reklama

RockShox Tora SL

mám tuhle vidlici a nějak jí nemůžu naladit..
mám 70kg, asi to vidím na měkčí pružinu, jaké máte zkušenosti?
nebo postup jak jí nastavit.
btw.. s výměnou pružiny musím do servisu?

díky za info

[ Zpět ]
Datum: 20.04.2010
Autor: h130
  • Re: RockShox Tora SL

         

    Netusim jaka pruzina je tam z vyroby a jestli je i na tvych 70 kg skutecne tak tvrda. Jestli ano, mel bys ji zvladnout vymenit sam, zalezi na tve sikovnosti. Pozor na to, jestli mas vidlici jeste v zaruce- kdyby po neodborne montazi pri ev. zarucni oprave servisman poznal ze jsi vidlici rozebiral sam, nemusel by ti reklamaci uznat.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RockShox Tora SL

         

    Ta pružina stojí asi 800 Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2010
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RockShox Tora SL

         

    a jaký je nejlepší postup jak vidlici nastavit?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2010
    Autor: h130
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: RockShox Tora SL

           

      Servis vidlice najdeš zde:
      http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci...

      Servis přímo pro Toru v angl. zde:
      http://www.sram.com/_media/techdocs/95-4310-745...

      Vyžaduje to spec. nářadí a spec olej, takže to spíš nech na cykloservisu.
      Tato vidlice se standardně osazuje pružinou s červeným označením, což odpovídá váze jezdce 63 - 70 kg, kam se vejdeš, měkčí se nevyrábí.

      Nastavení vidlice je vždy zdlouhavá laborace s desítkou kontrolních vyjížděk a s postupným dolaďováním. Postup je popsán v přiloženém návodu. Základ tvoří nastavení SAGu, což je ponor vnitřní nohy při normálním posedu jezdce v klidu. Měl by činit kolem 20% ze zdvihu vidice, a nastavuje se změnou předpružení pružiny otáčením knoflíku v korunce vidlice.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2010
      Autor: henry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

618 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024