reklama

Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

Dobrý den, chtěl bych se poradit s tím, jaká je praxe s dávkováním tohoto nápoje při delší trase 4-6hod. Má někdo zkušenosti či případně kladné ohlasy na používání těchto nápojů? Plánuji se držet nějakých rad, abych byl co nejvíc i po 100km náročného terénu v pohodě.. Díky Lukáš

[ Zpět ]
Datum: 01.07.2010
Autor: Ovecka
  • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

         

    Všechny tyhle lektvary snad u sebe mají nějaký návod ;-)
    Nikdy jsem se nepokoušel to ladit podle sebe, vždy jsem dodržoval jejich doporučení. Já ale nejsem žádný výkonový cyklista :-) Maximálně jsem to ředil o něco víc, protože jinak to bylo sladké jak cecek...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

           

      Přesně - jednak to má návod a jednak každý snáší tu chemii odlišně. Mě nedělá dobře carnitin, který je v podstatě ve všm, takže já mám po starostech :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

           

      Samozřejmě ale nejezdím jenom na tohle... Během celodenního výletu do sebe musím nacpat minimálně normální oběd (maso + příloha, nejlépe nějaký steak apod., aby toho byl plný talíř, nechápu jak někdo skoro nejí s výmluvou, že pak nemůže šlapat do pedálů :-)) a nezbytné pivo na střídačku s nějakou limonádou ;-) Jako svačiny do sebe většinou cpu nějaké Tatranky nebo podobné sladké sušenky...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2010
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

         

    Chceš být v pohodě po 100 km v náročném terénu?!?
    Tak nepij takovéhle srágory a koukej jezdit, abys měl dobrou fyzičku.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

           

      Přesně tak. Někteří si myslí, že když vypijou kýbl těch iso sraček, že budou po kopcích hned a bez dřiny létat jak Jarda Kulhavý... ;-)

      Já to pil při závodech. Nakonec jsem zjistil, že když jedu na obyč vodu (resp s troškou soli a cukru), že je to stejné ne-li lepší. Minimálně mne nebolí z té sladké chemie žaludek.

      Chce to dávat si pauzy a tankovat do sebe cyklistický ionťák: kofola a nealko pivo...

      Ten základní nálet tísíců km prostě ničím neošidíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

             

        Tak to mě vyhovuje šťáva Ionogen od Penca. Za jízdy mi bublinky v limonádách, nebo minerálkách vadí. Čistá voda je v žaludku jako šutr. Takže tenhle lektvar lokám po lokách a je to v pohodě a jako ostružina to i dobře chutná. Když ale zastavím, tak nejsem schopnej se toho normálně napít. Pak přijde ke slovu Kofola, nebo malinovka. Takže litr až dva chemie a lirt až dva kofoly... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

               

          jo, Penco je dobrý a sirup od Nutrendu taky, dávám ho podstatně méně než je doporučeno a docela mi vyhovuje, v letní dny je super uvařit si slabý zelený čaj a do toho prdnout trošku sirupu s příchutí pink grapefruit, obrovská výhoda čaje je v tom, že ho člověk může pít při jakékoliv teplotě, to třeba čistá zteplalá voda je docela chuťka

          [ Zpět ]
          Datum: 04.07.2010
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

           

      Já mám dobrou zkušenost s Isostarem, nejlíp v půllitrové flašce, už mi to zachránilo krk, i kamarádovi, ale to hlavně proto, protože podcenil jídlo a pití, ono to člověka rychle zavodní...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

         

    Sedi mi Isostar na prvni pokus, takze jsem nemel nutkani menit znacku. Redim podle vzoru z cisarova pekare. Na kole piju skoro vyhradne tohle, pri zastavkach CocaColu a obcas ucucnu Becherovku. ;-)
    Kde nemam jasno jsou energeticke tycinky a gely. Tam jsem zatim u Nutrendu zustal. Takova ta "karamela" - ztuhla hneda kase ve tvaru tycinky + gel v tube. Na tuhle zbesilou kombinaci + 1 poradne hospodske jidlo denne jsem absolvoval 3 dny Loudani bez nasledku. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

           

      "marmelády" kupuju vždycky do foroty, když je někde nějaká akce. Prošly mi rukama i mordou tuším čtyři druhy a ani jednou jsem nebyl zklamaný. Chuťově přijatelný a hlavně v krizi pomohly (jinak je necucám)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

             

        Můj známej zase nedá dopustit na krkovičkový řízky v trojobalu. Zastaví, popiknikuje, usrkne Birellu a pokračuje. Depa tyčinky! :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2010
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Isotonické nápoje NUTREND - Isodrinx

         

    Isondrinx jsem používal, dodržoval ředění podle návodu nebo spíš trochu menší koncentraci. Docela mi vyhovoval. Ale střídal jsem ho za jízdy s nějakým jiným pitím (voda, čaj atd), protože isotonický nápoje mají většinou svůj limit množství, který se dá vypít. Když toho vypiješ moc, bude ti nejspíš blbě. Přešel jsem na hypotonický (Unisport taky od Nutrendu) a jsem s ním spokojenej.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2010
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024