reklama

bezpečnost na cyklotrasách

2x jsem jel jednou cyklotrasou (II.třídy), která vedla lesem přes kopec. A dvakrát jsem málem skončil blbě. Poprvé jsem sjíždel z kopce do zatáčky, za kterou jsem neviděl. A co za ní nebylo... závora!!! . Podruhé jsem jel z druhé strany a tentokrát závora byla nahoře, ale vyběhl na mě pes (pitbul s tou protáhlou tlamou) a začal kolem mě běhat, nikde nikdo ...hned jsem slezl z kola a pomalu od něho odcházel, kryjící se kolem. Už tama nikdy nepojedu...

[ Zpět ]
Datum: 31.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (skricx)
  • Re: bezpečnost na cyklotrasách

         

    Jestli tomu dobře rozumím, tak u cyklotrasy bys měl mít zaručeno, že tamtudy SMÍŠ projet na kole. Což zrovna v lese vůbec nemusí být samozřejmé. Kam nevidim, nevletim - zásada. Může tam taky ležet strom nebo číhat bubák.

    Co má pes společnýho s cyklotrasou, nevim. Má tam bejt značka? Pes v lese by tě pokousat neměl, ten neni hlídací. Ale když by ti jó vadil, tak se obrať na myslivce, oni si rádi zastřílej. (Ale může to jejich střílení odnést i pár cyklistů, tak to uvaž.)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bezpečnost na cyklotrasách

         

    No jo,cyklotrasy jsou vedeny po normalnich lesnich cestach a na ty si lesaci davaji zavory aby omezili kradeni dreva a vyvazeni odpadku do lesa.Vetsinou jdou na kole objet,ale ne moc rychle :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bezpečnost na cyklotrasách

         

    Ona to může přestat bejt sranda. Až někdo rozhodne, že trasa je nebezpečná, tak se pro cyklisty uzavře. Majitel lesa to uvítá a "bojovníci za podporu cyklistiky" taky. Stačí to domyslet. :'(

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bezpečnost na cyklotrasách

         

    Nestalo se ti to v Jizerkách? Na elektrárenský cestě z Černý Nisy do Rudolfova je závora pěkně zašitá za zatáčkou a pro stromy ji, kdo to tam nezná, uvidí až na poslední chvíli. Je to tam vo hubu, protože z kopce. A většinou bejvá zavřená.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bezpečnost na cyklotrasách

           

      Ne stalo se mi to v Krnově. A ten pes asi byl z domu kousek od cesty (domek bez plotu)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (skricx)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bezpečnost na cyklotrasách

         

    No jo, cyklotrasou u nas muze byt cokoliv, jen se na to daji smerove tabule ;) Ale aby zarucovaly jakousi uroven bezpecnosti, to tak jeste mozna cyklostezky, tam je treba narizena minimalni sirka, co stezka musi mit. Takze do neprehledne zatacky pouze rychlosti, abych stihnul zastavit, at uz tam bude cokoliv (padlej strom, zavora, rodinka s detmi). Osobne jsem na uzke lesni ceste hned za zatackou potkal tatrovku s kladama, zaplnovala presne celou sirku cesty, vcelku bych ji pral nekterym individuim, at uz jedoucich na kole, motorce ci v aute (driv nez takhle sestreli nejake dite mene pozornych rodicu).

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bezpečnost na cyklotrasách

         

    Cyklotrasa nikomu bezpečí nezajistí, člověk si musí dávat pozor neustále. Nezapomenu na historku z Rakouska, kdy skupina cyklistů přede mnou projela v odvážném náklonu zatáčku pod podjezd pod železnicí a pak se odtamtud ozval rachot jako když se rozsype železářství. Za podjezdem byl totiž ostrý zlom doprava lemovaný zábradlím...
    Zkrátka když už nevíš do čeho jedeš, tak aspoň jeď pomalu!

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bezpečnost na cyklotrasách

         

    V Sobotu 3.9.2005 mě na pěší zoně a cyklostezce v zákazu vjezdu motorových vozidel srazilo zezadu auto(řidič auta) a ujel! naštěstí se mi nic vážného nestalo,až na pár modřin.I to je obraz české morálky a stavu cyklostezek.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kolo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

370 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024