reklama

Větrovka

Zdar,
po několika letech jsem se vrátil k ježdění a jsem v procesu nakupování vhodného oblečení, které jsem předtím neměl. Chtěl bych vás požádat o radu ohledně bundy-větrovky. Já mám představu, že by to měla být nějaká velmi lehká záležitost a měla by odolat i vodě. Jsou moje představy ohledně té vodě vzdornosti správné a nebo je třeba si proti dešti pořídit něco zvlášť ?

Před pár dny jsem byl v kola-radotin.cz a celého tamního sortimentu pouze 2 bundy splňovaly mé požadavky - jedna byla za 5k a druhá za polovic a ani jednu bych nenazval uplně skladnou a hlavně byly příliš "gumové". V intersportu mají velmi skladné za 1k, ale zase opět se v tom cítím jako ve skleníku - to je jedině místo pláštěnky.

Jsou mé požadavky opravdu tak neobvyklé ? Co používáte vy ? Případně nějaké odkazy, díky

Tom

[ Zpět ]
Datum: 12.05.2010
Autor: Betonar
  • Re: Větrovka

         

    Vozím vestu; a déšť neřeším... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2010
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Větrovka

         

    Vodotěsný jsou až soft-shellky = neskladné, gore-texky = drahé a pak si můžeš pořídit nějakou, která sice nevydrží moc vody, ale zase je lehoučká a hlavně proti větru.... :-)
    určitě se to tu řešilo..
    já mám humi s odepínacím dílem, tak že se z ní stane vesta...
    A moc nemoknu :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Větrovka

           

      Zapomel jsi na Paclite a podobne....dvouvrstvy GTX a jim podobne materialy. Lehke, skladne a uz ne moc drahe (jak ktera znacka)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Větrovka

             

        To už se dá dneska sehnat slušně, to máš pravdu...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Větrovka

         

    Ja pouzivam material Paclite (odolne proti vode a vetru).

    Ale nemuzes cekat zazraky. Kazdy material ma nejake mezni mechanicke moznosti, takze nemuzes cekat, ze kdyz bude prset, tak budes suchej. Ano. Od destove vody ju, ale od potu ne. Ty materialy to proste ani v dnesni dobe nepretransformuji ven. Je to proste takove na prd:-) Ja paclite vozim jen jako ochranu proti desti. Jakmile prestane prset, sundavam.

    Existuje spousty podobnych materialu....

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Větrovka

           

      Děkuji všem za názory. Dnes jsem se byl podívat v prodejně mujsport a asi už vím, jak to nakonec provedu. Koupím 1x lehnou tenkou výborně složitelnou žlutou větrovku a velmi podobně vypadající bundičku proti děšti. Obě cca za 1k a díky své ultra skladnosti se je budu moct vzít do kapsičky u kola i obě :)

      Jedna z nich je tato:
      http://www.mujsport.cz/e-shop/cyklistika...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2010
      Autor: Betonar
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Větrovka

           

      přesně, čím vyšší odolnost proti vodě, tím nižší propustnost pro výpary zevnitř, v klasické goretexové bundě se cítím /skoro/ jako v igelitu, nejčastěji jezdím v jednoduché větrovce z Pertexu - proti dešti sice nechrání, ale i když promokne, tak odolává větru a člověk při pohybu neprochladne

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2010
      Autor: vladaza
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Větrovka

             

        Pertexka je na kolo asi lepsi. Sice neni vode tolik odolna...ale kdyz ma clovek vecer byt v suchu, tak ho to az zas tolik nestve.

        Paclite mam z turistiky a VHT, kde treba nekolik dni potrebuji byt v suchu (trek). A nejak se mi uz nechce kupovat dalsi bunda na kolo:-))) To radeji zmoknu...v nasich koncinach cloveku umrznuti stejne nehrozi:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Větrovka

               

          A hlavně, když pertex promokne, za chvilku uschne. V loni sem kupoval vylepšenou verzi pertexu, má jako by zevnitř plátýnko, takže je příjemnější na nošení. Když promokne tak se nelepí na kůži a zdá se že vydrží i více vody, takové to celodenní mrholení a mlhu nepustí. Tedy dokud je nový, po vyprání se to zhoršuje, to ale stačí nalít do pračky impregnaci.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2010
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Větrovka

                 

            nový pertex má zátěr reflonem, ten po vyprání /i velmi šetrném/ mizí, impregnaci jsem zkoušel přípravkem Nikwax, ale vodoodpudivost se prakticky nezlepšila

            [ Zpět ]
            Datum: 14.05.2010
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Větrovka

                   

              Taky sem použil Nikwax a drží, ale asi do dalšího vyprání. Ale je to větrovka, takže skladnost, lehkost a hlavně větru odolnost, to je oč tu běží, na déšť pláštěnku nebo nějakou membránovku.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.05.2010
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Větrovka

                 

            Pertex jsme prubli na Křivoklátě a promokl dokonale, ale byly to jediný kusy oblečení, který mi zase uschly...

            [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Větrovka

         

    http://eshop.kola-radotin.cz/cyklisticka...

    Tuhle mám asi rok a dá se zmuchlat do opravdu malé kuličky.
    Dost jsem váhal když jsem to kupoval páč se mi to zdálo drahý ale... letos si nemůžu vynachválit a to jsem opravdu cyklista potivec zápařný.....

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Větrovka

           

      Ta zadní kapsa by mě tlačila od lehátka. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024