reklama

Sedlo, co bolí

Pro pritelkyni je posez pri jizde na kole bolestivy, dokonce i pri kratkych vyletech. Male zlepseni bylo trvdsi sedlo misto mekkeho. Trochu pomohly i cyklokratasy. Presto je pro ni delsi vyjizdka bolestiva. Bylo by resenim extreme tvrde sedlo (plastove, jako bylo na BMX 20) nebo naopak gelove?
Diky vsem za radu.

[ Zpět ]
Datum: 24.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (banter ([email protected]))
  • Re: sedlo, co boli

         

    Zkus zapátrat v dřívějších diskuzích. Tam už se to řešilo.
    Jinak si myslím, že by pomohlo gelové sedlo, třeba od Authora.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sedlo, co boli

         

    Zkus hledat inspiraci tady: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=610

    Záleží na tom, kde ji to bolí. Zda ty sedací kosti nebo "perineální oblast". Já jsem nad perineální oblastí nakonec zvítězil sedlem Alias (www.specialized.com či .cz). Jste-li z Prahy, tak v Řeznický (autorizovaný prodejce Specialized) by jí změřili rozteč sedacích kostí a doporučili šířku sedla. (Jen by si sedla na kus gumy, neboj. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sedlo, co boli

           

      Je to perinealni oblast. Primo z Prahy nejsme, ale nebude problem se tam zastavit.
      Diky za radu

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (banter ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sedlo, co boli

             

        Takhle nějak to vypadá: http://www.specialized.com/bc/SBCTechPopup.jsp...
        Tohle taky píšou: http://www.specialized.com/bc/SBCTechPopup.jsp...
        V češtině jsou dost stručný: http://www.specialized.cz/cdreams/technologie...
        A různý sedla: http://www.specialized.com/bc/SBCEqSection.jsp...

        Mě teda nakonec vyhovuje sedlo, který při pohledu zezadu je rovný a uprostřed rozříznutý. Když je sedlo moc úzký nebo při pohledu zezadu vyboulený, tak mám pocit, že sedim akorát na tom prostředku. Ale možná je to (jak píšou) tím, že se při takovym sezení ucpou cévy. Mam celkem měkký sedlo, ale určitě ne takový, do kterýho bych se zabořil.

        Kdo tyhle problémy nemá, tak tomu těžko věří. Jak jsem se v časopise dočetl, tak závodníci jsou na tom ještě hůř. Kosti maj stejně různý, jako ostatní lidi, ale sedlo si vybrat nemůžou. Musej jezdit na tom, co jim dá sponzor. Takže špičkového profesionála možná nedělají svaly a náročnej trénink, ale základním předpokladem je profesionální zadek. Musí odpovídat sedlům, která jsou zrovna v módě. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sedlo, co boli

         

    Ahoj, měla jsem taky gelové sedlo, ale vyměnila jsem za staré kožené,jezdím v pemrskách/cyklist.kalhotech/ a jsem v pohodě, jen, když jedu více jak 60 km, tak na zpáteční cestě jsem trochu citlivá.. Možná to záleží i na tom, jak je kdo těžkej, nevím..

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (eva)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sedlo, co boli

           

      Staré kožené jsem zahodil protože ztratilo fazónu. Do té doby bylo OK, protože jsem si ho časem vytvaroval podle své p... pánve. Na gelovém vydržím tak 45 minut a konec, musím se na chvíli zvednout.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sedlo, co boli

         

    Sedlo je velice individuální záležitost, někomu vyhovuje hodně měkké, jinému naopak téměř tvrdý skelet. Asi budete muset ještě trochu experimentovat, což bohužel leze do peněz. Ten typ, co dává Joe, se mi vysloveně líbí, vůbec jsem netušil, že sedlo se dá vybírat i tak, že ti někdo změří rozteč kostí. To už je hodně profi přístup.
    Jen jednu poznámku, Joe - nepoužívej, prosím, označení "perineální oblast", ale hezky celé "citlivá perineální oblast"...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sedlo, co boli

           

      Moje dcera tomu říká píča. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sedlo, co boli

             

        Hmmm... to si nejsem jistý, jestli tomu říká správně. Asi u poloviny lidí tam nic podobného nenajdeš :o) Jinak to sedlo, které zmiňuješ, se mi na pohled hodně líbí, uvažuji o novém, zařazuji ho mezi vážné kandidáty.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: sedlo, co boli

               

          Myslel jsem, že je to nějakej zvláštní termín z cyklistické hantýrky. Ale z ješitnosti jsem se dál nevyptával, abych nevypadal jako zaostalej trouba. Možná je to část sedla - říkala, že sedí zrovna na tom a že s tim má problémy. Pak by to teda chtělo shánět sedlo bez píčy, jestli se něco takovýho vyrábí. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: sedlo, co boli

               

          .. jaký máš vlastně další kandidáty?

          [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sedlo, co boli

         

    Já jsem si nechala vyměnit sedlo za Velo Plush (mají ho i na bikestore.cz)a vše v pohodě i při delší trase jako v mechu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sedlo, co boli

           

      tiez mam Velo Plush a je to asi najlepsie z lacnejsich sediel (drahsie som neskusal, na dlhe trasy mam lehociped).

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sedlo, co boli

         

    Specializet BG sport women

    [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kolo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024