reklama

Nákup kola

Chci si koupit nové kolo cca do 10 000 Kč. Je mi 48 let, výška 170cm, váha 80kg, jezdím tak 1000 až 2000 km za rok. Jezdím většinou po zpevněných cestách. Na stávajícím kole mě nejvíce vadilo, že se často uvolňovalo zadní kolo a potom házelo. Jaké by mělo být uložení, aby se tato závada nevyskytovala.

[ Zpět ]
Datum: 02.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
  • Re: Nákup kola

         

    Jardo, ty asi nebudeš ten Jarda, co tady rozhání na kole ty děti na pískovišti a babičky na chodníčcích, že ne? To bude asi jiný Jarda.

    Můj názor: Kup si crossa v cenové kategorii nad 12000,- (Author, Merida nebo něco jiného). Tam už začíná ta praktická jistota, že nešlápneš vedle a dostaneš solidní a spolehlivý výrobek s dlouhou životností. Samozřejmě za více peněz ještě více muziky, poměr cena/kvalita jde u kol celkem v rovnováze. S tebou popisovaným problémem se už dnes nesetkáš - rámy (u solidních kol) jsou vařené přesně a osa zapadne na své místo, bez možnosti posunu (který tam dříve býval právě pro možnost eliminace tolerancí nepřesně svařeného rámu).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nákup kola

           

      Přece jen si to kolo už pořizuješ na léta a jezdíš docela dost. Ona se taky nějaká ta koruna vrátí na levnější údržbě. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nákup kola

         

    Jsi asi tak v mém věku a předpokládám i stejné kondici.
    Proto bych dával pozor na velikost koleček vzadu a velikost talířů v předu, než na cenu. To aby jsi zbytečně neměl převody do rychla, teré nevyužiješ a nechyběly převody do pomala, které budeš potřebovat do kopce.
    Tyhle kola do 10 000 Kč obvykle mají talíř 48-38-28 a vzadu nejmenší kolečko 14. Doporučuju talíř 44-32-22 a vzadu pastorek 32/11. Budeš na tom jezdit maximálně 42 Km/hod. (já to dlouho nevydržím), ale vyjedeš každý kopec (pomalu a lehce).
    Ovšem jestli jsi při síle, neřid se tím co píšu.
    Další důležitý parametr je výška kostry. Určíš jí orientačně takhle: výška rozkroku x 0,68, to je velikost v cm, a když to vydělíš 2,45 bude to velikost v palcích, ve kterých se označují velikosti kol.
    A když ti vyjde velikost rámu 21", tak nekupuj 19" a nenech se oblbnout prodavačem. Do jisté míry se to nechá dohnat délkou představce a posunutím sedla, ale není to ono.
    Hodně štěstí při volbě.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nákup kola

           

      No, já bych to zkrátil. Nenech se prostě oblbnout. Kýmkoliv.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nákup kola

           

      Hlavně prosimtě nekupuj 19" ani 21". On to sice bejbíz každýmu nutí, ale to jsou u krosů a trekingů dámský velikosti! Stejně velikost kol označuje každej výrobce jinak. Zpravidla se udává ten nejméně důležitý údaj, celková délka sedlové trubky. Jako když si kupuješ boty podle délky tkaniček. Bejbíz už se takhle kdysi spálil, tak to teď všude doporučuje. :')))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nákup kola

             

        Jo spálil, u Authora.
        Možná Joe má zrovna Authora, proto je tak alergický na moje příspěvky.
        Ono na té velikosti kostry opravdu záleží. Myslím, že tomu Joe rozumí a překvapuje mě, že zrovna tohle zlehčuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nákup kola

               

          Authora už nemám, ale byl jsem s ním spokojen (na rozdíl od tebe jsem asi měl vhodnou velikost). A ty nepleť lidem hlavu, když tomu houby rozumíš.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nákup kola

         

    Zkus tohle: www.wrenchscience.com
    Tam si určíš správnouvelikost kostry a trvej na ní.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nákup kola

           

      To ale bejbísi radíš neodpovědně! Beze srandy. Na www.wrenchscience.com sice zjistíš doporučené rozměry rámu, ale pro horské kolo (nebo silniční, když chceš). A to je něco jinýho než kros. Hlavní rozměr, kterej ti to doporučí, je vodorovná vzdálenost od vrcholu hlavové trubky k ose sedlové trubky. A ta u horskýho kola bejvá až o 4 cm delší, než u krosovýho. To za prvé. Ale ještě podstatnější je, že k tomuhle nejdůležitějšímu údaji se pak snažej vybrat "velikost" kola. A tu udává každej výrobce jinak.

      Lepší už by bylo, kdybys ještě musel udat výrobce kola. Pak už by ti tenhle program mohl poradit docela správně. Výrobce XY - velikost 20", výrobce AB - velikost 18.5", výrobce YZ - velikost 52cm, výrobce UV - velikost L. Jenže ti stejně poradí odpovídající rám pro ideální sportovní posez na MTB. A to stále ještě nestačí. Zvlášť u krose je ještě důležitý, jak bude člověk jezdit. Bude-li si chtít v sedle lebedit, bude potřebovat řidítka blíž a výš. Bude-li jezdit fišty, půjde s trupem dolů. Další věc bude ovladatelnost kola v předpokládaném terénu a s ohledem na schopnosti cyklisty. To taky neni sranda.

      Takže rada změř se od koulí k zemi, vynásob to konstantou a na tom trvej, je planě dogmatická. A ještě prej nenech si do toho od nikoho mluvit. Právě dobrej a zkušenej prodavač by mohl poradit nejlépe. Snad tedy kromě vyzkoušení kola lze doporučit i nezávislé vyzkoušení několika prodavačů.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nákup kola

             

        Možná máš pravdu.
        Ale ta rada je furt lepší než nic a nákup špatnýho kola.
        Mě na ty rozměry moje kolo sedí a je to zatím nejpohodlnější kolo, co jsem kdy měl.
        Takže furt lepší rada tahle než poradit aby si koupil dražší kolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nákup kola

               

          To souhlasím, výběru velikosti kola je potřeba se věnovat pečlivě. Jako u bot, no. U bot taky člověk raději vyzkouší i větší či menší pár, aby měl jistotu. Jenže Jarda už kolo má, tak je na tom jinak než člověk, kterej neví, do čeho jde.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nákup kola

               

          Hmm... lepší rada. Prostě jen jiná rada. K velikosti se kvalifikovaně vyjádřit neumím, takže v tomhle ohledu odpovědně držím papulu.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nákup kola

         

    http://www.merida-bike.cz/index2.php

    odečti nin.20 % z ceny a jsi tam (zhruba) kde jsi chtěl být, jinak to kolo je super.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (deyv ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nákup kola

         

    Já bych si tedy v tvém věku vzpřímené kolo nekupoval, uvědom si co sním budeš dělat, až si koupíš lehokolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024