reklama

Hybridní nášlapy

Zdravím,mám v plánu koupit treka na sezónu a chtěl bych ho osadit nějakým druhem nášlapů.Zatím jsem jezdil na klasických pedálech. Chtěl bych se proto zeptat, jestli nemáte zkušenost s kombinovanými pedály(jedna strana pro klasické botky a druhá nášlapová)? Popřípadě jestli je lepší koupit už rovnou oboustraně nášlapy? Kolo bych chtěl využívat i na cykloturistiku. Děkuji Honza

[ Zpět ]
Datum: 16.04.2010
  • Re: Hybridní nášlapy

         

    Většina ti tu asi doporučí oboustranné, ale já jednostranné používám k naprosté spokojenosti. Samy se váhou mechanismu natáčejí do stále stejné polohy, takže zacvakávám už dávno zcela automaticky (jestli to trvá o nějakou setinu vteřiny déle, než u oboustranných, při turistice neřešim). Umožňují mi používat i jiné boty (třeba pohory v zimě), nebo při delší jízdě jet chvíli "navolno".

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2010
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hybridní nášlapy

           

      Naprostý souhlas.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2010
      Autor: henry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hybridní nášlapy

         

    mě se osvědčil oboustraný nášlap do kterého mám z jedné strany našlápnutou redukci takže se to z té strany tváří jako "normální pedál"

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hybridní nášlapy

           

      Taky to tak vozím, resp. vozil (před týdnem se mi levá redukce někde ztratila). Ale je to tak na dojetí pro rohlíky, nebo když jedu se synem v sedačce na hřistě. A bacha, jak jsou mokré, tak ten plast hodně klouže.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hybridní nášlapy

             

        tak jsem na to koukl, jsou to originál shimano jsou hodně vroubkovaný takž to zas tak neklouže.
        Přesně když mám nejmladšího v sedačce a kole mse rojí rodina tak se našlápnout bojím, ale na ježdění s manželkou to je ok

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hybridní nášlapy

         

    Plastovou redukci jsem rozslapl. Pedaly s naslapem z jedne a plackou ze druhe strany jsem nadsene koupil na lehokolo. Nejdriv vypadaly zatky, takze je videt lozisko a ted jsem zjistil, ze jsem je i prodrel pri vycvakavani. V hliniku pedalu je vyskrabana hluboka ryha.
    No, uz tam mam oboustranne naslapy.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hybridní nášlapy

           

      vlastně ani nevím z čeho to je, doma na tro kouknu, ale drží mě to tam už minimálně 3 roky. Měl jsem dojem že je to černá guma

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hybridní nášlapy

           

      Nesmíš kupovat levný šmejdy. Ty moje (z nejmenovaného potravinářského supermarketu) začínají, navzdory předpovědím znalců, svou pátou sezónu :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2010
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hybridní nášlapy

         

    Já si koupil nejlevější oboustranný kousek od shimana. Jsem snimi maximálně sokojen. Jako bonus mi v krámu přidali takovou plastpovou vložku, co supluje obyč pedál. Kdyby mi to prý nesedělo, tak bych mohl používat tu plastovou podložku. No, má to do sebe jen to, že si sjedu do krámu v nazouvákách, ale jinak je nepoužívám.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2010
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hybridní nášlapy

           

      Jo, to jsou presne ty redukce. ;-(

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hybridní nášlapy

             

        No, tak já je mám už 4 roky a bez úhony. Že by se chtěli nechat rozšlápnout, nebo ztratit nevypadají... Zřejmě slušný oddíl... :D

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2010
        Autor: Tano
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hybridní nášlapy

         

    moje zkušenost zní: Jednou s nášlapama a už nikdy bez nich....

