reklama

Motorová řetězová pila

Za chatou (u Berounky) mám 50 let netěžený les, pakže skoro prales. Lesácí tam nejezdí, protože svah je příliš prudký a pro techniku nesjízdný. Místní polesný mi nabídl výhodnou samovýrobu dřeva. Zkusil jeden strom kaprem (jednomužným), ale už to není, co bývalo.
Neporadili byste mi benzínovou pilu do cca 8. tisíc?
Za dobře míněné rady děkuje
pavka

[ Zpět ]
Datum: 21.12.2010
Autor: pavka
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    U nasich mame nejakeho Mountfielda, presny typ nevim. Zatim funguje bez problemu a neco uz se s ni porezalo. Pribuzni maji nejakou drazsi Husquarnu a reze taky. Pro "takove to bezne domaci rezani" asi na znacce uplne nezalezi, beztak to vali stejna tovarna v Cine. Jen bych se vyhnul nejslabsimu motoru a nejkratsi liste (30cm), na bezny strom je cca 38-40cm tak akorat

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    Nekupuj žádný šidítko.Nejmenší lišta 40cm a 50cm obsah.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: 62jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Motorová řetězová pila

           

      Když ono je těch značek na trhu hafo. V krámě mi vychválí tu pilu, kterou prodávají. Kdysi byl na Pískách (u Křivoklátu). Zastupoval Jonsered. Pěkná pila, k uživateli přívětivá, jenže cena o úroveň výš než byly zdroje. Za tehdejší cenu bych ji dnes koupil, ale dnešní cena je taky někde jinde ...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2010
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Motorová řetězová pila

             

        Tu poslední pilu jsem kupoval na Kolbence za 3200Kč.Používám ji druhou sezonu absolutně bez problémů.Nějaká německá značka.Na značce moc nezáleží,hlavně servis.
        Kdysi jsem koupil 35ccm,že bude stačit.Ano dřevo nařežeš,ale budeš nadřenej jako kůň.Silnější pilou to budeš mít za mnohem kratší dobu a s menší námahou.Jestli chceš do lesa opravdu nemá cenu kupovat šidítko.Takovej akát slabou pilou je lahůdka.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.12.2010
        Autor: 62jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    Brácha má nějakou od Mountfieldů a když jsme byli s traktorem na souškách v lese, s Husquarnou jeho kámoše se nedala srovnat. Ale amatérům podle mě bohatě stačí. Když máš ostrej řetěz, jde to dobře.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    A chceš ten "masakr motorovou pilou" fakt dělat v lese? Aby místní radilové nebyli posléze popotahováni po soudech jako spoluviníci.
    8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Motorová řetězová pila

           

      Heleď, děvče, nedělej si srandu ze starýho psa ...
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2010
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Motorová řetězová pila

             

        No no, starý pse, nečil se hned. Nebo snad máš na "dělání si srandy z druhým" výhradní právo jen ty?
        8-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.12.2010
        Autor: Burajda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Motorová řetězová pila

               

          ... se nečílím, ale to víš, nové kousky se už nenaučím ...
          (dnešek jsou samá pozitiva: konečně začala zima, tělocvikář mi daroval hůlky na běžky, začaly zimní prázdniny ..¨)

          8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.12.2010
          Autor: pavka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    Nenevím nevím, ale za 8 tisíc asi dobrou motorovou pilu neseženeš aby zvládla kácení stromů a pořezání 50 let starých stromů.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Motorová řetězová pila

           

