reklama

Ceny kol 2011 :-)

:-) tak jsem teď v sobotu ráno dal po delší době moji obvyklou cestu po pražských cyklokrámech (šel jsem koupit ten dlouhý upínák), a krom toho, že třeba zrušili Bike experta na Karláku, jsem zjistil, že na krámech mají proklatě málo kol. Třeba takový Cyklo Seky (dole pod Nuselákem, Kellys) je téměř absolutně prázdný. Prý kvůli tomu, že na od 1. 1. 2011 se mají zvýšit ceny kol cca o 15 - 20%. Informace o zdražení se ke mně dostává z různých krámů už cca půl roku. A zřejmě nějakým omylem mi přišel mejl od Universe Agency (Author, Agang), ve kterém svým prodejcům oznamuje, že oproti cenám avizovaným na jaře 2010 zvedne ceny - zvýšení bude do 10 %. Zvýšení cen se týká samozřejmě nejen kol jakožto celků, ale i jednotlivých komponentů, jsem zvědavej, jak se to projeví třeba u mýho oblíbenýho Kupkola. Nic potěšujícího...

[ Zpět ]
Datum: 18.10.2010
Autor: Airline
  • Re: Ceny kol 2011 :-)

         

    Ty páteční témata míváš lepší. Třeba o tom gothaji... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ceny kol 2011 :-)

         

    Naštěstí jsem koupil letos. -).

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ceny kol 2011 :-)

         

    hahahahahahahhahehehehhehehhhihihiihhiihihchchchchchahhaha

    Dolar slábne, koruna silná jak dlouho nebyla,krize v českých peněženkách a kola by měla podražit o 10 až 15 procent ??

    Pohádky ovčí babičky

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ceny kol 2011 :-)

           

      Taky souhlas, možná se zase naši vyčuraní kšeftaři s čínskýma kolama pokusí ceny natáhnout, ale protože není problém nakupovat v zahraničních e-shopech, nevěřím, že by měli moc velkou šanci.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2010
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ceny kol 2011 :-)

             

        v dubnu 2009 Právo psalo, že už v roce 2009 zdraží kola :)

        Tak jsem se ještě zasmál jak briskně reagovaly cyklošopy ...

        28.04.2009 09:00
        Ve sdělovacích prostředcích avizované zdražování jízdních kol na sezonu 2010 se bohužel potvrzuje. Předpokládané zdražení při srovnatelné komponentové výbavě se pohybuje okolo 20 % !!
        http://www.cykloplus.cz/news/zpravy-o...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ceny kol 2011 :-)

         

    Tak to si děláš prču nééé. A já si chtěla příští rok koupit nový silniční rám. ASi to bude zese jen nějaká novinářká kachna. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2010
    Autor: Ane
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ceny kol 2011 :-)

           

      To tvrdili aj loni ve stejnou dobu :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2010
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ceny kol 2011 :-)

             

        Letos bych na to ale nespoléhala...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ceny kol 2011 :-)

               

          Tady bych podotknul základní poučku recese a to: na konci recese je velká iflace. Pokud by to byla známka oživení a růstu výplat, tak by se to dalo zkousnout.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.10.2010
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ceny kol 2011 :-)

                 

            Ehm, máš tam nějaké vysvětlení, proč by měla na konci recese přijít inflace?

            Inflace je přece "naředění" měny, kterým se fiskálně orientovaní ekonomové snaží rozhýbat ekonomiku (zvyšování platů státních zaměstnanců a transferové platby - opak daní, to co dostávají lidé od státu, všechny ty podpory, nemocenské, porodné, pohřebné a další sociální dávky).
            Můj názor je ten, že mezi stejné množství lidí se musí rozdělit stejné množství vytvořených hodnot (např. chleba, bot a jízdních kol). Samotné nalití peněz hodnoty netvoří, pouze zvýší jejich ceny. Inflace je tedy důsledek státních zásahů do ekonomiky, nikoliv důsledek recese nebo projev oživení.
            Nemusím snad dodávat, že ti moudřejší a majetnější mají svůj majetek proti inflaci zajištěn (zlato, nemovitosti, podíly ve firmách), a těm zadluženým inflace pomůže (snižuje se reálná hodnota jejich závazku). Jediný, kdo na zásazích tohoto typu do ekonomiky prodělává jsou tzv. "obyčejní lidé", kteří dostávají stále menší "reálnou hodnotu", a klesá hodnota toho, co mají na účtech a v peněženkách.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.10.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ceny kol 2011 :-)

                   

              Aby sis náhodou nezapomněl hned rejpnout do státních zaměstnanců...
              Ještě párkrát a už Ti k tomu něco napíšu :-(

              [ Zpět ]
              Datum: 21.10.2010
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Ceny kol 2011 :-)

                     

                Co blbneš ? On nerejpe do zaměstnanců. jen konstatuje fakt. Projdi si statistiky, každé zvyšování platů začíná logicky u státních zaměstnanců, tam je to rozhodnutím z moci úřední. Soukromá sféra to pak jen horkotěžko dohání. Navíc, nevím jak by někdo mohl nařídit zvýšení platů v soukromé sféře... :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2010
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ceny kol 2011 :-)

                     

                Jaké rejpnutí do státních zaměstnanců? Tentokrát kritizuji výhradně fiskální expanzi realizovanou zvyšováním vládních výdajů. Jistě, tu realizuje několik státních zaměstnanců, přesněji řečeno ministr financí a jejich suita, a ty konkrétně kritizuji.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2010
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ceny kol 2011 :-)

                       

                  Na nich mě vždy fascinuje teatrální snížení platu a jeho tiché rychlé opětovné navýšení.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.10.2010
                  Autor: Arnošt905
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ceny kol 2011 :-)

                       

                  Přímo sice ne, ale i tak to z toho trochu cítím, to se na mne nezlob ;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.10.2010
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ceny kol 2011 :-)

                 

            Myslel jsem tím i to, že stát shodí kurz. Oslabí měnu.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.10.2010
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ceny kol 2011 :-)

                   

              Aha, Ty myslíš asi depreciaci;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 21.10.2010
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ceny kol 2011 :-)

                     

                V termínech se nevyznám, naposledy jsem se s ekonomickým termínem setkal, když mi nabídli místo v dozorčí radě jedné začínající a.s. a zadarmo :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2010
                Autor: Arnošt905
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

252 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024