reklama

Ideální stan...!?

Poradte s koupi lehkého stanu na cykloputování.Každý tip přivítám.Díky moc

[ Zpět ]
Datum: 05.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Robbe ([email protected]))
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Nikomu se nechce odpovídat.Dnes určitě nějaký stan máš.Jinak.Já to vyřešil takto:V kauflandě jsem koupil stan jednoplašťový za 500kč.a kopil si igelyt 2.5X2.5 m. nastříhal sešil a hotovo.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Víťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      Přidávám se k názoruům že stan za 500 z obchoďáku nebrat. Bohužel jsme jeden takový dostali a když jsme ho stavěli podle návodu tak na něm bylo napsano není vhodný ke kempování a pokud očekáváte déšt postavte stan po střechu. No není to ideální rada. Ještě že tu noc když jsme ho stavěli nepršelo. KLdyž cestujeme po české republice tak vždycky bez stanu a pokaždé přespíne na stadionu hřišti v horších případech v čekárně.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hanka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    De o to kam a v jakým počasí se jede. Já používám min. 60 let starý jehlan na jedné tyčce z celtoviny bez podlahy (další čtvercovou celtu dávám na zem), nejlehčí asi není, ale na kole se uveze snadno. Geniální na tomto stanu je to, že když neprší, shodím tyčku a spím pod širákem. Až mě v noci probudí kapka na nose, nevylízám ze spacáku, jen postavím tyčku a su rázem ve stanu pod střechou. To žádnej moderní stan nedovede:-). Neteče (vyzkoušeno na zahradě hadicí i v průtrži mračen), ale do zimy nebo hodně mokrýho počasí bych si vzal asi spíš nějakej uzavřenej stan na zip.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      jenze tvoje vyvaveni a technika je z armadni vyprodeje CK Rakousko-Uherské armády, já bych teda 6 kilovej stan pro jednoho netahal

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Tak jednoplášťový stan za 500 Kč bych rozhodně nedoporučovala, pokud nemá fungovat jenom jako moskytiéra, popř. po celonočním vydatném dešti jako vana. Dobré zkušenosti mám se stany firmy Jurek (www.jurek.cz).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ildi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      Slyšel jsem o někom, kdo si koupil jednoplášťovku v obchodáku za 450Kč a při prvním dešti se ozval zoufalý výkřik "Ty kapky jdou durch!".

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ideální stan...!?

             

        Není pravda!!!!!Já ho mám odzkušenej za pořádný buřiny a spal jsem v suchu.
        Akorát nesmíš sahat na stěny.A trocha impregnace zvenku taky nevadí.Je použitelný.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (medvěd)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ideální stan...!?

               

          No docela bych ho nezáviděl někomu v menší alpské bouřce, protože při té nepadá jenom voda, ale i kroupy, které mají větší dopadovou energii. Ale na popojíždění po Čechách, proč ne. Ale já bych do něj nešel :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ideální stan...!?

               

          Asi záleží kterej, ten co jsem o něm slyšel prý neměl v podstatě žádnou impregnaci a ty kapky prý vážně z větší části propadávaly. Ale osobně jsem to neviděl.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ideální stan...!?

                 

            Na www.horydoly.cz byl kdysi test supermarketovych stanů a na krátkodobé použití na cca 1-2 roky provozu to nevycházelo tak špatně.
            Ono je otázka, jestli stan za 5.tis. na použití 1x ročně není zbytečný přepych a není lépa najmout pokoj v pensionu!

            [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kolombo ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Už pár let vlastním stan Husky Balca a jsem s ním velice spokojena. Je to stan až pro dva, má dva vchody a stojí jen něco málo přes 2OOO Kč. (Už jsem ho, ale viděla i za mín.) Nehodí se sice na extrémní akce, ale na běžnou cykloturistiku je fajn. Vydržel bez úhony a bez propršení i krupobití v Rumunsku.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lupenatka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      V Hypernově mají stan Husky Balca (26.1.2005) za pětikilo. Vzhledem k tomu, jaké má parametry, si mi to zdá jako úlet. Reálná cena je kolem 2000.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    já jsem si koupil jednoplášťovou potvoru za 500,- z Makra. Můžu říct že zvítězil díky svojí váze - 1,2 kg. Zažil jsem v něm několik dešťů ( vydržel ), jednu bouřku ( maličko protekl protože jsem se dotkl stěny ) a docela v pohodě. Ale používám na něj ještě impregnaci ve spreji.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      Nemám ani ponětí, kolik ta impregnace stojí, ale není možné, že po pár sprejích už vyjde levněji stan, na který se to nepotřebuje?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ideální stan...!?

