reklama

K sousedům za bahnem

Nebojte se, nepozveme vás
ani do bahna velkoměsta, ani na projížďku po blátivých cestách. Toto bahno je
léčivé a prospěšné, podíváme se do největších slovenských lázní Piešťan, kde se
léčí poruchy a nemoci pohybového aparátu.

Datum: 22.11.2010
Autor: Redakce
  • Re: K sousedům za bahnem

         

    Ač krví a původem poloviční Slovák, tak jsem si Slovensko na pár let zakázal. Byl jsem tam před pěti lety a stále jsem se setkával s odporem k Čehunům, jakmile jsem promluvil česky podobně jako v roce 1989, kdy jsem tam byl před tím. Prostě jejich národní hrdost je na můj vkus trošku příliš ohraničená až nepřáteslkým jednáním na to, kdo jim kdy podle jejich názoru v minulosti ukřivdil. Ovšem, našly se i vzácné výjimky potvrzující pravidlo za něž bratjom děkuji. Ale myslím, že ještě pár let s další návštěvou Slovenska počkám. Nebylo mi z toho dobře po těle.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2010
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K sousedům za bahnem

           

      Já byla minulý týden na tři dny v termálkách ve Velkom Mederi a musím říct, že nám tam bylo fajn. (Pravda, manžel - rovněž poloviční Slovák - přejezdem hranic přešel na slovenčinu, ale nemyslím, že to bylo tím.)
      Ale hlavně proč to píšu - každou chvíli tu řešíme "kolena". Moje kolena jen po třech dnech máčení v léčivé vodě se chovají výrazně líp. Takže mě teď napadlo, že ty Piešťany, co jsou ještě více zaměřeny na pohybové ústrojí, by fakt nemusely být marné...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2010
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: K sousedům za bahnem

             

        Asi bude rozdíl, jestli tam jedeš jako host zariadení, co přinese peníze majiteli i obsluze anebo jako běžný turista kamkoli na čumendu, což byl můj případ. Projel jsem Slovensko napříč a opravdu zvláštní to kraj.:-()Např. mě nechali vyjet místní sedící v hospůdce k hradu, o němž bezpečně věděli, že je již 10 let zavřený, což jem zjistil, až když jsem tam vyjel. Mně i přes mou otázku tvrdili pravý opak. Další ukázka - stojím ve frontě spíše v chumlu zákazníků a hlásím se o obsluhu v restauraci v kempu a pán s obrovským národním znakem na prsou obslouží všechny Slováky, ačkoli jsem tam byl i před nimi aniž by se na mě podíval, přehlíží mě a dělá, že mě nevidí a pak, když už tam nikdo nebyl se jakoby mimochodem zeptal, jestli si taky něco budu přát. Další - paní na hradě mi důkladně ukládá na mysl, že prakovat mohu jen dole ve městě, zatímco kolem mne projíždí spousta běžných vozů se slovenskými čísli přímo na nádvoří a parkují přímo v areálu. Na můj dotaz, proč tomu tak je, mi paní odpoví, že se jedná o vážené hosty. Pak jdou s námi na běžnou prohlídku hradu - naproto obyčejní hosté:-() Další - pán který bydlí od kempu asi 100 metrů mě tam s potutelným úsměvem pošle do kempu, kde je na můj vkus podezřelý klid. Později zjištuji, že tento kemp od revoluce nefunguje u závory se zámkem a nápisem na ceduli. Mám problem odtud i vycouvat natož se otočit, abych mohl vyjet zpět na silnici. Pán se možná dobře baví za plotem. Další - na pumpě prosím o příslušnou mapu. Tvrdí mi že mapu, co chci, nemají. Nacházím ji venku ve stojanu před pumpou po troše hledání. Jdu ji zaplatit a říkám o tom paní za pultem. A ona na to s lehkým úšklebkem procedí: " No, čo,vám sa to nikdy nestalo, zabudla som." ......Ne, ne, raději počkám pár let...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: K sousedům za bahnem

