reklama

Bechtěrevik na kole

Na kole jezdím už dost dlouho a vždycky mě bolely klouby. O tom, že mám Bechtěreva, zase tak dlouho nevím. Ale jezdím pořád dál. Chtěla jsem zjistit, jestli se zde nenajde někdo podobně postižený a neporadí, co mu pomáhá po jízdě. Jak relaxuje, jestli něco uživá pro regeneraci a tak. Odkaz na stránky Vlaďky a Michala nechci. Samozřejmě, že budu vděčná i za info o relaxaci, aj. i od "zdravých" cyklistů. Díky. J.

[ Zpět ]
Datum: 05.06.2010
Autor: juddy
  • Re: Bechtěrevik na kole

         

    Mně sice tvrdí, že Bechtěreva nemám, ale každodenně se tak cítím. Když ráno neroztáhnu páteř půlhodinovým cvičením a nezapraskají mi všechny obratle v bederní páteři, tak jsem celej den, jako když mi někdo nakopne kanadou do zad - a to doslova a do písmene = zcepenělý. Tvrdí mi, že to mám od šlachových úponů na páteři, které dostávají jakousi křeč a vždy mi sevřou páteř tak, že mi postupně ztuhne jako bechtěrevikovi a nemohu se ani předklonit. Tento stav se mi tedy bohu díky již 1,5 roku vyhýbá, ale vždy to přijde jako blesk z čistého nebe. Musím držet záda v teple (doporučení lékaře ortopeda) a vystříhat se jakéhokoli prochladnutí - při jízdě na kole tedy nosím motorkářský ledvinový pás a při chladném počasí i při chůzi. Všichni se mi šklebí, ale já vím své a jsem rád, že mohu díky tomu chodit - beru to již dnes jako součást svého spodního prádla - jako má někdo teplý spodky nebo nátělník;-). Bez předchozího důkladného rozcvičení zad na kolo vůbec nesedám. Při jízdě autem či sezení si záda prohýbám opíráním se o cvičební míček a doma sedím pouze na tom velkém cvičebním míči. Co se týče kola - na klasice krom tandemu již nejezdím. Pokud již jedu na klasice tandemu - vezmu si preventivně prášek, aby se mi záda uvolnila a jedu výhradně s ledvinovým pásem na zádech. Jinak to tedy nerisknu. Sedlovku mám odpruženou řídítka vysoké vlaštovky, abych seděl co nejvíce vzpřímeně. Zrovna včera jsem absolvoval na tandemu se ženou a s za sebou dětmi ve vozíku 35 km a bylo to tak max., co se dá na klasice z mého pohledu vydržet. Jinak jsem přesedlal výhradně na lehokolo. Do práce jezdím na koloběžce, čímž protahuji bederní páteř denně. Měl bych prý chodit ještě plavat, jenže to mě vůbec nikdy nebavilo, ale občas se i vynasnažím.;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2010
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bechtěrevik na kole

           

      To je paráda s tou dvojtyčí, že můžete připřáhnout obě děti. Skvělý :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2010
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bechtěrevik na kole

             

        Ta tyč byla pouze zatím zapůjčená - děti jsou na ni ještě malé. Ale příští rok jde na plac a děcka dostanou kola k vánocům a tyč k narozkám a pojaru se už pojede v tomto zapojení.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bechtěrevik na kole

           

      Teda, to je snad na zápis do knihy rekordů. Tandem a za ním dvě děti na tyči. To se hned tak nevidí. Moc pěkný. "Long vehicle" cyklistiky! :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2010
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bechtěrevik na kole

             

        Tady je ještě jeden větší bonbonek. Ale v pohybu jsem to nikdy neviděl.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bechtěrevik na kole

               

          Na to už by měl být předpis "Maximální délka šlapací soupravy" :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2010
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bechtěrevik na kole

                 

            Tsk jako je tu téma : " Co na vás křičeli, když jste je míjeli na ležáku? " tak bych mohl založit podobné témě k tandemům. Jenže kdo by tady do něj přispíval? ;-) Tak včera přesně jak říkáš - jedem v zapojení tandem a přívěsný vozík s našimi dětmi a slyším odkudsi kolem: " Hele, tatíííí, to je kolo jako vláček! Já chci takýýýýýý!"

            [ Zpět ]
            Datum: 14.06.2010
            Autor: Martis
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bechtěrevik na kole

             

        Jsem docela zvědavá, jestli se dopracují k lehotandemu, který tahne malý lehotandem .o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bechtěrevik na kole

               

          Lehotandem asi ne - spíše bych to viděl na lehotandemtříkolku co táhne další lehotříkolky ;-) To bude asi stabilnější. Ovšem na to už mi nebudou stačit běžné prostory, to abych si postavil lehokolárnu.;-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 09.06.2010
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bechtěrevik na kole

                 

            Hele a vejdeš se stím ještě na silnici a do zatáček?!? :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 09.06.2010
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bechtěrevik na kole

                   

              V nejhorším případě zaměstnám nějakého praporečníka, co poběží přede mnou - jako kdysi běhávali před prvními auty.;-)Ona taková souprava lehotříkolek by byla asi fakt docela maso. Takovej malej šlapací vláček. By mě zajímalo, jak by mě auta předjížděla :-((()))

              [ Zpět ]
              Datum: 09.06.2010
              Autor: Martis
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bechtěrevik na kole

               

