reklama

Pražské cyklozvonění / Hradec Králové na kolech

Po účasti na obou, myslím, zdařilých akcích, jsem byl pražskými kolegy cyklisty požádán, abych porovnal cyklodopravu z pohledu uživatele v obou městech.
Že lze na kole jezdit v obou městech, o tom není sporu. Přistihl jsem se však, že v Praze více rozlišuji jízdu rychlou a/nebo bezpečnou a na…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 21.09.2010
Autor: cobic
  • Re: Pražské cyklozvonění / Hradec Králové na kolech

         

    Jen k tomu zobousměrňování v HK - vesměs není tolik potřeba. Jednosměrky opačným směrem většinou vedou v těsné blízkosti a navíc bývají dost úzké s šikmým parkováním. Platí to minimálně pro okolí Ulricháku. Samozřejmě, že se nějaké vhodné jednosměrky taky najdou, ale nebude jich tolik a není to taková nutnost.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražské cyklozvonění / Hradec Králové na kolech

           

      Rondo, díky za reakci. Přemýšlím, zda to má být výzva k dalším elaborátům o Ulrichově náměstí nebo jsi opravdu se současným stavem jednosměrek tak spokojen ;)
      Když pominu Ulrichák protínající Gočárovu třídu, (která v daném místě neřeší pro cyklisty vůbec nic a dále pak k mostu přímo zakazuje jejich průjezd s tím, že mají jet po chodníku a vzdát se tak přednosti v jízdě,) tak jsou tu ulice Mánesova, Jeronýmova a K.H.Máchy. Mánesova si zobousměrnění žádá, neboť z Baťkova náměsti se legálně dostat do Nerudovy je umění. Nerudova průjezd cyklistů v obou směrech řeší, byť by měli okruh přenášet nebo převádět. Jeronýmova je ve stejném směru jako Šafaříkova a tudíž brání přirozené migraci cyklistů mezi Masarykovým náměstím a Tylovým nábřežím viz obr.1.
      Zajímalo by mě, zda kvůli ulici V kopečku objíždíš celé náměstí po I.okruhu, aby ses legálně dostal z Mostecké na Velké náměstí ulicí Mýtskou ;) obr.2.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2010
      Autor: cobic
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pražské cyklozvonění / Hradec Králové na kolech

             

        V Hradci jsem bydlel přes čtyřicet let, skoro třicet u Masarykáče. Když jsem někam na kole jel, tak jsem nikdy neměl problém se sunout po silnici stejně, jako auto. Ulice jsou v Hradci dost krátké a husté. Takže pro mě bylo ve většině případů jednodušší, rychlejší a plynulejší jet normálně "po směru", než někde kličkovat proti proudu a skákat na chodníky. Vyjímkou asi bude to staré město, kam jsem ale neměl snad za celá léta důvod jet na kole (už jen kvůli těm kočičím hlavám...). Objet ho je rychlejší. Povolit ale vjezd kolařům protisměrem V kopečku by byla pěkná blbost a hazard. Ulice je úzká, provoz velký a navíc se tam motá hodně chodců. A když si představím kolaře, jak kličkuje do toho, pro mnoho lidí dost prudkého, kopce... Kdo to nechce objíždět, může těch necelých sto metrů klidně kolo vést. Takový problém to není. Takže bych viděl jako reálnou tu Nerudovku a možná ještě nějaké širší jednosměrky víc mimo centrum města.
        Už přes rok jsem třicet kiláků od Hradce, kde se žádné jednosměrky neřeší a je mi fajn :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pražské cyklozvonění / Hradec Králové na kolech

         

    Už řadu let slýchám na zodpovědných místech "v Praze to nepůjde, nejsme Hradec Králové". HK je jednoduše ikona cyklistiky. Ať je realita jakákoli, tohle srovnání mě jako Pražačku potěšilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2010
    Autor: Jitka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pražské cyklozvonění / Hradec Králové na kolech

           

      Řekl bych, že krapet vyčpělá ikona. Je to z doby, kdy okolo Hradce vzniknul II. silniční okruh a u něho souběžně cyklostezky - v době, kdy to bylo u nás ještě naprosto cizí a neznámé slovo. Po Hradci se sice vždycky jezdilo dost na kole, ale zas taková vyjímka to nebyla. Dneska je to přes všechnu snahu spíš karikatura ikony...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024