reklama

Ich hábe Problem se smykem :-)

Prosím o váš názor: nový smyk deore, najeto na něm cca 1000 km, bez problémů, až včera: při poloze na největším převodníku jsem to chtěl dát na střední, přeřadil jsem - ale smyk se pohnul doleva jen o trošičku, nikoliv o tolik, aby to shodilo řetěz na střed. To se opakovalo několikrát po sobě. Zastavil jsem prohlídnul - nikde žádná nečistota, pružina ok, všechny části smyku vpořádku - jen to neházelo. Tak jsem pokračoval na velký převodník, po cca 10 km jsem to zkusil zase - a ok!, šlo to normálně. Večer jsem to podrobil pečlivý prohlídce, všechno vpořádku, žádná závada tam není. Dneska ráno cestou do práce se to ale opakovalo, kolo mám vedle sebe, lezu kolem toho po kolenou, všechno vpořádku ... já tomu prostě nerozumím. Napadá někoho, co by to mohlo být? (nastavení smyku jakožto takové je vpořádku, řazení taky).

[ Zpět ]
Datum: 26.10.2010
Autor: Airline
  • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

         

    nenapadá. Přesmykač jsem měl naposledy na favoritu, kterej mi ukradli asi tak před patnácti dvaceti lety...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

           

      taky jsem si dal mínus bod. Máte pravdu, neporadil jsem. Když já za to nemůžu, že to nevím :-(
      A neodpovědět Airlinovi, když se ptá mi přišlo velmi nezdvořilé...

      Mimochodem Ai, už máš program na čtvrtek? Přemýšlím o kombinaci kolo, les, bučiny apod. Zatím je to ale ve fázi přemýšlení. Taky s emi dost chce na brusle...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2010
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

             

        :-), program na čtvrtek:
        A) podél Mnichovky ze Senohrab na hlásku, proti vodě Chocerady, přes most a nahoru na Vodslivy - Choratice - Bělokozly, dolů k vodě - Č. Šternberk, Rataje, Talmberk, Sázava, Stř. Sk., Propast - tady nahoru do Černých Voděrad, přes bučiny do Louňovic - a tady bychom se asi rozdělili, Ty Muk., já Sv. Co Ty na to? Sraz bych chtěl brzo, řekněme v 8,00 hodin na náměstí v Mnichovicích. Hospody vynecháváme (pakliže by se teda nepřidal nikdo "normální" :-) ), bylo by to určitě přes 100 km, ale náročnýho to není. Prostě známá trasa, co se dá jet bez přemýšlení kudy dál.
        B) pak ještě uvažuju, že bych se jel podívat na židovský hřbitov v Kamýku nad Vltavou, ale to by bylo na silničce.
        V případě Tvýho "ano" velice rád upřednostním variantu A). Bučiny jsem jel teď v neděli a bylo tam nádherně.
        Tak jak?

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

               

          Láďo já neseděl na kole nějakej ten tejden a 100 asi neujedu :-( Krom toho bych chtěl jet lesem. Ted yne po asfaltu lesem, ale fakt po lesních cestičkách. Jestli se pojede, tak by jeli i PB s LeeLoo, ale spíš oddychová varianta do 50km po těch cestičkách. PB furt nemá v pořádku žebra a já musím jet podle toho, co mi teď dovolí haksny:-(

          [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2010
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

                 

            Kdyby mi to vyslo, rad bych se pridal. Uvidime, co na to rekonstrukce bytu... 8-(

            [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

                 

            No ono by to asi bylo tak těch 130 - 140, víc bych to taky nechtěl, mám před sebou pátek + sobotu + neděli. Víš co - tak dej nový téma - akci na čtvrtek, normálně dej nabídku s konkrétním místem + časem srazu. Pokud možno rychle, za hodinu odcházím od počítače, tak ať si to přečtu :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2010
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

         

    Háben sí ajne starý vytahaný řetěz ?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

           

      Nechápu - proč starý řetěz? K čemu? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2010
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

             

        já nevím, to je vždycky to první co se mě v servisech zeptají a hned tam cpou měrku :DD

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

         

    Známá měla taky podobný problém se smykem. Nechtělo to smýkat jak by mělo. Nakonec jsme zjistili, že měla částečně roznýtovaný řetěz. Po výměně řetězu to fungovalo v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2010
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

           

      Všechno je jak má být, řetěz jsem už taky prohlíd - cestou z práce to prubnu a pak se s tím přestanu trápit a večer bych dal nový. Ale holt nechápu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2010
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

             

        Proprskni ho WD-čkem, tím nic nezkazíš ...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2010
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

         

    A co třeba brašna na rámu s hodně utaženými řemínky přes lanka? Už jsem to taky jednou řešil - stačilo to jen povolit.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2010
    Autor: jajak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

           

      Taky mě napadlo, že jestli nedrhne přesmykač (je čistý a pružina OK), mohlo by drhnout lanko.
      Buď přiškrcené, jak píšeš ty, nebo prasklý jeden drátek lanka nebo zlomený bovden.
      Teď je to na hraně, občas přeřadí, občas ne, za pár přeřazení to přestane chodit úplně...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ich hábe Problem se smykem :-)

         

    1/ Zkus promazat bovdeny, ve kterých je lanko vedené. Lanko mohlo uvnitř bovdenů zrezivět.
    2/ Někde může být třeba prasklý jeden drátek lanka a může drhnout třeba uvnitř bovdenu - rozebrat, prohlídnout.
    3/ Závada může být i v řazení - sundat kryt na řadících páčkách, prostříknout třeba WDečkem, vyčistit, vyfoukat.
    4/ Sajrajt může být i v přesmyku - vyčistit, prostříknout WDečkem, vyfoukat.
    5/ Naražený, zdeformovaný přesmyk, může o něco chytat.
    6/ Momentálně mne už nic dalšího, co by někdo výše nezmínil, nenapadá.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2010
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024