reklama

RECUMBENT BICYKLE?

Zdravim, prosim neviete mi niekto poradit, chcel by som si kupit tzv. recumbent bicykle, je to bicykel kde sa lezi,ma velku opierku a riadenie je pod sedackou alebo v style chopper. neviem zisitit ani slov. alebo cesky ekvivalent tohoto bicykla, a uz vobec nie vyrobcu v nasich krajoch..prosim poradte, dakujem :-) paky

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (paky ([email protected]))
  • Re: RECUMBENT BICYKLE?

         

    Vyrábí je Azub - www.azub.cz z Uherského Brodu. O dalších prodejcích v Česku ani na Slovensku zatím nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: RECUMBENT BICYKLE?

           

      Azub se prodává i v Práglu, ale pokud vím, tak neexistuje jiný český výrobce. O slovenském výrobci jsem taky neslyšel, ale ani jsem ho nikdy nehledal. Na kole od Azubu jezdím cca 3/4 roku (3000km), koupil jsem loni v létě ojetý model 2002 se spodním řízením. Jsem s ním naprosto spokojen. Letošní modely znám jenom z fotek, ale vypadají, že budou o kus lepší než předchozí - ještě líp vapadají, nové hliníkové rámy jsou o kus lehčí. Na naše poměry to může vypadat jako drahé kolo, ale mezi evropskými modely jsou zdaleka mezi nejlevnějšími, přestože patří k těm kvalitnějším. Nový model Azub 4 byl nominován na národní cenu za design, ve čtvrtek byl vidět ve dvou záběrech reportáže z vyhlašování ceny v hlavních zprávách ČT1.
      Český ustálený název neexistuje (slovenský asi taky ne), používá se lehociped (firma Azub), lehokolo (pražáci), ležaté kolo (kde kdo).

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: RECUMBENT BICYKLE?

             

        Existují i další dva čeští výrobci, tuším benecykl a ještě jakejsi, ti se ale spíš orientujou na tříkolky a různá kola pro invalidy. Azub se specializuje na turistické lehocipedy, podle různých recenzí má nadprůměrnou kvalitu za minimální ceny. Pár odkazů:
        www.azub.cz
        www.benecykl.cz
        www.lehociped.cz
        www.lehokolo.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: RECUMBENT BICYKLE?

               

          Benecykl dělá handbiky, ne lehocipedy. Existoval ještě Trine, dělal ležatá kola a tříkolky, podle mě nesrovnatelně horší než Azub, ale už toho nechal.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: RECUMBENT BICYKLE?

                 

            No jasně, Trine, už si vzpomínám.. No a pak si taky dost lidí asi dělá ležáky doma na koleně - nejméně čtvrtina lehocipedů co jsem viděl náhodně venku byla z této kategorie.. no a ten vůbec první co jsem viděl asi před pěti rokama možná taky, takže možná i polovina:-) Lehokola prej kdysi dělal v Brně i Nakládal (mám od něho teď vzpřímenou silničku z druhé ruky na ježdění po městě)

            [ Zpět ]
            Datum: 16.04.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: RECUMBENT BICYKLE?

                   

              U nás jsou homebuildy spíš tak 75%.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.04.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Dřevociped ;-)

                     

                Zdravím, jak to tak pozoruji, původní zájemce o koupi lehocipedu se již neozývá, ale vznikla tu diskuse... Když už tak koketujete s těmi čísly, nemáte náhodou představu, kolik jezdí ležáků po Brně?
                No a já mám take domácí, resp. cizozemskou avšak vlastní výrobu. Mrkněte na <a href="http://www.blids.nl" target="_blank">www.blids.nl</a> jsou tam fota z workshopu, který jsme si s přáteli podnikli loni v létě v Den Bosh v Holandsku. pa e

                [ Zpět ]
                Datum: 18.04.2004
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Evina)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dřevociped ;-)

                       

                  Jo, fotky tohoto nebo spíš nějakýho podobýho dřevěnýho vehiklu jsem už někde na netu viděl... Kolik lehocipedů v Brně? To by mě taky zajímalo.. Řekl bych že víc než padesát těžko, z toho max. 10 aktivně jezdících. Anebo jezdí někde v ose Bystrc-Lískovec-Bohunice a tak, tam se skoro nedostanu. Lehociped jsem na vlastní oči viděl 4x v životě (když nepočítám návštěvu u Azuba), pokaždý jinej, 3x v Brně a 1x pod Novým Hradem u Blanska. Kamarádka viděla ležák loni na Radhošti (že by to byl Jirka?).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.04.2004
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Dřevociped ;-)

                         

                    Kdy to bylo? Já jsem tam jel někdy v první půli září.
                    Kolik je v Brně lehocipedů nevím. Když nepočítám setkání s Evinou, které bylo domluvené, tak jsem potkal akorát Richarda - viz diskuze Spolek lehocipedistů. Kdysi dávno jsem v Brně viděl někoho na červeném stroji se zrcátkem na helmě, někdy žena někdy muž, nevím, jestli pokaždé stejné kolo nebo jestli mají každý svoje a jsou si podobná. Někdo mi říkal, že nějaký manželský pár z Bystrce nebo tamodněkud jezdí na lehocipedech, možná to byli ti samí.
                    Padesát? Já bych myslel, že se vlezeme i do třiceti zcela určitě. Ale rád bych se mýlil.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.04.2004
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Dřevociped ;-)

                           

                      Hmm, já měla představu tak do 15ks, ale patrně se mýlím, což mě těší. Dva roky zpátky jsem dvakrát potkala manželku od Turija Kempe, ti mají ležáky 3 a teď už v Brně nebydlí. Jsou z Kratochvilky, kde jsem je navštívila, a na ležáky už moc nesednou :-( No a jednoho na Valašsku, jel na Azubu.
                      Tož tak. pae

                      [ Zpět ]
                      Datum: 19.04.2004
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (evina)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Dřevociped ;-)

                           

                      Nojo, jakousi holku jsem taky myslim nekdy videl, ale nejsu si jistej.... takze to mame 5!! prvni zaparkovanej pred Svítilem (ProMusic Center) naproti Janáčkodivadlu asi před čtyřma rokama, pak jeden na Moravským náměstí jedoucí u vodotrysku, jeden na cyklostezce na jih, ta holka tuším někdy v parku u Janáčkovýho divadla a jeden starší borec u toho Blanska na ležáku udělaným z nějakýho dětskýho kola... ... no těch padesát jsem taky myslel nadsazeně, tipoval bych to tak kolem deseti a to většina asi po městě moc pravidelně nejezdí. Alespoň co můžu soudit podle toho, kolikrát mě moji známí říkají, že mě někde viděli projet na kole, a to mám normálního nenápadného favorita (předtím jsem měl teda veterána 60 let starýho a jezdil jsem celkem dost rychle, to nápadný být mohlo:)...)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 19.04.2004
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Dřevociped ;-)

                             

                        Ten člověk se zeleným lehocipedem z dětského kola je Richard z diskuze Spolek lehocipedistů. Ten co jsem ho potkal

                        [ Zpět ]
                        Datum: 19.04.2004
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RECUMBENT BICYKLE?

         

    Ahoj,
    podla slovenciny usudzujem, ze ta bude asi zaujimat nejaky predajca na Slovensku. Takze sa skus ozvat napr na icq 443859410. Resp pozri sem http://www.cyklistika-inak.com/.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ra100 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024