reklama

Vrzave zvuky...

Ahojky, potreboval bych radu.
V podstate jedina vec, ktera me u Ibexu trapi je, ze pri jizde vrze sedadlo. Nevim, zda se to pres zimu zhorsilo nebo jsem spis zapomnel, ze tolik vrzalo i na podzim, mozna taky jsem se na zacatku soustredil hlavne na rovnovahu a az postupne jsem si zacal vsimat zvuku, kazdopadne to kazi dojem z jizdy.
Zkousel jsem rychoupinaky dotahnout na maximum, ale zadna vetsi zmena nenastala. Neprisel jsem na to, co presne tam vrze, dela to jen nekdy, vetsinou tim vic vrze, cim vetsi silou slapu.
Neni to tak zle, ze by to branilo v jizde, spis ja jsem na rusive zvuky dost citlivy, ale kdyby byl nejaky jednoduchy zpusob, jak vrzani odstranit, bylo by to bezva.

[ Zpět ]
Datum: 18.03.2010
Autor: Jrr
  • Re: Vrzave zvuky...

         

    co takhle to trochu prostříkat silikonovým olejem ze spreje ?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzave zvuky...

           

      Trocha volejíčka udělala zámečníčka :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • dotáhnout šrouby

         

    dotáhnout šrouby, kterými je přidělána laminátová část na úchyty.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2010
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzave zvuky...

         

    Muj HC vrzal taky. Olejoval jsem, utahoval, ... Pak to meli v rukou AZUBaci... A mily HC vrze dal (byt o trosku mene). Pry snad ten spodni uchyt sedla drhne o hlavni ramovou trubku. Jenze to taky dtzi balanc sedla. Uz to skoro nevnimam.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzave zvuky...

           

      Stejný problém na stejném kole.Zkoušeli se soudruzi z Azubu podívat na zoubek i okům tlumiča?Já dosud podezíral právě tahle místa....
      Pokud to bude z míst mechanických spojů a nepomůže mazání,šupnu pyžový podložky kam to pude.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2010
      Autor: jonys
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzave zvuky...

             

        Jasne jsem identifikoval horni uchyt sedla x sedlo. Odkud jde ten zbytek nevim. Utahnout to vic uz nejde. Uz takhle mam mezi temi 4 srouby bouli. A pod hlavicky sroubu podlozku nedam, na to jsem mekkej. ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzave zvuky...

             

        Ukaz kolo, at se podivam, jak jsi to vybavil.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vrzave zvuky...

               

          1.Eště nemá ty nejvíc nejlepší zapletený kola,který mu chystám
          2.Neumím sem vkládat fotky

          [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2010
          Autor: jonys
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vrzave zvuky...

                 

            sem vkládat fotky nejdou. Ale jdou na rajče nebo na picassa atd. atd.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2010
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vrzave zvuky...

                 

            A taky na pokryti.wz.cz - jedna. ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzave zvuky...

         

    Zkus začít šroubama co drží hliníky k laminátu. Když to nic neudělá, tak vyčisti a slabě mázni dosedací plochy všude kolem rychloupínáků - matice na držáky, držáky na rám. Pokud to furt nepomůže, může to ještě drhnout vnitřníma stranama spodního držáku o strany rámové trubky. V tom případě tam tu rámovou trubku přelep izolačkou a slabě mázni. Pokud nezabere nic z tohohle, tak jsem v koncích.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2010
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzave zvuky...

         

    Dotahovat srouby, ktere drzi laminat na drzacich jsem uz zkousel a nemelo to vliv.
    Dneska jsem namazal plochy pod rychloupinaky a plochu z druhe strany obycejnym olejem a zda se ze je klid. Parada... :)
    Divim se, ze jsem to nezkusil driv, tak diky vsem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2010
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzave zvuky...

           

      Trocha volejíčka udělala zámečníčka :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzave zvuky...

         

    když nepomůže nic z toho, co radili ostatní (u mě to byl šroub mezo sedačkou a držákem) tak mám pro tebe jednu vždy fungující radu.

    Mp3 přehrávač a sluchátka... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzave zvuky...

         

    Já jsem s vrzajícím sedlem bojovala na "zábradlí" - mám sedlo s paralelogramem. Nakonec jsem se ale musela smířit s tím, že to sedlo prostě vrže.
    Pokud se ti o sebe "třou" různé materiály, tak se prostě vrzání nezbavíš...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vrzave zvuky...

         

    Často to bývá právě tlumič. Doporučuji oddělat sedlo a vyzkoušet. Pořádně! Pokud to bude dělat stejně, je to jasné - tlumič. Vyndat, vyčistit co se dá, naolejovat dosedacé plochy s rámem. vrátit. Ticho. Posledně jsem to dělal na albánsko-černohorských hranicích :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2010
    Autor: honzagalla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzave zvuky...

           

      Přesně!Sundal jsem lehátko,zapéroval-měl ho tam!Povolil jsem šroub spodního oka tlumiča,zapéroval-a byl klid.Rozborka-očista-mazání(ve výrobě toto místo někdo evidentně vynechal)-sborka-zapérování....a byl klid.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2010
      Autor: jonys
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzave zvuky...

             

        Záleží jak a kde jezdíš, ale já v zimně musím na Apusu obnovit prakticky všechna maziva minimálně jednou za 1000km, některá místa i častěji. A zrovna zadní tlumič je sprejovaný vodou od zadníko kola docela kvalitně. Dřív nebo později ti mazivo zdrhne odkudkoliv a pak to může začít vrzat. Neopren na tlumič tomu pomáhá docela hodně.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2010
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

393 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024