reklama

Prosim o radu s rozmerem kola.

Dobry den, chtel bych prosim poradit s rozmery kola, mam starsi silnicni kolo zn. Sannino Italy. Puvodne jsou na kole dane galuskove rafky + galusky Tufo S22 28", bohuzel sem znicil zadni kolo, rafek je KO a tak jsem se rozhodl ze prejdou na klasicke plaste a koupim nove vypletene rafky. Jde mi o to ze u galusky jsem mel pokazde rozmer 28" ale na vypletenych rafkach jsou jen rozmery napr 622,700C atd. Jde mi hlavne o to abych nova kola dostal do vidlice na kole. Proim vysvetlite mi nekdo co urcuji ty rozmery? Mam v planu si zakoupit rafky Alexrims AT450 http://www.cyklolasl.cz/eshop/alexrims-at450...

[ Zpět ]
Datum: 30.06.2010
Autor: Trooll
  • Re: Prosim o radu s rozmerem kola.

         

    27" = 28" = 622 = 700C
    Jasné? :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim o radu s rozmerem kola.

           

      Jasne, takze mi to tam pujde :-) to jsem rad. Tak jdu objednavat.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: Trooll
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim o radu s rozmerem kola.

           

      A 26" a 29" jsou taky hned vedle, takže furt samý rovnítka... A tady se kolem toho nadělalo :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim o radu s rozmerem kola.

           

      neni to jasne.
      stary favorit mel 27 = 630

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: HrabeX
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosim o radu s rozmerem kola.

             

        Jistě, 27" ≠ 27", na to už jsme si zvykli.
        Taky ještě 700С < 630
        a v neposlední řadě 27" = 29" (ale jenom těch správných 27", né těch favoritích 27" = 630)
        :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosim o radu s rozmerem kola.

               

          este by me zajimalo, kdo je ten kreten?
          Asi jich bude vic. Ten posledni a nejvetsi je ten, kdo prisel s oznacenim 700C namisto 622 - to neni tak davno a je to uplne zbytecny

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2010
          Autor: HrabeX
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosim o radu s rozmerem kola.

                 

            Nj, američani mají všechno v palcích, a jelikož trpí obsesí na velký čísla, tak uvádí nejraději vnější obvod nafoukaných kol (26", 28", 29").
            Evropská konvence uvádění rozměru ráfku, který je rozhodující pro to, aby sedly brzdy a pláště na ráfky, má něco do sebe.
            Proti té americké bych nic neměl, ale když se používá oboje na střídačku, tak je v tom bordel.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (8 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023