reklama

Přestavba (kola)

Jako slepej k houslím jsem přišel k favoritovi 2x5. Protože potřebuju lehký převody (předkremační věk), chci ho přestavět na 3x7. Ví někdo stopro, že se mi do zadní stavby šroubovací sedmička vejde? Že musím vyměnit další komponenty, je mi jasný.

[ Zpět ]
Datum: 07.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
  • Re: Přestavba (kola)

         

    Změř si rozteč vzadu, jestli je tam tak 13cm tak by to mělo jít.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přestavba (kola)

         

    Ja začal 2x4 a skončil jsem na na 3x9.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bodlina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přestavba (kola)

         

    Taky jsem začal s přestavbou Favorita, taky jsem téměř předkremační věk, a skončil jsem u treka 3x9.
    Důvodem je větší pevnost kostry a lepší brzdy, tudíž bezpečnost. Jen ty berany mi schází, ale už né tolik, zvykám si.
    Ta nába by se ti tam vejít měla, kdyžtak jednu šroubovací doma mám, ještě z té přestavby.
    Ty přestavby mi stály dost peněz, dneska vím, že je lepší si pořídit hned to lepší.
    Jestli chceš lehké převody, tak se sedmikolečkem si je moc nepořídíš. Šroubovací má největší kolečko 28 a nejmenší 14. (Kazetové 30 - 11, ale k tomu potřebuješ novou kazetovou nábu). K tomu se používá talíř 48 - 38 -28. Nejlehčí převod. poměr =1. Oproti původním převodům je to lehký převod, ale mě časem nestačil. Dneska mám nejlehčí převodový poměr 0,68. To už je opravdu znát.
    Záleží na tom, kolik do toho chceš vrazit peněz a jak moc jezdíš.
    Tohle je povídání je jenom hodně orientační.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přestavba (kola)

           

      Díky za názor, Bejbísi, ale je rozhodnuto. Včera jsem si ověřil, jestli favoritáckej smyk bude chodit na krosový trojce a chodí! Tak nechávám vzadu pětku a přikoupím akorát přehazovačku, protože ta původní si s tím vzadu neví rady. A je to skoro bez investic. Kupovat si nový kolo už neshledávám přínosným, když mi od předloňska běží odpočet.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přestavba (kola)

             

        Koukám, že to vzdáváš dopředu. Já doufám, že budu jezdit ještě do sedmdesáti a pak začnu chodit pěšky na tůry. :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přestavba (kola)

               

          Ale ne, nevzdávám, ale když jsem se 4.8.2003 probral v hemaťáku na Karláku, bylo mi řečeno, že už jsem to moh mít za sebou. Od tý doby mi to nejde, i když to furt zkouším; byl jsem zvyklej na 4500 ročně. Mám něco s krví, kdybych vyhrál medaili a zjistili, kolik mám EPO, usmažili by mně rovnou na elektrickým fotelu.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přestavba (kola)

                 

            To je mi líto.
            Mě už taky občas všechno bolí, ale když sednu na kolo, tak to obvykle přejde. Zatím.
            Tak se drž, držíme i palečky.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přestavba (kola)

                   

              Dík za kondolenci, Bejbísi, a mám na tebe hned dotaz. Airline se rozepisoval stran mý přestavby (v jiným tématu), že na svýho favorita dal šaltr za cca 150,-. Já jsem takovej viděl a zdál se mi dost chatrnej. Nicméně se mi zdá, že v šalrech s hákem není dohromady žádnej výběr. Co o tom soudíš?

              [ Zpět ]
              Datum: 13.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přestavba (kola)

                     

                Jestli myslíš šaltrem přehazovačku, tak se nechá alivio koupit i s hákem, případně koupit hák a dát tam lepší (doporučuju rozteč 27 mm, 30 mm už je moc daleko přehazka od koleček)
                Těhle přehazek za pár korun mám doma několik a dám je klidně grátis abych se jich zbavil.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Přestavba (kola)

                       

                  Dnes jsem se konečně dostal na půdu, tak jsem drobet pokročil. V jedný z prodejen mě mechanik nechal ze šmelcový bedny vybrat krosový kliky a po montáži jsem zjistil, že smysluplně využiju 9 převodů z 15, což mi původní přehazka v pohodě pobere. Ta pětka z Velamosu je ale nějaká divná, napočítal jsem 14, 15, 19, 21 a 26 zubů. Dost namíchlo, že lanko přehazky je nad šlapacím středem vedený jenom takovým nabodovaným žlábkem, do kterýho nevleze bowden, takže to tam dost drhne. Na mým prvním favoritu byly v tomhle místě návarky s bowdenem, holt inovace za každou cenu. Obstarám si teflonovou trubičku.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Přestavba (kola)

                         

                    Jo, tohle vedení měly poslední kostry od favorita, ale vzhledem k nearetovaným páčkám to běhalo dobře. Mě to nedrhlo, jen tam dřív odcházelo lanko.
                    Existují (nebo existovaly) takové kroužky na kostru se zarážkou pro bovden. Tím by se to nechalo obejít. Možná ještě jeden mám doma. Dva asi ne. Můžu poslat.
                    Taky asi mám lépe řešené pětikolečko možná i šestikolečko. Já už to nepoužíju a je mi líto to nikomu nedat. Taky můžu poslat.
                    Dřív se dělaly nejmneší kolečko 13 zubů, pozdějš už jenom 14 zubů. No s tou 14 budeš mít jenom menší maximální rychlost. Typuju tak 35 Km/hod.Možná o trochu míň. (s MTB talířem). On stejně mezi 14 a 13 moc velký rozdíl při malém talíři MTB není.
                    Jsem se byl mrknout na ty pastorky, tak tu jsou. Jsou trochu použitý, ale makaly do doby než jsem je vyměnil za kazetu.
                    Taky tu mám přehazovačky s delšíma vodícíma pákama (kladkama). Líp poberou rozdíl mezi největším a nejmenším talířem. Ale nejdou na aretované páčky. Proto jsme je měnil.
                    Jestli máš zájem, napiš. třeba na mejl, aby to bylo rychlejší.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.09.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Přestavba (kola)

                           

                      Brnkni mi buď na 606795175 nebo na 775355501, jestli se ti to teď hodí, jsem v práci. Nebo mně prozvoň, já ti obratem zavolám. Dík.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 15.09.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přestavba (kola)

         

    No mnohdy jsme to tam prostě narvali a pokud to tam nešlo, tak jsme vzali nužkový hever a zadní stavbu roztáhli. Problém spíš býval se zavěšením přehazovačky a rychloupínáky, ale taky ne neřešitelné. jen bylo potřeba dát pozor na rovnoběžnost ploch aby se neohnula napínací osa excentru.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přestavba (kola)

         

    Na favorita a jakýkoliv jiný kolo se dá hodit jakákoliv kazeta. I třeba Dura Ace. Ani 10ková kazeta není tak široká, aby sahala za ty trubičky na ose ( zjednodušeně). Ona už se kazeta pak nerozšiřuje, ale kolečka mají menší rozteče

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jam)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přestavba (kola)

           

      To by byla prča, dát si Duru na favorita. Asi jako dát si do trabiho šestkovou převodovku. Díky všem za názory, ale jak říkám, první kolo je uzavřený, uvidím, jak se osvědčí. Ty úzký gumy mi umožňujou při stejný námaze mnohem vyšší rychlost proti horáku; ověřeno. Je to dělo, ale kostitřas.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přestavba (kola)

             

        P.S. Ještě ale nevím, co na to trusník.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

413 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024