cyklopojisteni.cz

           

      Zacinalo to cislo 800? Nebo 81x nebo 84x nebo jak? Podle cisla poznas, kolik budes platit.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklopojisteni.cz

            

       Koncové dvojčíslí?

       [ Zpět ]
       Datum: 25.11.2011
       Autor: AV
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: cyklopojisteni.cz

             

        Kocove? To uz je jedno. Dulezite je, co je za tou 8 na zacatku. Nebo jestli to neni rovnou nejake 906... 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklopojisteni.cz

              

         "Kocove" zase neznám já.
         8-)

         [ Zpět ]
         Datum: 25.11.2011
         Autor: AV
         Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklopojisteni.cz

            

       ...už nevím, je to několik let,ale ve výpisu, co si pamatuji, to skutečně bylo zaneseno jako linka pojištovny.

       [ Zpět ]
       Datum: 25.11.2011
       Autor: Martis
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: cyklopojisteni.cz

             

        Jo. Jestli to byla 800, bylo by to zdarma. Jestli jsi dlouho visel na 81x nebo 84x, volal jsi pravdepodobne jako lokalne. Pripadne by mohli mit jeste nejakou vychytavku, jako treba ze za kazde zavolani pausalne 30 Kc (Oskar infolinka) a to libovolne dlouho.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: cyklopojisteni.cz

         

    Další případ kolem automobilu... Proč pojištovny neupozorňují své dlouhodové klienty o možnosti slev např. tím, že když "jen" sloučí více pojistek do komplexního pojištění tak budou platit při stejných podmínkách třeba i polovinu částky stávající??? Letáků o dalších nových produktech nesouvisející s klientovým pojištěním ( aby člověk stále uzavíral další a další pojistky) vám posílají mraky, ale o této možnosti zlevit aktuálně sjedané pojištění vám nepošlou ani slovo. :-()Proč neinformuje pojištovna dlouholeté klienty o možnoti přejít na jiný podobný nový druh pojíštění, který ho bude stát podstaně méně? Proč pojíštovna uzavírá laciné pojistky nově příchozím a ty dlouholeté pojištěnce bez nutností plnění dále doslova "odírá" v dlouhodobém horizontu o vysoké částky pojištění, dokud se sám klient neozve, že je to nehorázně drahé a že odejde a pak na najednou jde vše razantně dolů? Proč, když vám ukradnou zamčené kolo ze zamčené kočárkárny a máte ho pojištěné na několik 10 tisíc korun vám dá pojištovna jen zlomek kupní ceny kola v pojistném plnění? Tomu říkáte serioznost a vše pro blaho klienta? Já tedy ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.11.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: cyklopojisteni.cz

          

     Dobrý den všem, omlouvám se v diskuzích nejsem moc kovaný, pokusím se odpovědět všem.
     Jmenuji se David Velek pracuji ve firmě Steiner&Makovec s.r.o. můj pracovní mail je velek@cyklopojisteni.cz nebo velek@steinermakovec.cz tel. Sedlám kolo značky Prodoli jenž jsem si nechal stavět a ladit do barev našeho týmu FBT Příbram pořizovací cena cca. 50 000,-Kč pojištěné ho mám na limit B30, jelikož u tohoto pojištění se neuplatňuje tzv. podpojištění, tudíž na všechny parciální škody typu poškozený rám, šaltr apod. je to dostačující a pro případ totální škody je to myslím dobrý základ pro koupi nového. Kolo mám pojištěné proti krádeži na území Evropy (v případě krádeže je nutné volat policii, též je ve VPP, že kolo musí být zamčené min. ocelové lanko o průměru 6mm) dále mám kolo pojištěné proti havárii jenž platí na závodech i při běžném ježdění (u kol stavěných je nutné foto a soupis použitých komponentů) a mám pojištěnou odpovědnost z provozu daného kola což je v uvozovkách povinné ručení, též patné i na závodech. To jsou hlavní pojištěná rizika více je uvedeno na našem webu cyklopojisteni.cz (o produktu, otázky a odpovědi) v případě nejasností využijte můj mail či diskuzi, pokusím se opovědět na Vaše otázky. Nejsme zaměstnanci pojišťovny, jsme jak diskutující uváděl placeni z provizí od pojišťovny, cyklopojištění však není náš hlavní obor, jak jsem zmiňoval prvotní myšlenka byla pojistit naše kola, tudíž platíme stejné ceny mínus 500,-Kč (sleva) kterou nabízíme všem. Cena pojištění se nezdá levná, ale dojednáním všech odchylných ujednání tak aby produkt byl skutečně funkční, myslím že je odpovídající. V případě pojištění nějakého týmu o více kolech umíme ještě větší slevu v rámci užší spolupráce. Likvidace funguje standardně jako u aut. Praxe pojišťoven viz. příspěvek (pračka apod., levnější pojistka) není dobrá a jelikož mi jako makléř stojíme na vždy na straně klienta měli bychom těmto situacím předcházet a pojištění klienta aktualizovat…. Nechtěl jsem tady dělat propagandu viz. první příspěvek, to se bohužel nepodařilo…pojištění nikomu nevnucujeme rozhodnutí je na lidech. Kdyby jste byl někdo z okolí Příbrami můžeme dát švih v Brdech a pak výborný kvasnicový pivo v Nepálu (parádní bajkerská hospůdka)…mějte se fajn David

     [ Zpět ]
     Datum: 25.11.2011
     Autor: vilik
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: cyklopojisteni.cz

           

      Co v pripade, ze mam kol nekolik a riziku je vzdy vystaveno pouze jedno (doma mi kolo kryje pojisteni domacnosti)?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklopojisteni.cz

            

       Bohužel, smlouva je koncipována na jedno jízdní kolo a jeho výrobní číslo, na souborové pojištění pojišťovna nepřistoupila...

