reklama

? evropský šampionát závodů vozítek s pedály ?

Ve včerejším vydání magazínu Radnice (hradec králové) vyšla celá stránka věnovaná Evropskému šampionátu závodů vozítek s pedály, který by se měl konat 10.7.2010 na Hradeckém nábřeží od 13.30. V článku bohužel chybí jakýkoliv odkaz na pořadatele nebo podrobnější informace, psal jsem autorce článku, tak uvidíme, jestli pošle nějaké informace. Víte o tom někdo něco? Zúčastníte se někdo? Myslím že pár pentlí na tříkolku, a může se závodit :-)

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2010
Autor: Noch
  • Re: ? evropský šampionát závodů vozítek s pedály ?

         

    Evropský šampionát závodů vozítek s pedály se konal včera (10.7.) v Hradci Králové od 13.30 jak píšete. Závod se bude opakovat dnes v Pardubicích na Náměstí Míru též od 13.30. Pořadatelem je pan Evžen Vyčichlo. Jde o u nás ojedinělý závod, kterého se účastní pouze jedna delegace z ČR zastupovaná panem Vyčichlem, jeho rodinou a přáteli. Na seznamu soutěžících je cca 25 vozítek. Každý tým má 4 členy, kteří se v průběhu dvouhodinového závodu mohou libovolně střídat. Závodu předchází prezentace vozítek, kromě zajetých kol v průběhu dvouhodinového závodu se totiž hodnotí i vzhled a originalita vozítka, oblečení posádky, vzhled "depa" a celková atmosféra. Nápaditost soutěžících, kteří pocházejí převážně z Francie a Itálie, je obdivuhodná. Mezi vozítky najdete berušku, pirátskou loď, čarodějnici, sfingu a další postavičky. Akce je velice lákavá zejména pro děti ale také pro jejich rodiče - prezentace bývají vtipné, soutěžící hýří dobrou náladou, která je nakažlivá a závod je opravdu napínavý. Vzhledem k celkové úspěšnosti akce a zájmu diváků se přepokládá opakování závodů v příštím roce. Přesné parametry vozítka s pedály bohužel neznám. Jde o čtyřstopá vozidla, ve kterých se sedí a která jsou ovládána pedály, řidítky a brzdami jako u kola. Podmínkou je originalita vozidla. Vítané jsou jakékoliv invence. Tímto vyzívám všechny české kutily, aby se nedali zahanbit "frantíky" a "taliány" a aby pozvedli vhozenou rukavici a šli také "do toho". Takový pojízdný půllitr by měl v souboji vozítek jistě šanci! Na váš článek jsem narazila, když jsem hledala na internetu zprávy o této akci. K mému zklamání jsem zatím žádné nenašla. Fotografie se jistě brzy objeví, až na ně narazím, obratem je dodám a v případě vašeho zájmu doplním také kontakt na pořadatele akce.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2010
    Autor: alikbalik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ? evropský šampionát závodů vozítek s pedály ?

           

      Jen mírné upřesnění: vozítka jsou čtyřkolá (i když to vlastně ani nevylučuje tu čtyřstopost).
      Nejlepší info (včetně kostrukčních zásad vozítek) najdete na stránkách pořadatele: Česká federace klubů vozítek s pedály - http://www.cfkvp.cz/

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2010
      Autor: sparrow
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ? evropský šampionát závodů vozítek s pedály ?

           

      Když jsem to viděl ve zprávách, jenom jsem trnul, aby se tam neobjevila tříkolka nebo nedejbože normální lehokolo. Takhle jsou pro srandu jenom čtyřkolky, všechno ostatní je normální. I když to mají udělané dokonale, tak hádám do provozu by s tím nemohli, ani kdyby tam dali slušnou kastli, světla atd.?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2010
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

251 cyklistů (17 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024