reklama

Krosová vidlice za pár peněz

Zdavím,
jsem cyklista amatér, ale rád bych se začal trochu hýbat. Mám starší krosové kolo Dominator Indy na kterém potřebuju vyměnit vidlici. Do výběru se mi dostaly dva kousky.
První je pružina/olej SR Suntour NCX DLO LO
a druhá vzduch/olej SR Suntour NCX-E LO
hlavové složení mám AHEAD 1 1/8, vážím 75kg a jezdím lesní a polní cesty a normální cesty tak 50:50.
Chtěl bych se tedy zeptat, kterou z těchto vidlic mi doporučíte případně jinou (do 2000,-) a jestli se 500,- rozdíl do vzduchu vyplatí.
Díky Jauda

[ Zpět ]
Datum: 22.02.2010
Autor: Jauda
  • Re: krosová vidlice za pár peněz

         

    Taky zdravím :-),
    já teď instaloval novou krosovou vidlici SR Suntour NEX 4610 MLO - pružina + zámek na korunce, zdvih 63 mm. Objednával jsem přes e-shop a tak nějak jsem nevěděl, do čeho jdu, navíc jsem teď v sobotu držel na jednom krámu v ruce RST Sofi (pružinovou) a v tu chvíli jsem docela zalitoval, že jsem nešel po ní, zdála se mi krásně citlivá.
    Nicméně došla sentůrka, takže jsme ji nasadili a já to prubnul - řekl bych perfektní, mám taky 75 kilo a prostě to funguje. Nastavil jsem si tuhost pružiny, zámek se mi zdá až zbytečný...
    Na základě týhle mý zkušenosti bych volil tu pružinu - nedám sice za ni hlavu na špalek, ono levnější vidlice od sentůra mi vždycky připadaj tak trochu "riskantní" - bude to chodit, nebude to chodit, ale takhle na první pohled se mi jeví ok. Nastavíš předpětí na svou váhu, asi by to mělo být dobrý.
    Pokud jde o sentůrku vzduchovou - mám přítele, který ji na krosíku má (nevím přesně typ), dokonce si ji nechal vyladit od Milana - no říká, že to "nějak" chodí, ale nějaké nadšení z toho cítit nebylo. Nevím, nemám vyzkoušeno.
    Pokud jde o ceny - tu pružinovou mi vyhazuje kupkolo za 1390,-, nejlevnější vzducovou nacházím za 2390,- ...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2010
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosová vidlice za pár peněz

           

      NCX-E bych měl mít pod 2k. Prý. NCX-D kolem 1400,-. Rodíl teda 600,- ale jde mi právě o to, že vzduchovou si prý můžu "jednoduše" upravit svým požadavkům - komfort nebo pevnost dle nálady. Jde mi hlavně o komfort. Prý však bude až za týden :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2010
      Autor: Jauda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: krosová vidlice za pár peněz

             

        Ano, vzduchovou si můžeš nafoukat podle sebe měkčí - tvrdší. Ro zhodně to je dobrá volba, předpokládám, že i v těhle levných vzduchových vidlicích od sentůra vývoj pokročil - já mám jejich vzduchovku z roku 2004 a nafoukání na ní prostě nefungovalo.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: krosová vidlice za pár peněz

               

          a je to čistý vzduch nebo pružina kombinovaná se vzduchem?

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2010
          Autor: Jauda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: krosová vidlice za pár peněz

                 

            No to teda nevím - na levý noze ventilek, na pravý zámek, zdvih 100 mm (pro MTB). Dokonce jsem si ji nechával na krámu vyhledat v katalogu, ale nenašli ji - prostě nějaká sentůrka udělaná pro konkrétní model meridy.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2010
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosová vidlice za pár peněz

         

    Dneska jsem byl na prodejně a celkem mě odrazoval od vzduchu když jsem mu řekl, že mi jde hlavně o citlivost - vyrovnání panelové cesty. Tak teď zas nevím. Můžete mi doporučit nějakou pružinovku s hydraulickým lockem na crosse? THX.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2010
    Autor: Jauda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosová vidlice za pár peněz

           

      Na to, že bude levná krosová vidlice bez úpravy citlivá rovnou zapomeň a je fuk jestli vzduch nebo pružina.
      To, že by byl dnes vzduch obecně na tom hůře s citlivostí dávno neplatí.