          Tak ted´si spíše snažím představit zapojení - tandem - tažná tyč pro dvojčata a za tím ještě vozík....to už by byl opravdu vláček...;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2010
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bechtěrevik na kole

             

        Ještě existuje toto = závěsný tandem:

        http://jizdni-kola.online-sport.cz/kola...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bechtěrevik na kole

           

      Taky si myslím, že hlavně pohodlně. Ten síc na leháču můžeš mít "ulitou" podle zad.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2010
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bechtěrevik na kole

           

      Díky za odpověď. Vím, o čem píšeš (prochladnutí a jiné radosti). Já mám asi zatím tu výhodu, že mi B. nepostihuje páteř, ale malé klouby (na rukou, dolní části nohou,kolen, neskutečné jsou bolesti žeber). Takže se zatím klasického kola nevzdávám. Ale jezdím omotaná jako mumie (stahovačky, kde se dá). Plavání miluju a plavu. Jenže letos počasí zatím moc nepřálo a do krytého bazénu je to kolem 30 km. Pohybu se nevyhybám (ranní čtvrthodinka je nutností). Jen mám pocit, že bych měla víc dělat po pohybu (po jízdě kole, lyžování a tak), aby se ráno člověk mohl zase rozhýbat za stejnou dobu. Neva, třeba ještě někdo přihodí pár slov.
      Jinak vaše rodinné kolo je super. Škoda, že už máme holky ve věku, kdy se do takového vozidla nevejdou. I když by jim určitě vyhovovalo, že bychom je táhli. Je super, že jsi inspiroval i "zdravé" cyklisty. Hezký den.J.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2010
      Autor: juddy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bechtěrevik na kole

             

        Tak kolena anebo kotníky mě občas otečou a zlobí taky. Takže tam já nasazuji Ketonal a obinadlo nebo kotníkovou či kolenní bandáž/ ortézu. Funguje to báječně, akorát se hůř dostávám do bot.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.06.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bechtěrevik na kole

         

    tohle nemám, ale žiju minimálně od pubertzy se shermanem, tedy mi ztuhne a bolí jako prase krční páteř.
    Na klasice nejezdím a nemůžu. Lehokolo to vyřešilo. s opěrkou můžu na lehu jet třeba 12hodin denně tři týdny za sebou. Občas to bolí, ale jde to. Doporučuju vyzkoušet. Jestli jsi z Prahy a okolí (Říčany), tak třeba klidně moje....

    Jinak doporučuju pohyb. Většina doktorů ti na podobné věci řekne, šetřit a nezatěžovat. Já si myslím, že je to debilita to nepoužívat, jen je to pak horší a rychleji. takže zatěžovat, ale opatrně a s rozumem. Jestli ti klasický kolo vyhovuje z nějakého důvodu a chceš u něj zůstat, tak rehabilitovat nějakým uplně jiným pohybem a jinou zátěží. Plavání by pro tebe mohlo být to pravý. Mě spíš vadí díky záklonu hlavy, ale pro tebe by to mohlo být dobrý a ve vodě se rozhýbává snáze. Jinak viz Martis. Nesedět ve strnulý poloze, cvičit i v práci atd. atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bechtěrevik na kole

           

      Díky, že jsi se ozval.
      Reagovala jsem Martisovi a popsala trochu víc své potíže. Zůstávám na klasice a musím přiznat, že lehokolo ve mně vzbuzuje obdiv a taky obavy. Nikdy jsem ho nezkoušela, v okolí na něm jezdí pouze jeden pán. A to asi denné do práce, do Brna. Mám vždycky hrůzu, když ho vidím jet a kolem něj sviští kamion!!! (Tím jsem naznačila, že tvoje kolo nemohu vyzkoušet, i když si nabídky hrozně vážím.Je to trošku z ruky.)
      Chtěla bych ho ale vyzkoušet, zkusím obchod v Brně.
      Co se týká doktorů, mám super revmatoložku, která mě do pohybu nutí a spíš mi ho přikazuje. I když v přijatelné míře. Asi neví, že se v zimě neobejdu bez lyžování a v létě bez jiných sportů. Každopádně nemůžu po dnu na kole ulehnout do stanu na karimatku, to nejde. Chce to postel.
      Už jsem ale zmínila, mám pocit, že dělám pro své tělo málo potom. J.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2010
      Autor: juddy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bechtěrevik na kole

             

        Skloubama tolik potíže naštěstí nemám. Jen ramena jsou hnusný :-( aobecně je nemám dobrý, ale dá se to přežít :-)

        do Brna. Hle za dva týdny nás na lehokolech bude kousek od Brna na K24 docela dost, budeš-li chtít. Taky jedu
        http://k24.signaly.cz/

        nevím, jak moc by to pomohl kostival či kaštan, ale řekl bych že uškodit nemůže a léčily s tím klouby už naše babičky a mě to při přetížení pomáhá....

        Jinak cvičení ti asi neporadím. Já necvičím. A když tak klasické protahování nbeo posilování, což asi není ono :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bechtěrevik na kole

               

          Já vím, Újezd je kousek od nás. Ale mám smůlu, jedu v pátek na víkend k vám, do Čech. Třeba jindy. Doufám, že vám bude přát počasí. Loni to stálo za ...
          Tak vydrž, ať jsi v tabulkách nahoře. J. A s sebou kostival.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2010
          Autor: juddy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bechtěrevik na kole

                 

            děkuju za přání! No jestli ho najdu, tak ho s sebou vezmu :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 15.06.2010
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024