             

        mno, asi jsem se špatně vyjádřil. Jde o to že jsem koukal hlavně na váhu a až potom na cenu. Takže jsem bral co bylo. Jinak máš samozřejmě pravdu, impregnace ve spreji je poměrně drahá záležitost. Nicméně stejně musím říct že ten stan za ty peníze není až tak špatnej :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ideální stan...!?

               

          Tak to jo, váhu to nepochybně ušetří.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ideální stan...!?

                 

            Jirko, ty máš třiceti kilové kolo, tobě jistě o váhu nejde ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (evan)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ideální stan...!?

                   

              No právě, tak mě to hned nenapadlo. Ale to nový má jen 22kg i s osvětlením, nosičem, brašnou s nářadím a na zimních pláštích. A tři a půl kila stanu je jen o půl kila víc než kolik vozím pití v camelu, takže mě to nerozhází:-).

              [ Zpět ]
              Datum: 28.01.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Dvakrát jsem na zahraničních cykloputováních se spaním pod stanem zažil zoufalce totálně vytopené v laciné imitaci stanu. Podlážky většinou těsnily, takže ze zařízení vznikly bazény. Nemohu si vynachválit stan firmy Jurek.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Jednou z možných řešení je vzít si na cesty spolunocležníka. S přítelem kvalitu stanu nepodceňujeme. On si pořídil kdysi North Face (nyn9 u6 v nab9dce nen9, ale odpov9d8 tomu cca Tree Frog 24, protože to byl nejdelší stan pod sluncem a dokoupili jsem ještě navíc "poddlažku". Jsme ale na něj dva, tož kažký půlku :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (evina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      North Face vyrabi dobry stany taky ...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Rozhodne neco kvalitniho , lehkyho a je to individualni zalezitost , nekdo ma rad prtavy a nekdo vetsi , ja preferuji neco v cem se da aspon klecet s vice mistem tak pro dva abych si ve stane kdyz prsi mohl aspo uvarit caj nebo ohrat konzervu a samozrejme ze 3 season tent a free standing , aby se to nechalo rychle postavit a slozit treba High Sierra (tu pouzivam ja a spokojenost nekolik let), ale jsem koukal ze v CZ mate na stany a nektery jsou opravdu kvalitni , dobry vyber taky , hned bych si tam vybral co tam toho je ve sportovnich obchodech .

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Aby jsi mel z cestovani radost, musis se urcite dobre vyspat. Predstava, ze celou noc vylejvam ze stanu vodu a nevyspim se a pak rano utahanej lezu na kolo, nebo slapu do hor...nic moc...to pak z toho nic nemas.
    Takze stan za petikilo z Globusu bych urcite nedoporucoval.
    Ja mam Pinguina Gimini 210 (pinguin-sport.cz) a jsem s nim maximalne spokojenej. Vozim ho jak na kole, tak i do hor. Zazil jsem s nim uz peknou bourku s kroupama a drzel.
    Jinak Jurek nedela spatne stany. Treba Jurek S+R Micro je urcenej pro cyklistiku, neni moc drahej a ma jen 2kg....

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      Micro od Jurka S+R v žádném případě, to není stan ale moskytiera. Vchod je řešený naprosto příšerně a vešerá rosa, která se drží z vnitřní strany padá přímo do stanu. Strávila jsem v něm 16 dní a nic horšího jsem v životě nezažila.
      Neříkám, že Jurek neumí vyrobit stan. Máme ještě KM a ten je naprosto úžasný a nemůžu si stěžovat.

      Je potřeba dávat pozor, značka Jurek už pohužel není zárukou kvality, jak jsem se mylně domnívala.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jane)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ideální stan...!?

             

        Chci koupit stan Jurek Vandr 1, nebo Vandr 2.Může mi někdo poradit a nebo doporučit nějakou jinou značku.
        Stan Jurek mikro jsem zavrhl.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (čibis)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ideální stan...!?

             

        S tím bych nesouhlasil. Jsou to ideální stany - tzv. motýláky. Dokáží zabezpečit, že se Ti dovnitř nedostanou protivní motýlové.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ideální stan...!?