      Pokud chceš ne příliš drahou citlivou vidlici, tak jedině něco upraveného od Milana, např.
      http://www.tuning-test.cz/index.php?inputType...
      tu NRX 8100 LO.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosová vidlice za pár peněz

           

      Tebou zminena panelova cesta neni vubec az tak obycejna prekazka jak se mozna zda. U vidlic za tebou udavanou cenu a s tak malym zdvihem jako byva u krose/treku necekej zadne zazraky, at si koupis cokoliv. U pruzinovky v tehle kategorii asi bude prece jenom linernejsi chod a snadnejsi odtrh (nez u levne vzduchovky), ale pochybuju ze pujde poznat nejaky rozdil krome ceny. Navic za predpokladu, ze budes mit ve vidlici pruzinu vhodnou prave pro tvou vahu! U vzduchu si nafouknes komoru podle sve vahy (a pocitu z jizdy) libovolne a navic ji muzes menit (bezplatne a jenom foukanim :o) treba i podle bagaze, co bys ev. na kole vezl.
      Abys mel kvalitni vidlici kde bys kvalitativni rozdil poznal urcite, musel bys silne pritlacit na pilu a koupit nekterou z mnohem drazsich 29" MTB vidlic.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosová vidlice za pár peněz

             

        Tak, tak, zcela vyžehlit panelku je velmi obtížné a zcela 100% (samozřejmě teď už to posuzuju perfekcionisticky) to nedá ani to nejlepší co lze v odpružení pořídit, tedy nejcitlivější upravené vidlice s odtrhem 5kg.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2010
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krosová vidlice za pár peněz

               

          Tak dlouho sem nic nenapises a pak odesleme svoje prispevky nachlup zaraz :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krosová vidlice za pár peněz

                 

            :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2010
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krosová vidlice za pár peněz

               

          Takže SR NCX-E RL (zámek z řidítek) za 2100,- raději nebrat? :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2010
          Autor: Jauda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krosová vidlice za pár peněz

                 

            Pokud chceš opravdu slušně fungující vidlici, tak určitě ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2010
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Krosová vidlice za pár peněz

                   

              a jiný návrh ve stejné finanční relaci? Vážně si teď nemůžu dovolit dát víc peněz. Rodina, hypotéka a hlavně osobní bankéř (manželka).
              Už teď se mně ptá, proč chci vidli za 2100,- když jde koupit i za 1000,- GRRR.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2010
              Autor: Jauda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krosová vidlice za pár peněz

                     

                Tak to máš potom smůlu. Bude platit co psal vasek a ať vezmeš jakoukoliv, tak to bude bída s nouzí, která nemá nic společného s funční vidlicí.
                Pokud opravdu musíš investovat co nejméně, tak si kup nějakou nějlevnější pevnou co seženeš, aspoň ušetříš váhu a nemá se na ní co pokazit.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2010
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosová vidlice za pár peněz

         

    Lepších výsledků dostáhneš s pevnou vidlí a pořádnými balonovými plášti.

    Než cpát peníze do "staršího" kola, které potřebuje vyměnit vidlici, koupil bych něco nového. Třeba http://www.superior.cz/cz/archiv/kolekce-2009... se dá sehnat už za 11.000kč. Jde o to, že pokud je v hazlu už i vidle, je v hajzlu prakticky všechno a pokud chceš opravdu jezdit, stejně do toho za rok nasypeš 5-10.000kč a ještě se s tím budeš rozčilovat. Bych to poslal do kouta, až bude nouze, a koupil nové.

    A jestli do toho nechceš sypat peníze, kup si pevnou vidli, stojí do 500kč a k tomu pořádný pneu. Sloužit to bude líp.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2010
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosová vidlice za pár peněz

           

      já právě ještě nevím, jestli budu jezdit. Zatím mě to baví ale začal jsem trochu loni na podzim. Pokud u toho vydržím celé léto, tak si koupím něco lepšího. Teď mi bankéř říká že jsem se zase pro něco nadchnul a vrážím do toho prachy a má právdu - bohužel. :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Autor: Jauda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosová vidlice za pár peněz

             

        No já bych z těch levných vidlic stále hlasoval pro pružinovou, a na nějaký zámek se v případě pružiny i event. té vzduchovky vykašlal. Pokud vzpomínám, tak zámek u těch levných vidlic kdysi ani nedoporučoval Milan na tuning - testu, a ten přece jenom má s vidlicemi dost velké zkušenosti. Levná vzduchová vidlice podle mě prostě nefunguje (sentůr). Nebo holt zainvestuj a kup si třeba tu, co doporučuje Mlok od tuning - testu. Já bych bral pružinu v rozmezí cca 1000 - 1300,- Kč, a je jedno, jestli sentůra nebo tu RST Sofi. Drobné nerovnosti (a ty Tě nejvíce zajímají) to stejně moc nepobere.
        Pro úplnost Ti řeknu, že na jednom krosu mám starou dobrou manitou, pružiny to má v obou nohách, nahoře jsou kolečka pro nastavování předpětí, žádný zámek to nemá - a o téhle vidlici můžu říct, že to skutečně bere drobné nerovnosti, je skvělá. Mám ji z roku 2003, tehdy stála sólo přes 4000, ale ještě v roce 2008 jsem ji viděl někde na e - shopu za cca 1800,-.
        Jo, a pozdravuj bankéře - apropó, nešel by nějak vytunelovat, aby o tom nevěděl? :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

281 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024