reklama

Střešní nosič dětského kola

Ahoj, nevíte někdo náhodou o nějakém střešním nosiči pro převoz dětského kola s koly 16 ´- 20´ na střeše auta? At´ hledám, jak hledám, zdá se mi, že nikdo z výrobců nepočítá s převozem dětských kol na střeše ale jen v kufru. :-) Ale kam pak s další fůrou věcí pro děti, když bude kufr plný kol?!?!:-()

[ Zpět ]
Datum: 19.10.2010
Autor: Martis
  • Re: Střešní nosič dětského kola

         

    My chytáme 16ku i 20kunormálně do nosiče na velké kolo. Není to žádný problém. Dokonce i 12ka tam šla, jen měla jedno kolo zdvižené.

    Myslím, že dvacítka půjde do nosiče pohodlně každá. U šestnáctky asi trochu záleží na tvaru rámu - my máme tenhle (tady je trochu vidět, to nejmenší kolo vpravo):

    http://picasaweb.google.cz/lh/photo...

    Chytáme jej vlastně za "horní rámovou" trubku, nebo jak to u tohohle rámu nazvat.

    Já bych koupil libovolný nosič - vždycky to nějak vymyslíš a uchytíš. Anebo vyzkoušet konkrétně váš tvar rámu někde u známých nebo i v obchodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2010
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Střešní nosič dětského kola

           

      Myslím,že dětské kolo lze uchytit na kterýkoliv střešní nosič.Máme obyčejné no name střešní nosiče a uchytím do nich i kolo naší malé slečny Rock Machine Outlaw 20.Rám je klasické "Y" a taky to jde.Chce si s tím jen pohrát.Nemá cenu proto kupovat nějaké drahé a speciální nosiče.Vozím na autě čtyři kola(dvě dětská a dvě dospělácká)a je to v pohodě.Snad ti to pomůže.Zdárek.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2010
      Autor: bubman
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Střešní nosič dětského kola

         

    Dobrý den, vyzkoušejte si vybrat nosič na kolo na http://www.nosice.com , pro kolo 16-20 tam nosič určitě najdete. Mám od nich nosič Thule a je bezproblémý.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2011
    Autor: jeanxixao
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Střešní nosič dětského kola

           

      Mají tam i nosič na dítě

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2011
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Střešní nosič dětského kola

         

    Do Thule ProRide nám jde šestnáctka SUPík přidělat naprosto v pohodě, jako dospělácký.

    Jedinej rozdíl je v tom, že na tom malém ta opěrná ploška pro zadní kolo vychází akorát na úrovní příčníku, takže pro provlečení toho jistícího pásku to chce trošku mrštnější prsty.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2011
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Střešní nosič dětského kola

           

      ....no a jelikož sem nedával pozor a sežral to i s navijákem, tak tady cancám k loňskýmu tématu :-((( blééééé

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2011
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Střešní nosič dětského kola

             

        Ale to "cnacáš" velice aktuálně. Já pořád ještě nic nekoupil.;-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Střešní nosič dětského kola

           

      Nakonec zvolím jinou a možná schůdnější variatnu. Jelikož budou vlečné tyče Domado pro kolíčka a na střese vozím rakev (= náš druhý kufr ;-) ) a tandem, tak mám vzadu volnou ještě kouli. Napověděl mi tady ten tip výše, za nějž děkuji. Zvolím pravděpodobně pro dětská kola jednoduše sklopný nosič na zadní tažné zařízení. Pokud možno skladný a taky mě tam zaujal plně automatický úchyt a uchycení za pedál. Napsal jsem tam dotaz, tak uvidíme, co mi odpoví...;-)

      http://www.nosice.com/nosice-kol/na-tazne...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2011
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Střešní nosič dětského kola

             

        No tak pro tebe, myslim, je to řešení na kouli asi nejlepší.

        My máme střechu volnou, takže sem dokoupil třetí držák a je vymalováno, kola sou vyřešený.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2011
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Střešní nosič dětského kola

             

        Nebudeš na kouli vozit i tandem? -)))
        To by bylo zajímavé.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Střešní nosič dětského kola

               

          To by bylo tedy opravdu zajímavé ;-) obzvláště ty boční přesahy.;-))) Že bych tam snad musel dávat nějaké práporky a přede mnou by musel jezdit auták s majáčkem a nápisem "Pozor nadměrný náklad!" Auta by se rozestupovala k okraji silnice a lidi by čekali stěhování nějaké parní turbíny - tedy voči na vrch hlavy --- a pak by projela... Felda s tandemem :-)))))))))

          [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2011
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Střešní nosič dětského kola

             

        Tak prý je to univerzální nosič a uchytit půjdou i dětská kola, takže to vyřeším takto.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024