               

          Co teda s tím Jurkem brat nebo nebrat a proč?

          [ Zpět ]
          Datum: 26.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (čibis)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Znacka je fuk, sel bych po vysce vodniho sloupce na podlazce - aspon 10 metru a na vnejsim plasti tak 4 metry

    uz nevim co mam za stan, mam ho 8 let a pouzivam ho tak 60x - 100x rocne a kupodivu stale drzi, posledni 4 roky ho ale natiram impregnaci, aby byl jeste lepsi, ma 12 metru podlahu a 4 metry tropiko, a jestli jezdis ve dvou tak bych volil takovou velikost, aby se tam vyspali pohodlne 2 lidi a na bocich mohly lezet brasny a obleceni a nebylo to narvany na stenach kvuli promokavosti sten pri prilepeni

    mame pro dva lidi 2,1 x 2 metry a vaha 4 kila, 3 hlinikovy tyce

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Nafukovaci Karymatka

           

      a kdyz stan a spacak tak jedine s nafukovaci karymatkou - nejlepsi je podle myho vyzkouseni Thermarest - i kdyz je nejdrazsi, ale ten vyztuzenej spodek a lepeni nema konkurenci

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      K tomu není moc co dodat, směju se stanům ze supermarketu,který mají vodní sloupec pláště kolem 1000mm..letos jsem to měl i s názornou ukázkou, kdy jsme museli odjet z čundru domů, neboť pár kamarádů mělo ze stanu po vydatném deštíku bazenek a nebyla možnost s tím nic udělat..

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Záleží co od toho stanu čekáš. My jsme chtěli stan lehký, levný a aby nebyl moc vidět. Měl to být stan pro přespání max. 1 nebo 2x na jednom místě. Stan který jsme si vybrali jsme koupili po několikaleté zkušenosti. Není to náš jediný stan. Je podřížen účelu pro který byl pořízen. Koupili jsme stan v armyshopu. Maskovací, jednoplášťák s rozměry 200x 210 cm. Váha se vším všudy 2,4 Kg. Cena 1200 Kč. Počítáme s tím, že vydrží 2, max. 3 sezony. Strávíme v něm cca 30 - 40 nocí v sezoně. Ušily jsme na tento stan vlastní obaly (tyčky + vlastní stan). Tyčky vozím připnutí ze spodu na rámu kola v jednom obalu. Tyčky tvořily dva dlouhé pruty, rozdělili jsme je na čtyří (lépe se s nimi manipuluje). Tělo stanu v druhém obalu (něco jako placatý polštářek) na brašnách vzadu. Po letošní sezoně vím, že jsme udělali dobře. Maskovací stan není téměř vidět. Užli jsme si v něm několik nočních dešťů a bouřek, vše v pohodě. Co bych na stanu vylepšil? Dovnitř pár oček na pověšení třeba baterky. Maskováni jsme si vybrali Flectar camo (používá německá armáda). Dnes bych dal přednost Woodlandu.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Nejlepší je "vůdcův hlavní stan" a to hlavně takhle po ránu... :O))

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bogart ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Co Coleman? Boa, Cobra, Viper, Nevada... Zaručený parametry. www.coleman-eur.com, [email protected].

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      Coleman nejhorší zkušenosti.Stan za 10000Kč a když si vlezu pod sprchu budu na tom líp.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (62jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ideální stan...!?

           

      Nebrat...jsou to zkusenosti znamych a i na ruznych outdoor forech na to nadavaj. Je to proste komercni tesko znacka..

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ideální stan...!?

         

    Rozhodně se oplatí investovat do osvědčené značky.V 1998 jsem kupoval od Campingazu jednoplášťový stan tunelového tvaru,vtedy za cca 4500 Sk (o půl roku ho potvory zlevnili ).Dvojmístný,2 kila vážící.Až minulý rok bylo třeba impregnovat!

    [ Zpět ]
    Datum: 25.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Idealni stan !!!

         

    Ja jsme nasel tuto novinku http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek... Je to dobry napad a pro cyklisty by asi nebyl problem pouzit pumpicku. Premyslim, zda by nesel predelat stavajici stan. Usit rukav a nafouknout starsi dusi :-) Naslo by se spouta jinych pouziti, napr. podpera moskytiery a pod.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024