reklama

Pravda o srazu pod Čerovem

Nezávislý pozorovatel, mající určité znalosti o kmeni nákoláků (viz např. předcházející studie Lidé a zvyky kmene nákoláků, Mirekbik, Vidlákov 2009http://www.nakole.cz/diskuse/7781-lide-a-zvyky... )se musí jen pousmát nad způsobem jakým se snaží účastníci podivného srazu vytvořit mediální obraz poklidné cykloselanky.

Ve skutečnosti šlo vyvrcholení těžkého vnitřního souboje o vůdcovství v kmeni.

Kmen se pomátl v důsledku několikanásobných voleb v ČR a keců blouznivého ursuse(mdvdjpč) a jeho souputníků jináčů a újezdníků a chtěl zavést taky volby.

Na tzv. "srazu" se utkala dosavadní matka kmene radka, ovládající cukerný monopol, podporovaná rozpačitě jurimírem, který jí vděčí za trůn (kmenová investitura).

Jurimír vstává po pádu z trůnu, když spatřil protistranou narychlo povolaného holfiho s novým trůnem:
http://bugabooess.rajce.idnes.cz/Podzimni...

Proti autoritě matky-radky se postavila učitelka fyziky burajda podporovaná šamanem, který má prístroj s nímž prý dokáže divy. Okolo se vytvořilo několik uskupení, které však nemají žádnou naději na volební úspěch a brzy po nic ani pes neštěkne.

Kupříkladu Airline s kominíkem založili SSSR – Spolkovou sekci selského rozumu, avšak byli umlčeni s tím, že rozumu a natož selského nákolákům něnádo. Na pokyn obou kandidátek je pak měl jistý, v podsvětí nikoliv neznámý -crow75- umlčet .Neobešlo se to díky síle kominíka a lstivosti airlina, těchto pravých mužů, bez zranění útočníka. Pro veřejnost se to obě strany snaží svést na cyklistický úraz.

Airline - jeden ze zakladatelů neúspěšného SSSR. Do znaku SSSR prosazoval žabičku: http://bugabooess.rajce.idnes.cz/Podzimni...

Kominík ukazuje chvat, kterým vyřídil nájemného crow75.
http://bugabooess.rajce.idnes.cz/Podzimni...

Další fotky dokumentují, že pasivní volební právo mají v kmeni paradoxně pouze muži, aktivní pak náleží naopak jen ženám. Dostavilo se jen několik věrných žen jako například vždy jedině pébéčkova Leeloo.
Ta s sebou dokonce přivezla historizující svatební koláče,avšak brzy se stáhla neboť jí dominantní radka pohrozila, že nebude trpět zásahy do svého cukerného panovnického regálu.
Proslýchá se, že Leeloo, přešla po té na stranu burajdy, zlí jazykové tvrdí, že to dělá kvůli šamanovi a jeho pristroji, což je ovšem patně pomluva nebot i pb pristroj má a umí ho používat.

Burajdin volební štáb sonduje hloubku novoveského rybníka pro uložení sudů s politickými odpůrci. Kominíkův výraz hovoří za vše. "Orlík, Orlík" prý vykřikoval:
http://bugabooess.rajce.idnes.cz/Podzimni...

Obě strany slíbily dotace na stojánky s heslem „ať stojí každému“. Radka chybně vytáhla i podporu nosičů, se kterou zůstala mezi bikery až na pár blouznivců osamocena. Marně zdůrazňovala své jazykové přednosti, když vzpomínala jak s pěti chlapci společně dosáhla vrcholu na „Velkém Zvoníkovi“. Tady to bylo pořád v lese (furt im wald).

Na jednom ze snímků je vidět jak skupině mužů burajda slibuje společné saunování, což patrně rozhodlo. Není však zatím jasno jestli v její prospěch či naopak.

"Na hřbitově dějin tam skončí diktatura radky a jejích noh- sledů a prso-sledů" prohlásila burajda:
http://jurimir.rajce.idnes.cz/sraz_nakole...

Básník, fetišista, zůstal na místě po srazu, a vyjednával se správcem kempu o odkoupení chatky v níž spala jeho favoritka burajda. Nakonec se prohlásil za prokletého zarecitoval z Villona "samota z lidí lotry činí...", ukradl alespoň burajdou použité prostěradlo, ke kterému přičichl,naplnil jím brašny a mumlaje cosi co znělo jako "De profundis clamavi..." zmizel, vyhýbajíce se kopcům směrem na Budějce.

Za zanamenání ještě stojí, že jistý Václav se pokusil v obavě z výsledků voleb emigrovat a požádal už cestou na sraz, v rychlíku do Mnichova číšníka v jídelním voze Deutche Bundesbahn o politický azyl. Když mu nebylo vyhověno snažil se podstrčit alespoň dvě své děti německým babičkám, aby je vzaly do svobodné země k panu Tigridovi. To s tím, že on se za nimi prostřílí.

Jinak kanibalismus opět prokázán v kmeni nebyl.

Na základě obrazového materiálů a výpovědí účastníků sepsal Mirekbik, Vidlákov, 2010

[ Zpět ]
Datum: 07.10.2010
Autor: mirekbik
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    :-D
    škoda, že zakládajícímu příspěvku nejde dát bod....

    Polemizoval bych s tebou ale o tvém výroku, že kanibalismus prokázán nebyl....

    Já jsem nakoláky vepřové a hovězí jíst viděl...;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      Omyl Jiříku.
      Kanibalismus je požírání jedinců vlastního druhu.
      Wikipedie

      Ledaže by tam někdo byl....ale ne, to se mi nechce věřit!