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hybridní nášlapy

           

      Přesně, v sobotu jsem se ty svoje, koupený už někdy v lednu, konečně odhodlal namontovat. Za víkend jsem stačil najet asi 90 kiláků, pád jen jeden, ale ten by asi byl i bez nášlapů :-) Mám taky kombinovaný, ale při použití beznášlapový strany mně ze šlapek pořád nějak padaj nohy :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2010
      Autor: RadekB
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hybridní nášlapy

         

    Jezdil jsem na cykloturistiku klipsny, protože přeci jen jsem jel trochu sportovněji a občas do prudkého kopce bylo dobré si druhým pedálem potáhnout. Měl jsem je neutažené, abych nemusel povolovat řemínky při "vycvaknutí" a byl jsem spokojen. Jediný problém byl při rozjíždění do prudkého kopce (třeba i s vozíkem), kde jsem někdy nenasunul a opakoval pokus znova.
    Teď mám nově nášlapy SPD. K vlastnímu údivu jsem si na nich rychle zvykl a jsou v pohodě. Problém startu do opravdu prudkého kopce, kdy nezacvaknu, je ještě pořád, ale prostě jedu nezacvaknutej a při další otočce pedálu už se zacvaknu. Takže můj pocit je lepší než klipsny, spokojenost.
    S těma variabilníma zkušenost nemám, ale pokud se samy svojí vahou natáčejí do správné polohy, je to OK. Pokud bys je musel otáčet při rozjezdu do kopce nohou, viděl bych to jako problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hybridní nášlapy

           

      Nevím, ale myslím že se natáčejí přesně naopak proti tomu jak je potřeba, tedy nášlapama k zemi. Usuzuju tak kvůli těžší straně se zámkem a gravitaci. :-) Ale třeba je to vyvážené jinak, fakt nevím.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hybridní nášlapy

             

        Ty, na ktere jsem dal odkaz se natacely naslapem vzad a nahoru cca pod uhlem 45 stupnu. Pak se natacet prestaly, kdyz se do odkrytych lozisek dostal sajrajt.
        Kupoval jsem si je na leho, protoze jsem se do zacatku bal v tezsich mistech byt naslapnuty. No, prvni den jsem zjistil, ze to je blbost a tu placatou stranu uz jsem skoro nepouzival.
        Kdyz beru jako duvod koupe podobneho hybridu variantu jizdy v netretrove obuvi, volil bych radeji neco na zpusob tohoto http://www.kupkolo.cz/produkty/Pedaly_105... . Ale sam zkusenost nemam.
        A urcite bych nesel do Shimanovych pedalu, u nichz typove cislo zacina 4 a mene.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hybridní nášlapy

               

          Tyhle pedaly jsou v podstate Sh. SPD M525 s ohradkou. Ten kufr precniva i pres ni, ale je fakt, ze prece jenom poskytuje vetsi stycnou plochu pro botu. Kazdopadne to je spis reseni pro enduro a spol., kde se tim snizuje riziko sesmeknuti nohy z pedalu pri castem nacvakavani v extremnich situacich.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hybridní nášlapy

               

          Přesně tyhle mám na tříkolce a velká spokojenost. Jak píše Vašek, zámky přes ty platformy trochu přečuhují, ale je to jenom trochu a na dojetí do obchodu v plážovkách to stačí. No a přes zimu v trekovkách s tvrdou podrážkou to už vůbec nevadí. Ale stejně na zimu uvažuju o zimních tretrách, ta pohoda že člověku neklouže na pedálu noha je k nezaplacení. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2010
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hybridní nášlapy

             

        Pokud v sobe maji nasazeny ten plastovy adapter, mely by se k zemi natocit prave touhle stranou a ne zamkem pro SPD.
        Kazdopadne vyse zminene klipsny uz dneska nechapu a uz jsem to tu i parkrat psal- aby mely vubec nejaky vyznam pri slapani, musi se vozit skutecne utazene a potom se z nich spatne vystupuje. A nastupuje tedy taky. Nehlede na praktickou nemoznost nalezeni spravne polohy na pedalu (bez pouziti kufru na podrazce jako jsme to mivali driv, kdy jeste naslapy nebyly), odkrveni nohy diky reminku atd., dneska bych o nich neuvazoval vubec, jejich doba je davno pryc.
        Od tech "hybridnich" pedalu by me prave odrazoval jejich dvoji system, tedy ze musim hledat spravnou stranu pedalu behem jizdy. Neni nad to proste nacvaknout kdyz chci (a tuplem to plati v nejakem krizovem pripade, kdy je to proste nutnost!). Tech par metru, kdy si potrebuju zajet treba do obchodu pro pecivo se da slapat i v normalnich teniskach na beznych SPDckach ci jinem systemu.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2010
        Autor: vasek
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hybridní nášlapy

               

          Jasně, měl sem na mysli ty hybridy, ne z tou nacvakávací platformou.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2010
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

342 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024