reklama

Baterky do osvětlení

Jaké používáte baterky do osvětlení a jaké máte s kterými zkušenosti?
Používám už nějakou dobu baterie Philips Extremelife a vydrží opravdu dlouho ale teď se mi už podruhé stalo, že sada baterií nečekaně a velmi rychle zkolabovala. Čtveřici baterií jsem koupil v jednom balení, životnost je na nich uvedena do roku 2016, jsou zapojeny do série takže jsou všechny protékány stejným proudem - a když jsem je teď přeměřil voltmetrem, tak dávaly (pravda, naprázdno) 0.6, 2x0.9 a 1.3V! A to tedy ne, pánové, za ty peníze co tyhle baterky stojí s vámi další loterii hrát nehodlám...

[ Zpět ]
Datum: 17.11.2010
Autor: Aviatik
  • Re: Baterky do osvětlení

         

    používím na kole SON, takže žádný baterie nejsou potřeba.
    Do foťáku, baterky atd. atd. používám Enelopy. Spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Baterky do osvětlení

         

    Do osvětlení (Fenix) a navigace (Oregon) používám dva druhy baterií.
    1) 4x SANYO Eneloop 2000mAh. Staré asi 2 roky(?)
    Naprosto v pohodě, nic jsem neměřil, ale držej. Ještěže jsem tenkrát dal na doporučení.

    2) 4x GP2700. Jen o něco málo starší než ty Sanya. Momentálně už dva kusy nejdou nabít (nabíječka hlásí špatný článek) Výdrž u zbývajících dvou je hodně mizerná. Používám do světla akorát když jdu za chatu pro dříví. Na kolo už je to o ničem.

    Další budu kupovat znova ty Sanya, pokud někdo nedoporuční něco lepšího. Vývoj jde kupředu tak třeba už něco bude.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2010
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      Ta Sanya se v pohodě dají nahradit i GP Recyko+, to je defakto to samé. Ty zas vedu já a taky si nestěžuju ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      Používám taky varta longlife accu ready 2 use a spokojený.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Baterky do osvětlení

         

    Mikrotužky do blikačky ty úplně nejlevnější alkalický z Teska (nebo od jinud). Nevěřim, že by ty "Extrem..." a "Dura..." a jiný známý z reklam byly o tolik lepší. Trochu možná, ale nesrovnatelně dražší.
    Do předního světla tužkový akumulátory, už se mi hodily jako náhradní do foťáku - ani Enelopy nejsou v Ječný :o)
    Ovšem v zimě všechny aku ztrácí kapacitu, narozdíl od primárních článků.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2010
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      V Ječný byl Lenin, možná bys pochodil v Žitný.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      Právě ty Eneloopy v mrazu na rozdíl od jiných ještě furt stíhají. Odzkoušeno ve foťáku, gps i předním světle.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      Tak já jsem si ty "obyčejné" baterky kdysi vyzkoušel pro porovnání a výsledek byl velmi tristní, nic nevydržely. Pravda, bylo to kdysi, kdy jsem měl ještě světlo s klasickou žárovkou do které asi oproti LEDkám teklo víc ampér.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Baterky do osvětlení

         

    Každého automaticky napadnou akumulátory. Ty máš ale evidentně na mysli alkalické, ne nabíjecí. Tak ty mám jenom v dálkáčích a v hodinách, jinak je to ta nejdražší kupovaná energie. Radím přejít taky na nabíjecí. Na různé testy je nejlepší se vykašlat, protože kvalita se ukáže až za dlouho a to ti žádný test neřekne, takže jenom podle zkušeností. Některé odejdou tím, že se používají, jiné zas když dlouho leží. Když se nějaké časem ukážou jako kvalitní, tak se už nedělají. Nejlíp mi fungují Panasonic HHR-200AAB, co asi deset let kolovaly ve walkmanu a discmanu. Ty jediné utáhnou foťák. Další čtveřici těch samých mám v baterce a nabíjejí se jenom občas. Ty s foťákem už ani nehnou, stejně jako jakékoliv další, co jich mám plno v různých baterkách.
    Jedna věc ve prospěch alkalických mě napadla - zadní blikačky svítí s novými alkalickými bateriemi víc než s NiMH - konkrétně je to dvojnásobný výkon. Teď jsem předělával dvě Cateye tak, aby při 2,4V svítily naplno, jak předtím při 3V. U některých to nemusí jít, jestli mají všechny odpory na čipu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2010
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Baterky do osvětlení

         

    Radek jediný poznal, že jsem měl na mysli alkalické baterky. Abych se přiznal, tak mne nějak ani nenapadlo použití nabíjecích, možná také proto, že je už nějakou dobu doma nepoužívám (ve foťáku i v GPS mám lithiové akumulátory).
    Jinak díky za reakce, zkusím sehnat NiMH.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2010
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      Di do Lidla ..!
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      Myslel jsem, že nešlo o kviz :-)) ale o zkušenosti s bateriema. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baterky do osvětlení

           

      Vozím jako záložní do blikaček lithiové nenabíjecí baterky Energizer
      http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p1090532-cz...
      Údajně vydrží 15 let skladování a hlavně při teplotě -20 stupňů mají ještě min 75% kapacity - to už NiMH kolabují zimou. Na baterky, které se dlouho válí někde v brašnišce s nářádím ideální parametry.
      Dělá je zatím jen Energizer, technologie jsou patentované

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2010
      Autor: pets
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Baterky do osvětlení

             

        a pro gramaře - jsou o dost lehčí než normální mikrotužky :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.11.2010
        Autor: pets
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Baterky do osvětlení

             

        tady teď prodávají AAA energizery za zajímavou cenu 4ks za 33 Kč :
        http://www.ledbaterky.cz/e-shop/eshop/0/0/5/78...
        Třeba se to někomu hodí :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2011
        Autor: patentik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

404 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024