reklama

cyklosedačka verzus cyklovozík

dobrý den, rád bych si přečet nějaký zkušený názor co je pro normální víkendový výlety lepší s 15 měsíčním špuntem. cyklosedačka nebo cyklovozík. Obojí jsem zkusil vozík je menší dřina malej se třeba i pohodlněji vyspí... ale na silnici (dojezd na cyklostezku) to je opravdu špatnej pocit + lidi klepající si na čelo. No opravdu nevím, když jsem včera vyděl malýho klimbat na sedačce:(??

[ Zpět ]
Datum: 22.07.2010
Autor: 2182400
 • Re: cyklosedačka verzus cyklovozík

       

  Nějaká diskuse, spíš s ohledem na jízdu mimo terén, je tady: http://www.prahounakole.cz/2010/02/25/pro-sve...

  [ Zpět ]
  Datum: 22.07.2010
  Autor: Vratislav
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: cyklosedačka verzus cyklovozík

       

  Mám vozík a vozím v něm dvě děti od 0,5 roku. Je fakt, že mám problém projet v místě, kde je úzko, protože mám velký rozhod a musím pečlivě volit trasu. Ale single vozík se musí vejít všude.;-) Žena jezdí s kámoškou, co má cyklosedačku. Tuhle při rozjíždění prý zavrávorala a sjela bokem rovnou do pangejtu a padla i s kolem a děckem v sedačce na bok. Naštěstí měl malý helmu a všude byla vysoká tráva, takže děcko OK. S vozíkem by se mi tohle nestalo, protože tam je rám a než ho otočíš na střechu, tak nevím, co by s ním musel člověk vyvádět. Děcka se tam klídně prospí, ale jen v odpruženém. Jinak to fest drkocá. Já bych bral sedačku jen na krátké cesty. Na delší štreky rozhodně vozík. Už jen proto, že má i nákladní prostor a na delší cesty toho člověk dost vozí děcku s sebou. A kam s těm věcma, když máš místo nosiče nebo na nosiči sedačku??? Je ale fakt, že děcko si ve vozíku musí delší dobu zvykat. Naše děcka jsou vozíkem odkojená, takže jim to ani nepřijde. Ovšem pokud žena prohodila děcko zvyklé v sedačce s naším ve vozíku, tak to naše bylo v sedačce spokojené - zejména díku nově získanému výhledu, ale to další děcko prohozené s naším do vozíku se po pár minutách sápalo s křikem z vozíku ven, že se mu tam nelíbí.;-)

  [ Zpět ]
  Datum: 22.07.2010
  Autor: Martis
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: cyklosedačka verzus cyklovozík

       

  Zkušenosti s vozíkem nemám, tak jen výhody cyklosedačky.
  Jezdím třetí sezonu, od asi 16 měsíců veku. Předtím s dcerou taky asi 3 roky. Sedačka je levnější, lehčí, akladnější. Kolo má jen jednu stopu, takže na úzkých pěšinkách projede víc než vozík. Pokud je sedačka samonosná, vcelku i odpruží dost nerovnosti. Kolo ze sedačkou je určitě obratnější než s vozíkem, hlavně třeba ve městě. Věci vozím buď v batohu (pozor aby nepřekážel dítěti), v brašně na řídítkách nebo je dobrý přední nosič s brašnama. Kolo je pak vyváženější. Určitě je letší komunikace za jízdy, možnost podat třeba pití nebo jídlo...
  Nevýhody: spaní za jízdy - sedačka se dá částečně sklopit, ale to je na nouzové dojetí pár km. Zhoršení počasí - na sedačce je dítě brzo prochladne i když sedí v "závětří", nehýbe se. Těžiště je dost vysoko, ale je to o zvyku, v prudkém kopci se může zvedat přední kolo.
  Sedačku bych viděl výhodnější na kratší jízdy, vozík bude lepší na celodenní,nebo i vícedenní jízdy.

