reklama

Připravte svoje kolo na sezónu

Zasněžené stráně vybízejí nazout sjezdovky nebo běžky. Kdo by řekl, že právě teď je ta nejlepší doba pro každoroční servis kola?

Datum: 11.02.2010
Autor: Redakce
  • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

         

    "Zasněžené stráně vybízejí nazout sjezdovky nebo běžky. Kdo by řekl, že právě teď je ta nejlepší doba pro každoroční servis kola?"

    Já myslím, že každej;-) V obchodech a webshopech vrcholí slevy na spotřebák či upgrade, za dlouhých zimních večerů se dá leccos stihnout, a když si s něčím nevím rady, v servisech je prázdno, jsou vděčni za každou maličkost, a na všechno je dost času.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

         

    Pozdě! Už jsem to tam v úterý zavezl (teda jako bajka do servisu)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2010
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

           

      A neni lepsi to tam dat az po zimni sezone? Takhle se to zase zahumusi... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

             

        Problém byl trošku v tom, že to kolo už bylo TAK zahumusené, že odmítalo řadit, jezdit a pomalu i brzdit. A hlavně vydávalo různé pazvuky a to já fakt nerad;-). Prostě vánoční bahno...

        Těch pár stovek za to vylovení, odbahnění, vysušení, promazání a kontrolu "všeho" za to klidně dám...

        V sezoně jezdím do servisu skoro každé pondělí po víkendu ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2010
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

               

          To ja to radsi vycistim sam. Jednou jsem se skoro zabil, kdyz jsem po odjezdu ze servisu chtel zabrzdit a obe brzdova lanka proklouzla. ;-( Takovou sipku do hluboke orby jsem nikdy nedal. ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.02.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

         

    Tento článek soudě podle počtu reakcí tedy příliš svým obsahem nenadchl. Ono se není čemu divit...Svou délkou je přinejmenším překvapující a na podobné téma bych čekal i nějaké vyjádření fundovaného člověka k tomu, jak si udělat rychlou kontrolu či servis kola např. v domácích podmínkách či co se dá udělat doma a s čím je lepší jet do toho servisu, aby konečné náklady nezatížili třeba i přespříliš zbytečně kapsu. Takto to vypadá jako strohý reklamní leták nějakého cykloservisu: " Přijd´te k nám nyní a nebudete čekat a ještě dostanete slevu." = že by povánoční výprodej servisní práce ????".:-()

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2010
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

           

      ...a ještě co ta fotka??? Kdo z vás zde skladuje kolo na balkoně zapadané sněhem a pak mu z pocitu "provinění" ze špatného zacházení a zimního skladování bez ladu a skladu věnuje drahou servisní prohlídku spojenou s celkovým odstraněním rzi :-))))))))???

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2010
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

           

      No jo, PR jak vysity.
      Ale na druhou stranu mam tuhle prodejnu rad a vyuzil jsem i servis, kdyz jsem nemel nervy delat komplet vsechna rodinna kola pred dovolenou. Jsou levni a ochotni.
      A hlavne jsou ochotni resit nestandardy. Treba kdyz jsem shanel osy na rychloupinaky do kolobky (jednu tam dokonce zkratili na miste) a kratky predstavec do stareho kola, zimni tretry a plaste se hreby jsem tam nakoupil za supr ceny, ...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

           

      co se dá udělat doma s čím jet do servisu? To je myslím dost jednoduché ne? CO doma zvládneš a chceš udělat, to udělej doma a co nezvládneš a nebo nechceš dělat doma doma nedělej....
      Tu hranici bude mít ale každej někde jinde. Někdo končí výměnou duše (někdo ani to nezvládne) a někdo je schopnej to kolo rozebrat do šroubku a zase složit...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2010
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

             

        Tesat do kamene...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2010
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

             

        A pak je tu ještě moje kategorie, která by se sice potenciálně mohla všechno naučit a opravit si, ale je líná to kolo i umýt...
        Zlatej servis. Já osobně na něj nedám dopustit :o)))

        Zásadně se držím toho, že pokud já si dopřeji odborný servis v podobě manikúry a kadeřníka, dopřeju odborný servis i svému kolu. Zaslouží si to :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

             

        a někomu při složení zbudou součástky na další kolo :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

               

          Po každé správné opravě musí něco zbýt. To je osvědčená pravda při údržbě auta. Když nic nezbyde, něco nebude tak docela v pořádku... A u kola to bude určitě podobný :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2010
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

                 

            Mýmu známýmu zbyl od škodovky píst a ventil, tak šel pak aspoň najisto.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2010
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

                 

            po opravě dycky zbyde to, co tam vadilo
            nebo by mohlo v budoucnu vadit

            tzv. kurvítko

            http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko

            [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2010
            Autor: macikm
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

             

        Myslel jsem to trochu jinak, než si mě pochopil resp. chytl za slovo. Ale i tak se domnívám, že takto pojatý článek pozbývá vzhledem ke svému názvu svého významu s tímto svým obsahem zúženým pouze na radu dát kolo včas do servisu.Ale řekl bych to asi takto - předloni jsem dostal pod stromeček zajímavou cykloknihu - Bike manuál.(http://www.patro.cz/objects/1074867106.html?) no a tam je spousta solidních rad včetně pěkného obrázkového doprovodu právě ohledně údržby či oprav kola a rovněž takové "stupně obtížnosti" jednotlivých oprav. A tak si myslím, že v podobném duchu se mohlo klidně přistoupit i k tomuto tématu zde a ten článek by dostal zcela jinou hodnotu. Dokonce to mohlo vyjít třeba od ledna jako drobné rady na pokračování seriálovou formou a člověk by zmáknul připravit si kolo na sezonu třeba ve spoustě věcí sám a měl by z toho i jinačí pocit. Právě třeba v tom, že se něco nového přiučil a i když třeba něco nezvládl nakonec zcela sám, tak o tom aspoň získal nějaký obraz - což se koneckonců může vždycky hodit i kdykoli jindy.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

               

          ten manuál na pokračování vůbec není hloupej nápad. To by podle mne fakt nebylo marný!

          [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2010
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Připravte svoje kolo na sezónu

         

    tak jsem dnes odvedl silničku do cyklo69 v návratilově, odevzdal ji v 11,30 a v 15,00 si ji vyzvedl, nějaké to dotažení, přitáhnutí, seřízení,promazání a ještě mě nově seřídili compík... tak nějak jsem si říkal, že to bude na tejden čekání a....

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

285 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024