reklama

PayPal

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s platbami PayPal? Prosím o radu (nejen se založením účtu). Díky. Muli

[ Zpět ]
Datum: 01.06.2010
Autor: muli
  • Re: PayPal

         

    Ahoj,

    nevim o jakou radu prosis ;-)

    Kazdopadne z pohledu zakaznika je PayPal dobry a lze jej povazovat za bezpecnou platebni metodu. Rozhodne bezpecnejsi nez poskytnuti cisla karty nejakemu eshopu.

    Jenom pozor at skutecne pacujes s paypalem. Diky sve znamosti je castym tercem ruznych phishingovych utoku, kdy podvodne emaily lakaji na podobne vypadajici adresy.

    Takze vzdy pouzivat je adresu https://www.paypal.com (pozor to httpS je dulezite). Jakmile by prohlizec vriskal neco o neplatnych certifikatech, tak prchat.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2010
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PayPal

           

      Dík. Potřebuji ho založit kvůli platbě do Anglie.
      Ještě mi není jasné, jak se pak provádí platba. M.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2010
      Autor: muli
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PayPal

             

        Tak platby se provádějí všechny stejně - někomu svěříš své peníze s očekáváním, že za ně obdržíš adekvátní protihodnotu :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: PayPal

               

          Dík, to je rada! Já ale bohužel musím zaplatit za to, co už mám. :-)) Trošku jiná situace.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2010
          Autor: muli
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: PayPal

                 

            jestli už to máš, tak proč paypal? Paypal je dobré právě jako prostředník mezi dvěma, co se neznají a tedy si nevěří. Jeden nechce poslat zboží dokud nemá peníze a druhý nechce poslat peníze, dokud nemá zboží. Paypal to řeší. Je to prostě důvěryhodný prostředník pro obě strany. Tenco prodává vidí, že kupující peníze poslal a kupující ví, že má čas do dvou tejdnů (tuším) napsat, že mu to nedošlo a paypal peníze nepošle...

            Jestli už to máš, tak to normálně pošli na účet....

            [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2010
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: PayPal

                   

              Šílené poplatky oproti PP....

              [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2010
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: PayPal

                   

              Paypal sám o sobě až taková záruka ničeho není. Někdy lze zpětně v některých konkrétních případech podvodu peníze dostat zpět, ale často taky ne.
              To s těmi dvěma týdny tak rozhodně není. Platba paypalem trvá stejně dlouho podobně platba kartou, pro toho kdo platí je to s platbou kartou totožné. V obou případech ve chvíli platby se peníze na kartě (u paypalu na kartě spárované s paypalem účtem) blokují online a pak do pár dnů dojde ke zůčtování transakce.

              Tedy žádný čas na nic tam není, platba je online i když peníze dorazí příjemci až za několik dní.

              Převod na účet pokud to je do zahraničí je nejdražší možný způsob platby a zcela nevhodný.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2010
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: PayPal

                     

                Ještě dodám, na jakém principu PP funguje. Brání tomu, aby člověk netrousil informace o své kartě všude po internetu....dosti nebezpečné. Takhle dá udaje o kartě jen jednomu subjektu (PP) a veškerá platba funguje mezi mnou a PP. Je to vlastně taková virtuální úschovna našeho účtu. Takže i platby pomocí PP jsou podobné (časově) on-line platbě kartou přes net. Ale bezpečnější.

                Ale i tak mám na PP zvláštní účet (MBank).

                Platba na účet je opravdu šílená. Navíc, pokavaď muli nakupoval třeba na e-bay tak tam se přednostně vyžaduje PP.

                [ Zpět ]
                Datum: 01.06.2010
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: PayPal

                       

                  Tak to přesně je.
                  Jen bych u paypalu nespoléhal moc na to bezpečí, stačí odchytit přístupé údaje (a že se to nezkušenému uživateli při nějakém podvodném přesměrování může lehce stát)...

                  Já třeba pro všechny platby na internetu používám virtuální platební internetovou kartu, která umožňuje automatické zamykání po platbě a umožňuje pouze online transakce.
                  Tedy pár sekund před platbou kartu odemknu a ihned se zase po platbě sama zamkne. Plus ještě na ní nemám moc velký limit.

                  Teď jsem po dlouhé době musel řešit platbu převodem. Platil jsem něco na německém shopu, co nikde jinde už nikdo neměl a nové dodávky od výrobce budou až za dlouho.
                  A daný shop nebral ani paypal, ani kartu z ČR.
                  A potřeboval jsem to rychle dokud to měli, takže řešit v tu chvíli třeba založení paypay účtu a převádět to přes něj nešlo.
                  Spoléhal jsem na eurogiro složenku, kde OUR platba stála 250Kč, což je sice dost, ale ještě to jde.
                  Bohužel do dané banky šlo poslat pouze SHA platbu a to sice za 100Kč. Ale zase kurz by byl valutový, tedy pěkně nechutný.
                  Takže jsem nakonec z nouze poslal z účtu v RB europlatbu SHA (za 220Kč, ale kurz devizy, částka byla dost vysoká, takže rozdíl kurzu devizy/valuty dělal dost) a poslal 10 euro navíc, protože jsem nedokázal rychle zjistit, zda příjemce bude mít u europlatby ve variantě SHA nějaké poplatky (co vím z jiných mnoha případů, tak někdy jsou, někdy má příchozí europlatbu zdarma).
                  A riskovat to, že mít poplatky bude a pak si je vyžádá a já budu platit ještě navíc druhou platbu jsem nechtěl.
                  Tedy vyšlo to na nechutných 480Kč za ten převod a jestli bylo nutné těch 10 euro navíc do teď nevím.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.06.2010
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: PayPal

                         

                    Souhlas, internetová karta od bývalé E-B je jeden z nejlepších produktů pro placení po netu. Mám to taky. Pokud je karta v zamčeném stavu, tak se obchodníkovi objeví hláška INVALID CARD, takže potencionální "zneužívač" na ni asi rychle zapomene.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 01.06.2010
                    Autor: William
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: PayPal

                           

                      Tož užitečná informace. O těhle kartách vím, ale nějak jsem se nesnažil jí vlastnit. Asi se teď nudu snažit více....
                      Zatím platím jen klasickou.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 01.06.2010
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: PayPal

                     

                aha tak sorry. Omlouvám se za dezinformaci...

                [ Zpět ]
                Datum: 01.06.2010
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PayPal

             

        http://vydelky.blog.cz/0611/paypal-com-jak-se...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2010
        Autor: HonzaK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PayPal

         

    Díky za všechny odpovědi a rady. Nakonec jsem to vyřešila úplně jinak. Našla jsem spřízněnou duši, která částku zaplatí přímo v Inglendu, a já jí to po návratu dám v českých. Ale i tak děkuji. M.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2010
    Autor: muli
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

275 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024