       [ Zpět ]
       Datum: 25.11.2011
       Autor: vilik
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: cyklopojisteni.cz

             

        Tak nez platit 3x na ramec podobny Tvemu, budu radsi nadstandardne opatrny. Skoda.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklopojisteni.cz

          

     Pláčes sice hezky, ale asi na špatném hrobě ;-)
     Takhle je to totiž snad všude, kde se jedná o předplacené služby a možnost jejich kombinování. Jak u operátorů mobilních sítí, tak i třeba poskytovatelů internetu atd.
     Pokud sám nevyvineš nějaké úsilí a nezjistíš si možnosti slev SÁM, tak Ti nikdo nic takového nenabídne. Také proč ? Je to jejich zisk, proč by se o něj měli dobrovolně připravit ?

     [ Zpět ]
     Datum: 25.11.2011
     Autor: Jarda
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: cyklopojisteni.cz

         

    Jaké máš kolo(není-li to tajné)?
    Děkuji za odpověď.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.11.2011
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklopojisteni.cz

          

     A taky jestli u zaměstnanců (neřku-li tvůrců) není nějaká ta režijní cena pojištění (třeba 2% oproti 20%). A plnění by asi taky probíhalo v trošku jiném režimu, minimálně bez pindů. :-)

     [ Zpět ]
     Datum: 25.11.2011
     Autor: ronda
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: cyklopojisteni.cz

           

      Kdyby byl vilik tím, za co se prohlašuje, uvedl by pro potenciální zájemce o produkt svoji mailovou adresu (bo pojišťováci mají ze/a smluv/u provizi).

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: cyklopojisteni.cz

         

    Kdysi jsem uvazoval o nejakem podobnem pojisteni, pozadovali tam Krimistop, jak mikrotecky, tak cip. Akoratze cip pry musi prijit zasroubovat do sedlove trubky a tu Azub Ibex prakticky nema. Navic to nebylo zrovna levne (krimistop i pojisteni).

    Nakonec jsem dosel k zaveru, ze riziko kradeze u lehokola neni zas tak velke a pokud uz by k ni doslo, stejne hrozi, ze pojistovna vymysli neco, aby platit nemusela. Jak bych treba dokazoval, ze jsem kolo mel zamcene, pokud na miste nezustane ani kolo ani zamek???

    S plnenim jedne pojistovny uz mam bohuzel zkusenosti a to jsem tam ani nebyl pojisteny. Platit opravu kola nechteli s tim, ze zaplati cele kolo a pak poslali 1500 Kc s vysvetlenim, ze to je bezna cena kola Favorit v bazaru. Vubec mi nepomohlo, ze mesic pred nehodou jsem koupil nove zadni kolo za 2 tisice a doma jsem nasel uctenky za posledni dva roky na ruzne dily celkem pres 8 tisic... pry pro ne je to stejne stary favorit.
    Jedina klika, ze na otres mozku a dalsi zraneni jsou jasne dane v tabulce, i kdyz ted uz by mi to mozna taky seskrtali s odduvodnenim, ze jsem nemel prilbu...

    Ja pojistovnam neverim.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2011
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Holku s vášní pro cykloturistiku

dnes
Ahoj, pokud ráda jezdíš na kole (bike, nebo silnička) a ještě radši bys jezdila s někým, budu rád za odpověď. Tvůj…

Hledám: Parťačku na bike či skály

Hledám: Parťačku na bike či skály
18.08.2018
Nabízím spolujízdu krajinou, cestou i úplně mimo, hlavně sdílet zážitky a pohodu...

Hledám: ženu 50+

17.08.2018
Hledám ženu 50+,nekuřačku,která by se mnou chtěla trávit svůj volný čas.Jsem z okresu Příbram,58,štíhlý,nekuřák…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (13 přihlášených)

TRANSKAVKAZ – nalehko

Je to více než 40 let co jsem v antikvariátu našel knížku „Kavkazská cesta"od Julia Komárka. Popis cesty…
mirekbik | 01.08.2018

Valíme na Moravu - poprvé

Na Moravě, v Třebíči, máme tetičku. Já, bratr, děda a kamarád Slávek za ní a za dalšími příbuznými v okolí…
JohnyB | 28.07.2018

Welzlův kvadriatlon 2018 - extrémní závod pohledem programátora

Varování - následující vyprávění je dlouhé a nezkušený čtenář by se raději neměl do čtení vůbec pouštět.…
Jrr | 23.07.2018