reklama

praskot z rafku

v nedavne dobe jsem zjistil ze pri pomalem otaceni predniho kola se ozyva divny zvuk. Jako by se mi v rafku presypavali kaminky nebo neco takoveho. Kolo sem nemel nikdy pichle tak nevim jak by se mi tam necistota mohla dostat. Ze stredu ten zvuk urcite nejde!!! A kamos co ma stejne stare kolo i se stejnym rafkem ma ten samy problem. Poradte, nebo napiste nemate-li stejnou zkusenost. No asi to stejne rozeberu :-)

[ Zpět ]
Datum: 16.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Johny)
  • Re: praskot z rafku

         

    zrejme 'zbytky" po vrtani/vystrihovani der v rafku.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cibi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: praskot z rafku

         

    Když ta mašina, která to dělá, vyrábí díry ve vnitřní stěně ráfku, kterýma prostrukuješ niple do té vnějjší (nebo je ta vnitřní a vnější naopak? jak se to veme), tak tam zůstanou viset na kousíčku kovu ty proražené zbytky, asi jako když děláš díry do papíru kancelářskou žabou, která je tupá, to kolečko papíru zůstane v díře viset za jeden okraj. Kolo vypletou a osadí pláštěm, začne jezdit, kousky hliníku se uklepou a chrastí uvnitř. Je to dokonale neškodný, ale jestli se toho chceš zbavit, tak při nejbližší výměně pásky v ráfku s ráfkem chvíli otáčej ve svislé poloze a třepej, všechno nebo většina toho, co se již uvolnilo, vypadne některou z těch děr. Pak teprv novou pásku atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: praskot z rafku

           

      Přesně tak, když jsem si domů přinesl nové ráfky, tak jsem vzal pilník a všechny tyhle otřepy odstranil. Na to, že to byly ne zrovna levné Remerxy jich tam bylo dost.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: praskot z rafku

             

        Taky jsem to měl v remerxu, ale to je jediná negativní věc, co mě na nich kdy potkala, jinak jsou super. A i tahle negatvní věc je vlastně nanejvýš otravná, na funkci rostlináře to nemá vliv.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: praskot z rafku

               

          Mě zatím otřepy na Remrxu netrápí, ty nejhorší jsem odstranil,ale povolujou se mi ty nalisované kroužky, které kryjí díru pro niplíky. Sice to neharaší v ráfku, ale cinká to na drátech, jak se posunouj. Taky sluchově nepříjemná záležitost.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: praskot z rafku

         

    podívej se na nábu (přetažená, nedotažená popř koroze!)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kralik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: praskot z rafku

           

      Alex Ace 19 , podobny pazvuky a Mavic taky , sundal jsem pasku , vyklepal a pazvuky zmizeli , v Mavik rafku jsem nasel nipl , ten zvuk pri pomaly jizde by me snad byl schopnej dostat do blazince .......

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

454 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024