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

             

        já naprosto přesně vím, co je kanibalismus a naprosto přesně vím, proč jsem to napsal tak jak jsem to napsal, včetně toho smajlíka na konci... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

               

          Ach tak, vtip. Jsem opožděn :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2010
          Autor: Zden42
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    Tvá ústa pohovořila hodně a tvůj vnitřní zrak mnohé prohlédl, ačkoliv jsi tam nebyl. Tak taky někdy na sraz přijeď, rád bych tě viděl naživo. Zatím tě mám zařazeného v nakolácké mythologii (v kategorii polobohové, které viděla jenom Burajda). :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      Nejenom Burajda!!!
      :))
      http://miral.rajce.idnes.cz/Sraz_Nakole.cz...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: mira.l
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

             

        Já už HO také spatřil :-))).
        Jinak ok, Mirku :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      On sice Mirekbik neexistuje, je to jaks napsal, nějaká mythologická postava, ale přesto to napsal hezky. Moc pěkné a zábavné čtení :o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    Nevím, jestli je vhodné hodnotit spisek člověka na opačném konci společenského žebříčku než jsem já, vyznavač blatníků, brašen, stojánků a asfaltových cyklostezek, ale pokud ano, pak jsem smíchem málem spadl ze židle. :))))))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    Tak to čtu podruhé a stále nevím - proběhly na srazu ty volby nebo ne? Mně teda k vítězství nikdo neblahopřál! 8-((


    Ale ty slzy, co si právě utírám, jsou od smíchu. 8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      Co já vím? Bůhví co se dělo v té sauně - z toho žádné fotky nebyly.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

             

        já přemejšlel, jestli tam mám brát foťák, ale minule se mi stejně hned zamlžil objektiv a potom by se to, co se tam dělo stejně nedalo veřejně prezentovat, protože by to muselo bejt od osmnácti... :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

               

          Počkej, ono se tam něco dělo? O něco jsem přišla? Nebo jsem byla v jiné sauně?

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2010
          Autor: Burajda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

                 

            Héééj, koukej mlžit a napínat ty, co tam nebyli! :-D

            Ps: asi se fotit nesmí, ale v Třeboni jsme přece fotil...;-)
            http://jurimir.rajce.idnes.cz/Trebon_15-17.11...

            [ Zpět ]
            Datum: 07.10.2010
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

                   

              Mlžit nemusím. Mlhy bylo v té parní komůrce dost a dost.
              Ale je fakt, že v prostorách sauny byly vidět i některé zajímavé věci.
              8-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 07.10.2010
              Autor: Burajda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

             

        Nevymlouvej se na nedostatek "studijního" materiálu!

        P.S. Smí se vůbec v sauně fotit?

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2010
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

               

          Smí, ale musíš pak foťák hodit do ochlazovacího bazénku.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2010
          Autor: petrp
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    AJ CARAMBA !!! Příště to určitě vyjde :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Autor: crow75
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      V klidu... Některý další sraz bude tady u nás, takže si je pěkně zpracujeme... A že je tady plackoidní rovina? Checht! ;-))

      PS: solitérů není nikdy dost (ďábelský smajlík)

      Nápověda:
      http://www.novinky.cz/koktejl/213315-v...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    Konečně jsem se dočetla, co jsem to na tom srazu vlastně prováděla. A dodatečně děkuji své prozřetelnosti, že jsem na hřbitov na Pleši odmítla jet :o)))

    Jen by mě teda dodatečně zajímalo, čí že byl ten hrobeček za básníkovým stanem. Jste si jisti, že nikdo nechyběl?!? :o)))

    A ty nástroje, ty mě teda, samozřejmě, zajímají taky... :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      A nemohl být ten hrob dobře utajená pozorovatelna jednoho vidláka?
      8-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: Burajda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

             

        Tak to teda spíš vypadá na rituální totemickou oběť, no nazdar.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2010
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    Pokud mě zrak neklame, tak ten co ukazuje chvat není Kominík...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Autor: jindřiš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      V tom případě by mne tedy zajímalo kdo tak zřídil crowa75?
      A s těma zaletovanýma sudama do rybníka, to je bratříček taky nevinnej, co?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

             

        Ten chvat je můj,ale kominík mi ho drze ukrad a použil proti učiteli. Ještě mi dluží za autorská práva :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2010
        Autor: crow75
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      Viděl bych to jen na překlep: ukazuje KOMINÍKŮV chvat...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

         

    Kam ty na to chodíš...:-)))) Hodně dobrý!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

           

      To víš, dny se krátí, peří už se nedere, tak co má při svíci po večerech dělat :o)))

      Hele, mirečku, a ten název ten máš úmylsně blbě nebo ti blikl plamínek lojové svíčky a vypadlo ti písmenko?!? :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravda o srazu pod Čerovem

             

        Takže:
        1. U nás ve Vidlákově máme zavedený elektrický proud (střídavý). Elektrárnu (eromy) nám spustil sám Křižík, letos je tomu na rok přesně 104 let. Lojové svíčky tedy už dávno nepoužíváme na svícení.

        2. S tím názvem, to byla kravina, to uznávám. Ale je to strašná práce s tím počítačem, dát sem odkazy z těch Vašich rajčat apod. Byl jsem z toho celej zmatenej. Pak člověk udělá ve stresu chybu snadno.

        Úplně mi tak z textu vypadlo skandální zjištění, že šaman burísek bije děti přes helmu (patrně na základě tajné smlouvy s medůzou):
        http://burisek.rajce.idnes.cz/Cyklosraz_pod...

        a nepochopitelně to vyřadilo (samo) i důkaz jazykových schopností Tvé sokyně:
        http://jurimir.rajce.idnes.cz/sraz_nakole...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.10.2010
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024