reklama

XTR 2011

Tak kdopak z vás si vyšperkuje svého oře inovovanými komponenty ze Země vycházejícího slunce?

[ Zpět ]
Datum: 12.10.2010
Autor: Kominík
  • Re: XTR 2011

         

    Tipnul bych si že Kominík. Jdeš do toho?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: XTR 2011

         

    no já nevím, vzhledem k tomu, že to bude stát hodně ( CCA 10-11 LITRŮ) tak to asi nestojí za to, navíc další roky přijde další sada , opět o deset deka lehčí :D a s nějakou úžasnou funkcí, bez které vůbec nejde jezdit na kole :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: XTR 2011

         

    Tohle je první sada od Sh, která se mi jako celek vzhledově nijak moc nelíbí - např. hřebenové chladiče na brzdových destičkách - sic nějaké teplo asi odvedou - ale proč? Spíš obchodní tah, podobně jako před pár rokama paralelogramy na véčkách. A nechytly mě (vzhledově) ani brzdové páky s těmi kulatými nádržkami. No, je to věc vkusu, funkční to bude perfektně - ale to je XT, SLX nebo deorko taky :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2010
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: XTR 2011

           

      U brzd véček s paralelogramem si nemyslím, že to je jen obchodní tah bez užitečné funkčnosti, viděl jsem a mohl jsem porovnat stav brzdových gumiček na véčkách s a bez a výsledek byl jednoznačně ve prospěch paraleogramu s rovnoměrným opotřebením gumiček.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: XTR 2011

         

    Hlavně je to desítka jako ostatní vyšší sady. Stavím teď 29tkového celopevňáka a rychle jsem nakoupil ještě devítku (navíc já raději Sram, ale tam je stejná situace), desítku na kolo určitě nechci.
    Rozsah a odstupňování převodů mi na 9tce vyhovuje přesně akorát, 10tka mi přinese pouze vyšší cenu, menší výdrž a větší náchylnost na rozštelování (s každým dalším snížením odstupu pastorků je to vždy o něco náchylnější na jakýkoliv problém typu bahno, lehce ohnutá patka, nečistoty v bowdenech a pod.).

    Kdyby aspoň ponechali u desítky převodníky 22/32/44, aby se aspoň s 11-36 kazetou zvětšil rozsah. S 24/32/42 bude rozsah ještě o malinko menší než u devítky.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: XTR 2011

           

      Jinak ale má Shimano 2011 jedno plus a to změnu poměru chodu řazení a přehazovačky a to stejné jako devítkový Sram.
      Sram 2011 má ale už zase jiný poměr, takže se ho Shimano snaží stíhat marně :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2010
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: XTR 2011

           

      Takový rozsah převodníků mám na starém Alívku někde z roku 97.
      Že bych byl tak napřed? -)).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: XTR 2011

         

    Jediné co mě od Shimana v poslední době zajímá je 11 rychlostní převodovka Alfine. Zvykl jsem si na Nexuse a na lehokole převodovka nemá chybu. Přeci jenom možnost řazení při stání a přeřazení najednou klidně o 8 stupňů nemá chybu. Mám k tomu silniční dvojtác kompakt a krom nejprudších kopců, kdy už musím brát silověji než točit, převody stačí.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2010
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: XTR 2011

         

    Ty ? :-)

    Ale pospěš si, ty hákenkrojcový ramena klik asi budou hodně zajímat nejen cyklisty ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: XTR 2011

           

      Kdepak, já jsem spokojenej s těma starejma ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2010
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: XTR 2011

           

      Aby je nám v EU nezakázali... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024