reklama

Odolný řetěz na motorovou nástavbu

Potřebuji pořádný jedno rychlostní řetěz na motorovou nástavbu. Jelikož budu mít na motoru jen 6-ti zubý pastorek, bude asi lepší použít půl článkový řetěz, něco jako toto http://kolokolo.cz/_/raptor/raptor-offset-retez... Vypadá docela dobře a má dvě varianty, bral bych samozřejmě tu širší. Myslím že bych ho mohl klidně použít i ke klasickému pohonu (rohloff). Máte někdo z půl článkovým řetězem zkušenost? Myslím hlučnost, pevnost a výdrž.

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2010
Autor: Juras
  • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

         

    dík za odkaz, toto sháním už jakou dobu. Zkušenosti s tím samozřejmě žádné nemám, ale ze strojřského pohledu by se na hluku nemělo nic měnit, navíc si myslím, že ta teflonová vrstva je i když nepatrná, tak přesto i zvuková izolace.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2010
    Autor: rostac
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

           

      Není zač, už sem se rozhodl, půjdu do něj. Nejlepší zkušenost je vlastní zkušenost. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

         

    Mám, bohužel špatnou. Je poměrně drahý a nevydržel ani to co nejlevnější řetězy na 8/9 speed. Když tak se mohu doma podívat na typ, ale myslím, že to bylo něco od KHS. Jestli ho nepotřebuješ celý, tak ho ještě kus doma mám. Doufám teda. Většinou takové věci ale nevyhazuji.

    Nejsem si jistý, zda na 6 zubů pastorek vůbec lze použít normální řetěz.

    Nevím, co tě k tomu malému pastorku vede, můj laický selský rozum mí říká, že to bude mít malou životnost, možná i menší účinnost než nějaká normální kombinace a hlavně to bude hlučné. Ale třeba se pletu.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2010
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

           

      No a právě ty půl článkové řetězy doporučují na malé pastorky, tam by měl být právě výhodnější, je to docela logické. Mám 20" hnané zadní kolo, proto nepotřebuji k Hondě GX35 převodovku, stačí 6-ti zubý pastorek a 78-mi zubá rozeta. Takže účinnost se naopak vynecháním převodovky zvýší, optimální otáčky motoru budu držet řazením Rohloffem na kterém budou dvě volnoběžky, jedna k šlapacímu středu a druhá s tou rozetou k motoru.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

             

        Teď to nějak nechápu. Píšeš, že budeš mít náhon na rozetu, kde ta rozeta bude umístněná a kam upevníš motor. Měl jsem zato, že budeš motorem pohánět ozubené kolo na klikách.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2010
        Autor: rostac
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

               

          Mám lehotříkolku Greenspeed Gto, motor bude za sedačkou a rozeta na zadním kole. Rozeta bude navařená na volnoběžce která bude našroubovaná na 14-ti rychlostním náboji Rohloff. Hned vedle volnoběžky s rozetou bude 18-ti zubá volnoběžka s řetězem k pedálům. Tím se dosáhne nezávislosti pedálů na motoru a naopak.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2010
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

                 

            Tak to mám obdobně, jen mám ty volnoběžky na motoru. Takže náhon z vidlice mi jide na motor a pokračuje a dozadu.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2010
            Autor: rostac
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

                   

              Už si vzpomínám, ty máš toho scorpiona. :-) Viděl sem fotky, máš to parádní. Ty máš ale elektropohon, já budu dělat spalovák.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.02.2010
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

                     

                Uvažoval jsem o spalovacím taky, ale dozadu jsem ho neměl kam dát a dopředu, jak jsem to již viděl, jsem to dávat nechtěl. Stejně s mým zdravím víc jak 100km vzdálenost jezdit nebudu a na to mi ty baterie stačí.

                [ Zpět ]
                Datum: 26.02.2010
                Autor: rostac
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Odolný řetěz na motorovou nástavbu

                       

                  Jasně, já zas potřebuju dojezd aspoň 300 km denně na dálkovou cykloturistiku. I při použití těch nejlepších baterií bych byl na hmotnosti kolem 30 kg eletropohonu a ceně kolem 50 000 Kč což je nesmysl. Navíc bych to celou noc nabíjel, nic pro mě. Můj pohon při použití těch nej komponentů a motoru výjde na necelých 15 000 Kč a benzín je všude. Na benzínce načepuju 3litry benálu a pojedu na to 2 dny=600km s příšlapem.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.02.2010
                  Autor: Juras
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

380 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024