reklama

Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

AHoj,

prosím o radu jaké kolo mám radši vzít – kupujeme mamce kolo k šedesátinám, takže je to na krátké vyjížďky do (30 – 50 km) ježdění po cestách a lehkým terénem.

Nemůžu se rozhodnout mezi těmito dvěma adepty – které byste doporučovali (vel 16 – 16,5)?

http://www.apache-bike.cz/cs/katalog/2009/mtb...

http://www.mall.cz/horska-kola/merida-matts-tfs...

Jsou za stejnou cenu – cca 9500, což mi přijde fakt pěkný. Merida má asi o chlup lepší vidli, ale neumím porovnat rámy – myslíte že je mezi nimi nějaký rozdíl? Máte nějaké zkušenosti?

Vím že je v historii plno informací, ale porovnání těchto dvou jsem tam nenašel.
Moc díky za vaše rady
Ondra

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2010
Autor: Votavik
  • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

         

    Větší zdvih vidle má indiján;-) Merida má noname přední nábu, ale to vzal čert. Jinak tam vidím houby rozdíl.
    Merida nikde pořádně neuvádí údaje k rámu, apač taky dvakrát sdílnej není. Ale za ty prachy tam stejně nebude žádný rozdíl, možná jen v laku a nálepce.
    Mě je sympatičtější Apache, ale z těchto dvou klidně si vyber podle barvy;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

           

      Dík za reakci, já myslel že SR XCM co má ta Merida má i tlumení, ale XCT jen pružinu... nebo se mýlím?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2010
      Autor: Votavik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

             

        Obě paráda, vpodstatě rovnocenné, navíc barevně pěkný.
        Docela bych chtěl být Vaší maminkou :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

             

        No tak tyhle levný vidlice jsem fakt nezkoumal. Vidlice bez tlumení je samozřejmě úplně k ničemu. U pružinové vidlice si ještě musíš položit otázku, zda půjde nastavit na příslušnou váhu jezdce a způsob jízdy.
        Na pravidelné ježdění bych tam dal minimálně SR Raidon (kupkolo za 2500,-), rozdíl oproti levným pružinovým vidlicím je obrovský (vyzkoušeno).

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

         

    AHoj, taky me jeste napadlo tohle - to vypadá asi nejlíp, ne? Delaj sice jen 17´ ale to by asi na vysku 164 cm mohlo byt, ne?

    http://www.pepebike.cz/cz-detail-143040-amulet...

    dik za reakce
    Ondra

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2010
    Autor: Votavik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

           

      17" na 164 muze byt dost hranicne nebo spis vubec ne, zvlast kdyz ma byt pro zenu. Jde ani ne tak o vysku ramu (a udaje o velikosti znamenaji vzdycky vysku sedlove trubky) jako o jeho DELKU. Na jezdeni po stezkach a asfaltu to sice jeste tak nevadi, kazdopadne bude posez mnohem vic kompromis nez aby byl vyhovujici. Jako maximum bych v tomhle pripade bral 16", ale klidne a radeji i 15".

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

             

        NO já jsem koukal že Amulet 17´ má 573 mm od hlavového složení k sedlovce, Merida 16´ má 560. To je dost rozdíl, co?

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2010
        Autor: Votavik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poradte prosim - Merida 300V 09 vs. Apache Tuwatawa 09

               

          Je, ale i tech 560 bude na 164 cm vysokou zenu docela dost. Jiste ze se to da nahnat superkratkym predstavcem a vyhnanim riditek co nejvys, bude to vypadat jak Harley. Tohle ma vsechno ale vliv na jizdni vlastnosti a spravne uhly telo x koncetiny a proto pisu, ze pujde o kompromis a ne o spravny posez.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

383 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024