reklama

Jaké koupit

Ahoj, nevím jaké z těhto kol si mám koupit.
Můžete mi poradit který kolo má lepší brzdy??
Díky moc

http://www.bikeparkmost.cz/vyprodej-kol-sleva...

http://www.bikeparkmost.cz/horska-kola-2010...

[ Zpět ]
Datum: 26.03.2010
Autor: pololilo
  • Re: JAKÉ KOUPIT

         

    Ten letošní model má mechanické kotoučovky = nebrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: JAKÉ KOUPIT

           

      Díky za radu, v tomhle se nevyznám.
      V čem jsou mechanické mrzdy vlastně horší než hydraulické.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2010
      Autor: pololilo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: JAKÉ KOUPIT

             

        Zkus vyhledavani, ale ve zkratce maji mechanicke kotouce zpravidla ucinnost i nectnosti normalnich vecek, zato vic vazi a hur se serizuji.
        I ty levnejsi dnesni hydrauliky nestoji az o tolik vic a jejich brzdna sila a predevsim jeji davkovani je na uplne jine urovni.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2010
        Autor: vasek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: JAKÉ KOUPIT

               

          Seznam.cz najde jenom tohle forum, ostatní jsou samé obchody, ale ani tady toho moc neni.
          Nějaký základní přehled brzd chybí:(

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2010
          Autor: pololilo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: JAKÉ KOUPIT

                 

            Myslel jsem samozrejme vyhledavani na tomto diskuznim foru, najdes jej na strance se seznamem diskuznich temat. Napr. http://www.google.com/custom?hl=cs&client... atd. atd.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2010
            Autor: vasek
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: JAKÉ KOUPIT

                   

              Takže volba je jasná - hydraulické kotoučovky
              Podle mě nejlepší kola do 13 tis.

              http://www.bikeparkmost.cz/horska-kola-2010...

              http://www.mojekolo.cz/3813-gt-avalanche-2.0-disc

              [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2010
              Autor: pololilo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: JAKÉ KOUPIT

                     

                Nejlepší? Spíš bych řekl Gaint vyloženě špatná koupě a to GT průměrná.
                Ten Giant má sice nějaké hydry, které jsem nikdy v reálu neviděl a bůhví co to je zač. Každopádně, i když budou slušnou, tak komplet zbytek kola je naprosto tragický včetně vidlice.

                To GT už je lepší, zvlášť když nestojí ani těch 13tis., je na něm nejvevnější použitelná vidlice (ovšem jen v případě, že máš kolem 70kg, jinak bude problém s pružinou) a ty Tektro i když jsou z nejlevnější hyder, tak nějak fungují.

                Já bych se tedy v téhle cenové relaci rozhodně na hydry neupínal, když je to na úkor všeho ostatního.

                [ Zpět ]
                Datum: 27.03.2010
                Autor: Mlok
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: JAKÉ KOUPIT

                       

                  Třeba tohle je úplně někde jinde:
                  http://www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21...
                  Sice má v-čka (ale dobrá), zato zbytek osazení je o dvě třídy lepší než ta kola s hydrami.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.03.2010
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: JAKÉ KOUPIT

                         

                    Nebo třeba tohle
                    http://www.bradsky.cz/amulet-fanatic-2010-p...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.03.2010
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: JAKÉ KOUPIT

                           

                      Nakonec tedy véčka? Víš já s tím budu jezdit hodně po horách, a chci aby mě to něco vydrželo.
                      Hlavně ta ovladatelnost a pevnost.
                      Akorát musím vybírat kola z našeho obchodu, mám tam zákaznickou kartu.

                      http://www.bikeparkmost.cz/horska-kola-mtb...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 27.03.2010
                      Autor: pololilo
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: JAKÉ KOUPIT

                             

                        Jsem odpůrce kotoučovek, ale to jenom proto že už do terénu nejezdím. Ale pokud budeš jezdit po horách, každopádně vezmi kotouče. Nestálost počasí a tím mokro a bláto s pískem dokáží při dlouhém sjezdu divy, bruska špalků hadra. Je hodně nepříjemné když ti přestanou fungovat véčkové brzdy a řítíš se šedesátkou z kopce a jen tušíš že ta zatáčka před tebou může být poslední v životě, vlastní zkušenost. To byla poslední kapka a do terénu mě za mokra nikdo nedostane, když tak jedině z pořádnýma kotoučovkama. Pamatuj, brzdy jsou to nejdůležitější na kole. Kup levnější kolo a nech si tam namontovat pořádné kotoučovky a připlať si, život máš jen jeden.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 27.03.2010
                        Autor: Juras
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: JAKÉ KOUPIT

                               

                          Máš na tříkolce přední kotoučovky hydraulické?

