reklama

Cvakaní od zadního kola

Objevilo se náhle cvakání při záběru.Středovou osu jsem už vyloučil-je tam nyní fungl nová.Při sešlápnutí nebo při zatáčení doleva(nejvíce) se ozve hlasité cvaknutí od zadního kola.Na ložiska to nevypadá-to bývá jinej zvuk.Ráfek mám Mavic,vypleteno dvojkou drátem.Špice na pohmat se zdají v pořádku.Je možné aby byli trochu špice povoleny a při záběru o sebe třely?Při normální jízdě se kolo chová naprosto normálně,ale je to velmi nepříjemné poslouchat po dobu 50-70km jemné lupání

[ Zpět ]
Datum: 20.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
  • Re: Cvakaní od zadního kola

         

    může to být cokoliv :). Od pedálů a kufrů počínaje, konče povolenou kazetou

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cvakaní od zadního kola

         

    Mě to cvakalo hned po rozjezdu, po 200 m to přestalo, a když jsem si připravil nový náboj, že přepletu kolo, tak to přestalo. Trvalo to asi dva měsíce.
    Pak mi cvakal asi půl roku levý pedál při každém šlápnutí, ale na radu prodejce jsem vydržel a ono to přestalo.
    Ono tam může cvakat cokoliv. Třeba manželce jsem koupil ráfky s vyvložkovanýma dírama pro niplíky a jedna vložka se jí uvolnila a občas si taky cvakne.
    V servisu ti asi poradí líp.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cvakaní od zadního kola

           

      Nechal sem dva lidi nezávisle na sobě svést se na mém kole a oba se přiklonili k názoru,že na náboj to nevypadá,ale že i když je výplet na první pohled a pohmat v pořádku,doporučují trochu špice dotáhnout.Vyzkouším a uvidím.Tohle mě nebude stát ani korunu.Když selže i tohle nezbývá než poslední možnost investovat do nových ložisek či celého náboje.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cvakaní od zadního kola

         

    Na starém kole mi občas taky cvaklo zadní kolo. Rozebral jsem zadní náboj - zn. Joy - asi dost levný. Příčina byla jasná - ocelová miska, původně zalisovaná do toho duralu, byla volná a při větší zátěži se uvnitř hýbala. Protože byla dost ojetá, s obtížemi jsem sehnal v jednom krámě podobně vypadající novou. Pasovala tam, akorát byla volná ještě víc. Tak jsem ji tam zalepil obyčejným vteřiňákem, sice trochu nakřivo. Náboj vydržel dalších 5000km bez jakékoli vůle a drží dál, ale už jezdím převážně na jiném kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024