reklama

Retez

Koupil sem si delsi vodici trubici retezu (aby nemlatil retez o vidli) a abych ji moh nasadit, potrebuju rozpojit retez.A ejhle kamen urazu. Dve hodiny tocim retezem s baterkou v ruce a nemuzu najit spojiku...po dvou hodinach sem to vzdal uplny psychycky vycerpanej.Je mozny ze tam proste neni a je to zanejtovany?

[ Zpět ]
Datum: 10.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
  • Re: Retez

         

    Je to pravděpodobný, ale snejtování řetězu není žádná věda. Vyhledej si starší příspěvky na toto téma, je jich tady dost.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Retez

         

    Je to tak, spojky nejsou standardem... Pokud vím, tak je používá jen SRAM a Connex. V drtivé většině jsou řetězy nýtované...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Retez

         

    Po několika varováních ze strany tvrdých bajkerů prodávajících v mém oblíbeném servisu a po dvou přetrženích řetězu mojí 4ky bych si netroufl spojku vyzkoušet, i když používám řetěz Sram PC48, pro který spojky existují. Když na lehokole zabereš za spdčka opravdu hodně (odjezd z křižovatky a podobně), krátkodobě vyvineš mnohem větší sílu než jakým čelí řetězy vpřímených kol. Proto nýtuju i když si dávám nový řetěz a Azub asi ze stejného důvodu nepoužívá spojku.
    Nýtovačka stojí kousek přes stovku, a jak jednou víš, jak na to, je to s ní jednoduchý. Minulé úterý jsem byl rád, že ji vozím s sebou, protože jsem právě přerval řetěz při rozjezdu v křižovatce (dost ošemetná situace). Přitom měrka do něj zapadá jen na dva zuby a není to úplně levný šmejd.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Retez

           

      Kdysi jsem koupil řetěz, ke kterému dodány 4 spojky. U všech se časem přelomil vnější článek, samozřejmě že postupně na dalších řetězech. Došel jsem k jedinýmu možnýmu závěru; spojky odcházely řazením. Taky se mi přetrh snejtovanej řetěz, ale vyšlo najevo, že jsem ho špatně snejtoval (trvá nějakou dobu, než se to jeden naučí).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Retez

             

        Já nýtuju trošku víc než jiní, protože když chci vyměnit řetěz, musím spojit tři:-). A v prvním případě jsem nepřetrhl mnou nýtovaný řetěz, ale původní. Ve druhém mám podezření na omačkané hrany převodníku, které už taktak zapadaly do řetězu, možná to mohlo některé články vychodit. Převodník jsem zrestauroval pilníkem, ale řetěz vymýšlí stále další pitomosti co dřív nedělal. Například celou jízdu z Nivnice do Brna mě včera dělal na přehazce jeden článek to, co obvykle dělá zatuhlý článek, ale ani tenhle ani žádný okolní nebyl na pohled a na omak nijak jiný než zbytek řetězu. Asi to vyměním celé, i s převodníky. Nebo to zas přervu v křižovatce.
        Potvrdil jsi mi názor na spojky, riskovat je nebudu. Jak moc umím nýtovat, to se těžko posoudí. Umím vyrobit spoj nerozeznatelný od okolních, ale i tak to nemusí být stejně pevné jak ostatní, jen nevím, v čem se zlepšit, jde-li to.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Retez

               

          Ty moje spojky nebyly nic moc, byl to řetěz Taya, měnil jsem ho za sjetej původní (IG 31) a celý to bylo o mé nezkušenosti. Možná, že dnešní spojky jsou lepší. A zmínka o špatným nýtování je o mně, z vrozený lakoty jsem si první nýtovač pořídil ten nejlevnější, bez opěrnýho šroubu a s ním to moc nešlo (spojované články se ohnuly mimo mudul pružnosti).

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Retez

               

          Ta hlava! Ještě, že to mám v práci. Jestli máš možnost, najdeš možná vysvětlení v článku R. Hronzy "Co vydrží?", otištěném ve Velu č. 7-8, ročník 2003. Sice se kdysi kdesi strhla na toto téma sekernická diskuze, ale co člověk, to názor.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024