                          [ Zpět ]
                          Datum: 28.03.2010
                          Autor: rostac
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: JAKÉ KOUPIT

                                 

                            Ne, mám tam bubnovky Sturmey Archer. Občas vjedu i do lesa a měl bych strach že ty kotouče na těch malých 20" kolech zlikviduju.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 29.03.2010
                            Autor: Juras
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: JAKÉ KOUPIT

                             

                        A proč musíš vybírat kola z vašeho obchodu, když tam nic zajímavého nemaj?

                        Já jsem velký zastánce hydraulik, jezdím je už 5 let a k v-čkům bych se vracet opravdu nechtěl.
                        V-čka s dobrými špalky ale samozřejmě také budou brzdit celkem slušně a jezdit se na nich dá, odjezdil jsem na v-čkách 10 let včetně spousty akcí v horách.

                        Kdybys pořizoval kolo v jiné cenové relaci, tak jsou hydry jasná volba, ale to by bylo až tak u kol kolem 25tis., občas se povede dobré kolo s hydrami už od 20tis.

                        Na kola pod 15tis. jsou ale jedna osazovány nejhorší hydry na trhu (i když třeba ty Tektro i když jsou to jedny z nejhorších hyder na trhu, tak i přesto vcelku chodí) a hlavně je pak kolo ošizené o to více ve všem ostatním.

                        A k čemu levné (i když fungující) hydry a zbytek kola zcela mizerný?
                        Kolo musí být především za dané prachy vyvážené, protože se vždy projeví ta nejhorší součástka a jedna lepší součástka je k ničemu.

                        Ovladatelnost kola je daná geometrií a tu musíš řešit vždy vůči tvojím proporcím.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 27.03.2010
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: JAKÉ KOUPIT

                       

                  Jestli to pomůže vážim kolem 75 kilo

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.03.2010
                  Autor: pololilo
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: JAKÉ KOUPIT

                         

                    To určitě pomůže, na tuhle váhu bude XCR vidlice ok, takže bych volil kola právě s touhle vidlicí.
                    Lepší vidlici nemáš šanci v téhle cenové relaci pořídit a jiné osazované jsou mnohem horší.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.03.2010
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké koupit

         

    Zvaž si především, kde opravdu a za jakých podmínek budeš jezdit. Pokud lítáš po kopcích jako janek, rajtuješ přes balvany a vrháš se do prudkých sjezdů za každýho počasí - potom ti kolo v týhle cenový relaci nemůže stačit. Rozhadruješ ho, ať má brzdy takový, nebo makový. Za cenu Dacie Hummera nekoupíš...
    Předpokládám spíš, že jde víc o poklidnější (rozumnější :-)) výlety po horách - pro takové jízdy ti véčka budou stačit. Mají své nevýhody - jak už kolegové psali, zahnojení ráfku a špalků. Ale při normální jízdě bez problémů brzdí a při troše péče to probržení ráfku taky chvíli trvá.
    Při vší úctě ke kolegům, odpovídali ti tady především bikeři s výkony a tím pádem i nároky na techniku na výrazně vyšší úrovni, než má běžný "cykloturista" a i svižnější výletník.
    Takže si to přeber - jestli jsi divočák, potom pitvej výhody hyder nad véčkama, ale finančně přitlač. Pokud nejsi, sháněj se po kole s vyrovnanější úrovní v rámci cenového limitu (hledej zlevněné "loňské modely").
    Z mojí zkušenosti - na treku mám véčka s typem špalků, které mi vyhovují. Rajtoval jsem s tím i v Alpách a v hustém dešti sjížděl Glockner. 100% spolehlivost. Teď v zimě teda fest trpěly, písek, prach, sněhová břečka - bral bych kotouče hned. Ale s nima (průměrnýma) by to kolo už nebylo za 13t, ale za 2x13t a ještě něco navíc...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké koupit

           

      ba, levný kolo - levný kotoučovky plus levná odpružená vidle, to nemůže dát dohromady nic pořádného

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2010
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024