      Viděl bych to nejméně na 15 tisíc.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    Bratránek vyhrál na nějakých westernových závodech značkovou pilu Oleo Mac. Vydržela stavbu jednoho srubu na westernovém městečku...
    Já se v tom moc nevyznám, ale lidi, co to používaj pravidelně radí osvědčenou značku, tj. Husqarna nebo Stihl, na příležitostnou práci kat. hobby, na pravidelnou kat. farmářskou. Profi člověka, co s tím nedělá denně, spolehlivě přepere...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    Koukni na diskusi zahrada.cz z laciných je dost probíraná "značka" Hecht. Myslím že těch pár kubíku na topení by měla zvládnout.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    Mám německýho Dolmara, kterej je teď dohromady s Makitou (asi je koupili) Pila je dělaná v Německu, mám jí 4 roky a slouží špičkově. Šasi hliník, zpracování super, jen bych možná vytknul poněkud horší přístup ke štelovacímu šroubu na řetěz. Ale to už můžou mít vychytaný jinak. Akorát že my máme takovýho mrňouse, kterej by ti asi na práci v lese nestačil.
    Jestli můžu doporučit, rozjeď se tady k nám na Kladenskou do Namira, řekni těm klukům co potřebuješ, za kolik a na co a nech si poradit. Sou tam opravdu odborníci, nebudou ti nutit žádný předražený píčoviny a fak se v těhlech věcech vyznaj. Já to udělal a mám pokoj, pilka běhá jako hodinky, dělá se s ní dobře, přesně to, co jsem chtěl. Tak asi tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Motorová řetězová pila

         

    Jesli můžu ..pár let jsem se živil prodejem zahr.tech a pil (mimo jiné). Kup si značkovou, rozdíl poznáš po pár letech....buď Stihl, nebo něco z tria Husqvarna, Jonsered, Partner (je to jedna banda, tzv.3 v 1). Zajištěný servis, rozumná kvalita...Jednoho Dolmara jsem umořil doma, teď mám jednu novou Stihl a ojetou Husqvarnu a nestěžuju si.V práci máme nějakou Makitu a je to běs (topíme dřevokotlem),o značce Oleo-Mac by ti náš bývalý servisák povyprávěl historky....Doma mi křoviňák Stihl lehnul po 12 letech totální neúdržby, koupil jsem zase Stihl a nemůžu si stěžovat. Obě značky dělají pravidelný jarní a letní akce, tak jestli vydržíš do jara....

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2010
    Autor: highlander
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Motorová řetězová pila

           

      Tak s tou partnerkou jsi mě potěšil :-). Předevčírem jsme ji po sedmi letech nečinnosti vytáhli z police, dali nový benzín + olej - a holka šlape :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2010
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Motorová řetězová pila

             

        Koukám, že ty po těch sedmi letech oživuješ doma kde co :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.12.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Motorová řetězová pila

             

        Koukám že jsi omládl a při chuti přeříznout kdeco, tak opatrně (s tou partnerkou) ... :-))) .... Tebe bych potřeboval v dřevníku, tam teď trávím dost času. Ale mám jen elektrickou narexku :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.12.2010
        Autor: básník
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Motorová řetězová pila

               

          Elektřina je sice čistá, ale jak říká Juras: "benzín je benzín!"
          8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.12.2010
          Autor: pavka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Motorová řetězová pila

                 

            U vozidel jo, souhlas. Ale v dřevníku bych dělal s motorovou randál na celou náves, elektrická je mnohem tišší.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.12.2010
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Motorová řetězová pila

               

          S tou Narexkou sem řezal odřezky z katru,chytla mi v rukách plamenem a toho smradu co bylo,další elektrika byla Oleo-Mac,typ už nevím,utrhla se řetězka.Teď mám Husqarnu 345 a pořezala už pěkných pár kubíků akátu a žádné klacíky ale i klády víc jak 50cm v průměru a bez nějaké námahy.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.12.2010
          Autor: kyl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Motorová řetězová pila

                 

            Já s tou narexkou pořežu asi 10 kubíků (metrů) dřeva na topení každý rok, už deset let. Většinou smrk a měkký. Ale už jsem měl i dubiska, tam bylo poznat jak je tupý řetěz, hřála se lišta. Mohla by mít silnější motor, ale jinak slouží perfektně. Stála 4 a půl tisíce. Jsem spokojenej.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2010
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024