reklama

Vidlice

Dobrý den, může mi někdo poradit, jak poznám jakou mám vidlici, myslím jestli vzduchovou, nebo pružinovou..?
Pak bych se chtěl ještě zeptat, na nějaké cyklostezky v Ralsku a okolí, nezná to tam někdo..?
děkuji

[ Zpět ]
Datum: 20.02.2010
Autor: jiřík
  • Re: Vidlice

         

    vidlici podle označení na ní pohledat na netu??????? nebo pak demontáž???buď vystřelí pružina nebo vzduchová patrona????

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2010
    Autor: highlander
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice

         

    neměla by mít vzduchová vidle pod víčkem ventilek ?-D

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice

         

    No podle me mas pruzinovku :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice

           

      Tak jsem zjistil, že je to pružinová přesně: Suntour SF-CR850. Může mi někdo říct, jak tu vidli ošetřovat, servisovat..? Zdá se mi, že už po 3 letech užívání je prostě ten chod takovej tužší, i když hejbu s nastavením jak chci, občas jsem to stříknul Silkalem,ale bez viditelnýho výsledku....

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2010
      Autor: jiřík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice

             

        Ta odpružená vidlice měla být dána po 50 hod provozu do servisu kvůli vyměně mazacího tuku. Taktéž po dalších 100 hod, a pak po každé sezóně.
        Z třecích ploch se vydrolují částečky kovu a plastu, které poškozují jejich povrch, a rozptylují se v mazivu, hlavně z počátku. Proto je nutné znehodnocený mazací tuk odstranit, vše vyčistit, a nahradit tukem novým, doporučeným výrobcem vidlice. Toto bys měl, ač pozdě, udělat. Nebo dát vidlici do servisu. Mazací tuk po létech degraduje sám o sobě, a neplní dobře svou funkci.
        Běžná údržba vidlice vyžaduje očištění kluzných nohou vidlice od prachu a nečistot po každé vyjížďce, a nanesení silikonového oleje na nohy před každou vyjížďkou. Teflonový olej, ač někdy doporučovaný výrobci vidlic, působí agresivně na plasty, kdežto silikon je naopak chrání.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2010
        Autor: henry
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice

         

    ad Ralsko.... jedna z lokalit, kde je mnoho kilometrů dobrých lesních cest bez provozu aut. Ani bych se nedržel jen značených cyklotras, pro orientaci bohatě stačí turistická mapa, projet se dá téměř všude.
    Určitě stojí za projížďku Židlovská obora severovýchodním směrem z Kuřivod, za ní celá oblast západně k Osečné, Hamru a Mimoni (třeba kolem Ploužnických rybníků). Pro zajímavost je fajn si zajet na letiště v Hradčanech, projet se směrem na západ kolem Hradčanských stěn, výjížďka se dá natáhnout přes Provodín k Zahrádkám a Holanům. Je to spíš rovina (semtam se i kopec najde). Možností mnoho, velmi příjemný kraj....

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2010
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024