  [ Zpět ]
  Datum: 22.07.2010
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: cyklosedačka verzus cyklovozík

       

  My máme teda oboje - pro starší dceru jsem vybrala super tuper sedačku Hamax Siesta, pro mladší, protože jsme byli namlsaní, že jezdíme jsem zlomila muže do vozíku s odpružením.
  Na delší výlety jsme se k sedačce už nevrátili. Jediné, čeho jsme s vozíkem litovali bylo, že jsme ho neměli pro starší dceru :) Sedačku jsem si nechala jen na ježdění po městě, protože zabere málo místa, kolo s ní se někam dobře zašoupne a protože parkujem kola i vozík ve sklepě. Pravda teda je, že dětem se v sedačce líbí moc, asi ten rozhled a vítr ve vlasech, teda v helmě, samozřejmě ;) Zažila jsem ale i dítě, které v sedačce plakalo, zřejmě mu nevyhovoval ten příliš vzpřímený posez, který ten konkrétní typ poskytoval.
  Do vozíku se naloží svačina, rezervní oblečení, dítě je chráněno před počasím (i sluníčko je nepřízeň počasí je-li ho moc). Projeli jsme zatím všude, pěšina nevadí, jednomístný Croozer se zatím vešel na každý mostek a lávku, jediný problém je pěšina vysokou travou, tam je to dost dřina, ale dětem ve vozíku se "bimbací" tráva moc líbí, zatímco třeba na tyči jim vadí. No a třeba brodit bych se sedačkou muži asi nedovolila (on by do toho ani nešel), u vozíku jsem se akorát smála, když měl vodu nad nárazník :))
  Ještě mě napadá, že kolem toho třetího roku starší nechtěla vozík ani zkusit - byla zvyklá na sedačku, ale o rok později ve čtyřech, to jezdila na tyči jsem ji ukecala, že je to potřeba a hrozně se jí to zalíbilo :) Mám pocit, že i teď by občas ráda zahodila svého Cosmica a nalezla do vozíku :D:D:D

  [ Zpět ]
  Datum: 22.07.2010
  Autor: jutka
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: cyklosedačka verzus cyklovozík

       

  Souhlas s Jutkou - máme obojí, sedačka je super na krátké cesty "do města na zařizování" - kolo zamknu kdekoliv, projedu cokoliv. Na delší cesty jedině s vozíkem -malá tam má samoobsluhu pití, hračky či knížky pro zábavu (teď nejvíc frčí blikačka, kterou si tam sama našla;o).
  Na silnicích (když není vyhnutí) to řešíme tak, že manža s vozíkem jede první a já za ním, za levým kolem vozíku, aby nás auta musela objet větším obloukem... Bezpečnostně mám z vozíku lepší pocit, protože přesně - kdoví, co bys s tím musel dělat, abys ho otočil nebo nedejbože prorazil. A když to do tebe napere ožralej trouba autem, je to o štěstí tak jak tak (stejně i v případě chůze, jízdy v jiném autě atd - před 10-12 lety to o sousední barák zabrzdil MIG21, takže ani obývák není jistota...).
  Teď, co malá začala víc běhat, tak stejně posedí tak max. 1-1,5 hod., pak chce trajdat(ale to ve všech případech, i doma). Takže plánujem podle toho a počítáme s tím, že kolem prolejzaček prostě ta zastávka bude, no. A tím se unaví a ráda se sveze. A když usne (ve vozíku, v sedačce se zatím nestalo), tak holt zastavíme v nejbližší hospodě a užijem si oběda v klidu;o).

  [ Zpět ]
  Datum: 23.07.2010
  Autor: evcas
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťačku/Parťáka na kolo

Hledám: Parťačku/Parťáka na kolo
včera
Ahoj:-) Single cyklovýjezdy jsou sice fajn, ale s cykloparťačkou nebo cykloparťákem je to zábavnější. Střední…

Hledám: Rádi byste rozšířili cyklopartu o dalšího člena?

Hledám: Rádi byste rozšířili cyklopartu o dalšího člena?
včera
Ahoj:-) Mám zájem přidat se k cyklopartě v rámci Středních Čech. Horské kolo, kopečky i roviny, mix terénu,…

Hledám: Gaskoňsko na kole v srpnu

včera
Jsme 3 (50+) a hledáme 4tou, z ČR i SR, na cyklodovolenou ve Francii, v Gaskoňsku s CK Adventura, v termínu 19. -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (22 přihlášených)

Proč bychom se nerakovinovali aneb onkologickým pacientem snadno a rychle

Tento můj deník vznikal v době, kdy Lubošovi byla zjištěna rakovina, a psala jsem jej v průběhu léčby tak,…
šíp | 18.05.2022

Vez mě dál, Esko má 04 - Za mizející krajinou ropáků

Motto výletu. Poslouchej [poslouchej]Píseň mou [varovnou]Jen pár not [jen pár slov]Ten zvláštní tón [snad je…
Favorit1970 | 15.05.2022

Na Kanáry na kole

Někdy nám život připraví okamžiky, kdy je potřeba vzít rozum do hrsti a… …zahodit ho, co nejdál to jde. A tak…
Martin_re-cyklista | 14.05.2022