reklama

Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

Vsechny zdravim! Dnes jsem si prinesl domu 2 brasny Sport Arsenal 508, ktere jsem si koupil spolu s tim jejich nosicem 204 na predni kolo (doted jsme pouzival jen zadni brasny Testudo, se kterymi jsem spokojeny). Chtel bych vpredu vozit lehke obleceni.
Montaz nosice me sice poradne protahla, ale myslim, ze se zadarilo. Jake ale bylo moje zdeseni, kdyz jsme zjistil, ze brasna je na nosici uchycena tak, ze hacky jsou proste jen polozene na horni trubce nosice a dole je chyceny hacek na gumicce. Ty hacky nemaji zadne zarazky a mohou se tak pohybovat dopredu a zpet (i kdyz jsou na gume). Tohle je zamer? K nosici jsou jeste nejake priserne ksiry se sponami, ale to by byla nocni mura brasny na nosic jeste privazovat nejakymi popruhy - uz jen pri sundavani a nandavani. Chci se zeptat, zda jsem neco u toho uchyceni nepochopil spatne. Jak to resite vy? Lze jezdit s tim forovym uchycenim (volne polozene horni hacky a spodni na gumicce)? Vertikalni jisteni to je, ale horizontalni... Asi jsme uplne vyplatlan.
Predem diky za reakci?

[ Zpět ]
Datum: 04.06.2010
Autor: mispulin
  • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

         

    http://www.sportarsenal.cz/akce/sport-arsenal...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2010
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

           

      Nerozumim - kam ma vest ten odkaz?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2010
      Autor: mispulin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

             

        Víkend se Sportarsenalem a Cykloknihami v Račicích (u Nižbora) na Berounce.Budou tam prodávat brašny a demonstrovat jejich upevňování.
        Jsi-li ze středních Čech, nemuselo bys to mít daleko.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2010
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

         

    Používám to už roky a nikdy jsem neměl problém,že by brašna vypadla z nosiče.Protahuji ten řemínek co uzavírá brašnu pod nosičem a pak se to snad nemůže pohnout.Je pravda,že jezdím převážně po silnici.....Mám starší brašny,možná inovovali a vymysleli nevymyslitelný...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2010
    Autor: sete
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

         

    Ja vepredu vozim 312 (uchyceni myslim zcela totozne jako ty 508) a neni to v praxi tak hrozny jak to vypada. Taky jsem z toho mel dost bobky, ale i kdyz jsem s tim nejezdil zrovna nejdecentneji, vydrzelo to. Staci to mit docela utahly a o vic jak 2 cm se mi to neposunulo (presneji receno se to o ty cca 2 cm prakticky vzdy posunulo a uz to tak zustalo po celou dobu)..

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2010
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

           

      Jo, zadny popruhy ci jiny otravnosti nepouzivam, proste nasadim a je to.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2010
      Autor: Koťas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

             

        Mě to taky drží i na docela solidních drncákách. Spíš mám problém to z nosiče vyndat, je to tam dost na fest. Nakonec to drží i ta pojistka. Do zdi jsem s tím ještě nenarazil :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2010
        Autor: batoh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

         

    Mám to i na leháči vpředu a na tandemu rovněž vpředu. Žádné problémy. S lehčími věcmi to nemá ani kam utíkat. Já na tandemu tam vozil i těžší věci a když se to zatěžkalo, zakously se háčky do nosiče vahou brašny tak, že to fakt potom nešlo byt´už prázdné ani sundat.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2010
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

         

    Moc Vam vsem dekuju za reakce - uklidnily me, uz se tesim, jak plnou polni vyzkousim!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2010
    Autor: mispulin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

         

    Používám přední nosič 004- ten má na straně od špic dva malé návarky, které jsou přesně mezi háčky, nemože dojít teda k žádnému posunu vpřed nebo vzad a pokud jde o zajištění proti vyskočení- tomu brání váha v brašně, háček s pružným popruhem a tvar horních úchytú. Ty ale máš asi nosič 204(hliníkový na odpruženou vidlu), ten má popruhy na uchycení brašen(zajištění proti posuvu i vyskočení.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

         

    Ahoj, celý natěšený jsem si koupil předmětný nosič v loňském roce. Brašny jsem měl už déle a horní úchyty mám řešené ještě plastovými zacvakávacími háčky, takže vypadnout nemohou. Najel jsem s nimi přes tisíc km na různém povrchu a za jakéhokoliv počasí a byl jsem zklamaný, protože každodenní "upevňovací obřad" mě dost zdržoval a to nemluvím o tom, když jsem přes den do brašen potřeboval. Navíc mě u nosiče vadil "zadní" spojovací prvek, protože jsem o něj často zavadil nohou, nakonec jsem ho odmontoval a taky to funguje! Navíc jsem často jezdil v deštivém počasí, takže návleky a další komplikace. Proto jsem se letos "zlomil" a pořídil si přední brašny Ortlieb - zatím absolutní spokojenost. Samozřejmě za víc peněz, ale nemusím se nervovat-zdržovat při nasazování ani sundavání, za jízdy perfektně drží a to jsem se nepohyboval na žádných vychytaných asfaltkách, jsou nepromokavé, takže žádný návlek. Je to samozřejmě můj subjektivní názor a nikomu ho nevnucuji, každý máme nějakou zkušenost, potřebu a možnosti a musíme se s tím nějak popasovat. Měj a mějte se.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2010
    Autor: peci
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro ty, kdo vozi brasny SA 508 a na prednim kole

           

      Ahoj Peci, dekuju ti moc za tvuj komentar. Zkousel jsem ti posilat mail a neuspesne tady i soukromou zpravu, ale nezadarilo se mi, tak se zeptam verejne - snad se k tobe muj dotaz dostane.
      Ahoj Peci.

      Ja taky citim, ze ten nosic a brasny od SA nejsou uplne to nejidealnejsi (mam jen jen vpredu, vzadu vozim uz tri sezony Testuda, ktere jsou fajn, ale promokave). Po Ortliebech pokukuju uz delsi dobu a snazim se o nich ziskat vic informaci (preci jen si tu invetsici potrebuju nejak ospravedlnit). Mohl bys k nim propsim napsat neco vic? Hlavne me zajima, jak je prichycujes na to predni kolo - Ortlieb dela nejaky vlastni specializovany nosic/drzak na predni kolo? Predem diky za informace.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2010
      Autor: mispulin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

311 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024