reklama

Samonafukovací karimatka.

Neznáte někdo heslo pro aktivaci samonafukování.Donesl jsem tuhle karimatku před chvílí domů a nevím si rady.Vybalím z obalu,povolím ventil a čekám a čekám.
K žádnému zázračnému samonafouknutí po 20min nedošlo.Návod firma Coleman nedodává.Zkusil jsem to nakonec nafouknout manuálně (hubou).Nevím ovšem na jaký tlak.Aby to neprasklo a zároveň plnilo svou funkci.Zítra bych si ji chtěl vzít na výlet.Počasí slibujou slušné.Děkuji za rady.

[ Zpět ]
Datum: 19.09.2010
Autor: milann
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Samonafukovací karimatka se sama nenafoukne. Jen se tak trošku "nadýchne". Vždycky ji musíš (do)nafouknout. A na jaký tlak? Takový, aby se ti na ní pohodlně leželo. Myslím, že při "manuálním" foukání prasknutí nehrozí. To bys musel mít místo plic kompresor.
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Nafoukni ji tak, aby se pod tebou nepromáčkla až na zem.
    Až se vrátíš, tak poreferuj, jak se na ní spalo. Taky o ní začínám uvažovat. Čím starší, tím jsem pohodlnější. -).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Samonafukovací karimatka.

           

      Neuvažuj a kup. Loni jsem jí půjčila jednorázově synkovi a letos už to bral jako samozřejmost. Na obyčejnou hodně rychle zapomněl.
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2010
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Zajímavé... že by byl nějaký aktuálně špatný tlak ve vzduchu či co? Byla jsem právě teď na sraze se spolužáky s přespáním a karimatka, která se mi celé prázdniny kdekoli pod stanem po vybalení sama nafoukla (jasně, donafouknout trošku pusou potřeba bylo) se dnes nad ránem, taky ani za po čtvrt hodině ani nehnula... ale po nafouknutí ústním fungovala normálně, to jo...
    (Taky si už po dvou letech vlastnictví neumím představit, že bych spala na obyč. karimatce - a to jsem kvůli váze a objemu koupila tu nejtenčí a nejužší z nabídky.)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Přesně - dofouknout manuálně. Jediné, kdy se samonafukovačka sama nafukuje, je při sbalení, když ji potřebuješ vyfouknutou;o), Tak ať nepíchneš (vlastně nejen tu karimatku...)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Autor: evcas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    mě se sama nafoukne celkem bez problémů. Tedy čím je starší tím hůř a jedna mi teď odešla uplně. Budu muset kouoit navou. Jak čtu, tak Coleman to asi nebude :-) Asi skončím u osvědčenýho Jurka

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Samonafukovací karimatka.

           

      Od letošního června má Jurek nový typ. Mám ho a dávám na něj tip. Jsem spokojen.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2010
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Samonafukovací karimatka.

             

        já kupoval vždycky tu tvarovanou nebo jak to nazývá. Není to prostě obdélník :-)
        Jakeá je ta nová? Dej sem odkaz. Nebo jestli nechceš dělat reklamu tak do obálky. D9ky.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Samonafukovací karimatka.

               

          http://www.jurek.cz/view.php?cisloclanku...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2010
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Samonafukovací karimatka.

                 

            Dík!
            Pro mě by byla ta Elite L31 tředtím jsem měl Treking 30 (a treking 20 mám ještě doma)
            Je to o 100g lehčí, což mě tolik nebere, a 3 resp1 cm menší, což mě zajímá spíš, ale ta barva :-( Nic modrýho do lesa fakt tahat nebudu :-( Takže nezbyde než asi zase koupit ten treking 30....

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2010
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Samonafukovací karimatka.

                 

            Taky díky, hledám nějakou nafukovačku a o Jurkovi jsem silně uvažoval. Mám od něj stan (letos kupovaný) a jsem velmi spokojen, takže volba je asi už jasná. ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2010
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Já ji teda nenafukuju manuálně, ale orálně.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Znám.
    Therm-a-Rest B-)
    Dofouknout pusou tak, aby to bylo co nejměkčí, a přitom se to ještě neprolehlo na zem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Cim dele lezela vyfoukla a srolovana, tim ji to jde hur. I v lete pri prvnim nafukovani po delsi pauze necham karosku lezet na slunicku. Cim je studeneji, tim mene se ji chce. Ted uz ji skladuju s otevrenym ventilemn - jen prehnutou.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Samonafukovací karimatka.

           

      O skladování nás poučili při nákupu - zásadně skladovat rozloženou a s otevřeným ventilem.

      Ostatně rozložené by se měly ukládat i spacáky (pokud je na to ovšem místo).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2010
      Autor: Burajda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Jak už radili ostatní - poprvé je vždycky nafukovačka hodně stlačená jak byla srolovaná x dní na maximum ve skladu v obchodě. Ta moje se mi taky nenafoukla skoro vůbec. Teď už je to v pohodě. Časem až ji povezeš srolovanou a vybalíš ji tak se začne sama trochu nafukovat. Nech ji a popřípadě po chvilce přivři ventil a sroluj ji od ventilu k nohám - tak dostaneš vzduch od části u ventilu dolů (tam se to nejhůř dofukuje). No a pak ji rychle narovnej a otevři ventil, uvidíš jak se ti rychle dofoukne u hlavy sama - a ušetříš kyslík pro sebe :o)
    Skladovat by se měla samozřejmě napnutá s otevřeným ventilem - jenže kde - já mám 1+0 a na skříni se válí 2 tlustoučká péřáky a ty dvě karmošky se pod něj nějak nechtěj vejít, tak je skladuju srolovaný - ne brutálně ale jen tak hala bala ve skříni a nafukujou se v klidu.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2010
    Autor: William
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Samonafukovací karimatka.

           

      Tak to je pro mne novinka s tou karimatkou. Tak díky za informace. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2010
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samonafukovací karimatka.

         

    Mě se od nafukovací karimatky podařilo ztratit těsnění, takže v podstatě nejde zavřít, ale zjsitila jsem, že to nějak vůbec nevadí.
    Prostě se mi neustále dofukuje :o)))
    Asi mám váhu tak akorát, protože když na ní spali těžší nocležníci, tak se jim nespalo moc pohodlně, mě ale vykryje veškeré nerovnosti a krásně pruží.
    V zimě ji tím pádem skladuju nevyfouknutou - jen ji teda smotám do co nejmenšího balíčku a zatáhnu popruhem.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Samonafukovací karimatka.

           

      Já ji podkládám péry ze starýho gauče. Funguje to.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2010
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

257 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024