               

          Pak mě taky napadlo, že Velký Meder je vlastně maďarská oblast... Takže nějaké slovensko-české vztahy je asi až tak netankují.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.11.2010
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: K sousedům za bahnem

                 

            Ano, to můžu jen potvrdit. A dokonce naopak, když mluvíš česky, tak se k tobě chovají fajn.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.11.2010
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: K sousedům za bahnem

                   

              Na jihu je to vazne hrozne. Spodni tretina Hronu a okoli Maleho Dunaje je o zivot. Nejradsi by nam zpusobili otravu alkoholem. A jestli neznam Ferdu z Pardubic a Filipa z Liberce, ze s nimi byli na vojne. A kdyz zjistili, ze mam sebou kytaru, malem jsem se nedostal zpatky do stanu driv nez rano. 8-)

              [ Zpět ]
              Datum: 22.11.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: K sousedům za bahnem

                     

                Mi vykládej... Jsem tam zapadl to takového toho krmítka v rodinném domku, na "jedno" (dle loga čepovali Budvar). Po "Dobrý den" maďarský hovor utichl, ve vzduchu to jiskřelo přeshubově. Pak ale zjistili, že je to dobré, že jsem Čech a hned odkud jsem, jak dlouho tam jsme, jak se nám tam líbí, omlouvali se (!), že ta silnice k lázním je rozbitá... A když jeden z nich zjistil, že jsem z BV, tak po slovech "joj! Tam som slúžil na vojne u péesáků; v rote za Poštornú" došlo i na "poháriky"... Když někdo promluvil maďarsky, tak ho okřikli, že má mluvit slovensky, protože já nerozumím... Fakt jsem docela nechápal... Ve finále se mi přiznali, že kdybych byl slovák (a zejména z Bratislavy), tak mi daj tam max přes hubu a ne pivo...

                [ Zpět ]
                Datum: 22.11.2010
                Autor: hekynen
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: K sousedům za bahnem

                       

                  Prave. Ale nikdy jsem nemel problem ani se Slovaky v te opravdu SK casti. Jeli jsme tohle: http://mur.rajce.idnes.cz/2007-07_Slovensko_kola/ a nikde zadny problem. Dokonce si i na Slovensku klidne troufnu rict, ze jsem z Prahy a - nic, zadna zmena k horsimu.
                  Kdyz jsem tam byl cca pred 2 mesici, chtel jsem si dat Demanovku a ten hotelier mi radil, at si dam lepsi Becherovku. 8-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.11.2010
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: K sousedům za bahnem

                         

                    Asi bych tedy měl ještě dodat, že problémy se Slováky nemám ani na Slovensku... :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 22.11.2010
                    Autor: hekynen
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K sousedům za bahnem

           

      Na Slovensku jsem byl odhadem tak 20x az 30x a nikdy jsem zadnou zast nevnimal.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K sousedům za bahnem

         

    Já teda na Slovensko za bahnem jezdívám. Javorníky, Bílé Karpaty, Beskydy... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2010
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K sousedům za bahnem

           

      To zasloužilo palec nahoru, upřímně jsem se zasmál. Taky jsem občas při hřebenovce v Beskydech narazil i na slovenské bahno. Jinak ale Slovensko nemusím, mám špatné vzpomínky na studia před rozpradem republiky.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2010
      Autor: ekim
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K sousedům za bahnem

         

    Bahenní koupele jsou fajn. Poprvé se ponořit do teplého bahna je sice docela odpuzující ("Ježišmarjá, do toho se mám ponořit? A celá?"), ale pak přijdete na to, že je to velmi příjemné. Akorát nemusíme za bahnem jezdit až do Piešťan, Třeboňské bahno či bahno ve Františkových lázních jsou také vynikající. A těch pohodových cyklovyjížděk v okolí!
    Takže nezbývá než parafrázovat: "Ó kolena, kolena, přistupte k bahnu (nebo ještě lépe - do bahna)"
    8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2010
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024