reklama

DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

http://www.nakole.cz/diskuse/11497-nejlepsi...

Pro Jardu:

nevím o tom, že by to v Německu takto fungovalo. Pokud by zákon fungoval tak, že by mi dodavatel vyfakturoval zboží bez DPH a DPH mi nefakturoval, tak nemám nic proti tomu ho na výstupu zaplatit celé. Ale pokud mi dodavatel vyfakturuje zboží + DPH a následně ho neodvede, tak proč by mě mělo zajímat, že provedl podvod na státu a DPH státu platit ještě jednou jenom proto, že to bude pro úředníka jednodušší, proč bych já měl platit DPH dvakrát?

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2010
Autor: pro_pa
  • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

         

    Tahle pakárna ale už tady funguje v případě daně z prodeje nemovitosti. Daň platí prodávající - ale, pokud ji "zapomene" zaplatit, povinnost se automaticky přenáší na kupujícího. Sychruje se to tak, že kupující zaplatí prodávajícímu částku o daň nižší a daň odvede sám. - Už se těším, jak se firmy budou jistit a jaký čachry se budou vymýšlet.

    A největší humor by byl, kdyby po novým roce ti zazvonil u dveří berňák, že sis na vánoce kupoval v Tescu televizi a obchoďák neodvedl DPH :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

           

      Berňák u tebe zvonit nebude, on ti to rovnou nechá strhnout z výplaty :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2010
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

             

        A vite, ze bych se u na v Kocourko... pardon, Paroubkove ani nedivil? 8-.(

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

           

      Přesně to mě napadlo.
      Zákonitě nastane pár excesů, kdy velkoobchod či dovozce dodá hromady zboží, neodvede DPH, následně berňák vosolí malé živnostníky a ti zkrachujou.
      Ve finále to skončí tak, že koncoví zákazníci začnou nakupovat bez DPH a nějakou rychlou formou začnou být běžné řetězce dohod ústící ve stav, že DPH má odvádět koncák.
      No a nakonec stát bude vymáhat DPH za všecko od auta a baráku na klíč přes mikrovlnky a kožichy až po housky z víkendového nákupu po 10.000.000 koncových spotřebitelů.
      Úplně stejný princip jako u Tebou zmíněné berně z převodu nemovitosti (což je sama o sobě sprostá loupež, za své zdaněné peníze si kupuješ byt, a ještě z toho máš znova odvést daň).

      PS: Sychruje se ... od slova sychravý?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

             

        Samozřejmě, že sychravý !! Když v tom bude jasno, tak se sychrovat nemusí. :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

         

    Netvrdím že přesně tak jak to interpretoval Idnes, ale něco se dá vyčíst i mezi řádky např. tady http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl...

    Každopádně mi to jako laikovi stejně přijde úplně na hlavu :-O Když stát nebude schopen ty peníze dostat z toho podvodníka, tak šáhne do kapsy tomu, kdo se náhodou jednou dopustil té chyby, že tomu podvodníkovi něco prodal ? A jak si to ty firmy budou mezi sebou vyřizovat ??? Takhle mi to taky připadá, že stát svojí neschopnost přenese na někoho, kdo s tím nemá nic společného (ty firmy se pak kvůli tomu budou mezi sebou soudit ? nebo jak vlastně ten poctivý dostane ty peníze zpátky ?), hlavně že státní kapsa se naplní tak jak má...

    To mi tedy jako ta věčně vytrubovaná podpora podnikatelů moc nepřijde :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

           

      Jakže, ty to nechápeš? Vymahačské firmy nemají zrovna na růžích ustláno a tohle jim pomůže. Navíc se prokáže, že stát jako výběrce daní není dostatečně razantní a má nízkou produktivitu ... Takže se i berňák převede do soukromých rukou - tím se rozšíří soukromý sektor. A o to přeci jde!
      ...a pak budem´ čumět a vzpomínat se slzou v oku na krásné doby, kdy to stálo za ho*no ...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2010
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

           

      V podstatě kritizujeme na tom stejnou věc, že by ten zákon měl jasně stanovit, že když dodavatel vyfakturuje daň a já mu jí zaplatím, tak aby mě nemohl stát trestat, ale musel si došlápnout na toho dodavatele.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2010
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: DPH z vtipů, abychom nezasírali téma :-)

           

      Je to horší. Subjekt A prodává subjektu B. A naúčtuje B cenu + DPH a vybere od něj částku s DPH. B tedy DPH zaplatil. Pokud tuto částku neodvede A, obrátí se berňák na subjekt B. Tedy neschopný stát se neobrací na toho, kdo neplatiči prodal, ale na toho, kdo od něj koupil. Stejně jako u berně z převodu nemovitosti, viz ronda výše.
      Je to samozřejmě prasárna neskutečného kalibru. De facto je Ti zákonem vnuceno ručení za závazky osoby, jejíž jednání nemůžeš nijak ovlivnit, a samozřejmě ani nemáš možnost kontrolovat (nahlížet do účetnictví a výpisů z bankovních účtů). Tedy nejen že nemůžeš nijak donutit povinného zaplatit, ty ani nemáš možnost si ověřit, zda je požadavek berního úředníka oprávněný.
      Záleží tedy jen a pouze na libovůli berního úředníka, na koho si ukáže a o kolik peněz si řekne. Což je jen další možnost pro úředníky, jak vydírat a šikanovat podnikatele a inkasovat od nich tučné výpalné. Něco jako kolektivizace zemědělství v 50. letech.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

174 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024